BMW 2 Gran Tourer má slovenské ceny

Piatok, 13 marec 2015

Nový BMW 2 Gran Tourer, druhý model bavorskej automobilky s pohonom predných kolies, prežíva práve týchto dňoch na autosalóne v Ženeve svoju premiéru. Na Slovensku, pre zmenu, spoznávame ceny tohto praktického sedemmiestneho modelu.

BMW 220d xDrive Gran Tour
Kompaktné sedemmiestne BMW 2 Grand Tourer príde do predaja v polovici roka

Nový model sa pochopiteľne bude dodávať aj ako päťmiestny len s dvomi radmi sedadiel. V tom prípade sa jeho batožinový priestor zväčší z 560 litrov sedemmiestnej verzie na 645 litrov. To pri dĺžke karosérie 4556 mm (šírka 1800 mm, výška 1608 mm) a rázvore náprav 2780 mm. Tretí rad sedadiel sedemmiestnej verzie sa môže sklápať do podlahy. Druhý rad sedadiel je posuvný a zvyšuje tak variabilitu modelu. Pri jeho sklopení sa tak priestor za prednými sedadlami zväčší na 1905 litrov.

Model BMW 2 Gran Tourer sa bude ponúkať v stupňoch výbavy Standard, Advantage, Sport Line, Luxury Line a M Sport a s piatimi pohonnými jednotkami. Dve sú benzínové a tri poháňa nafta. Najmenší benzínový motor je trojvalec s objemom 1,5 litra a výkonom 136 koní (100 kW), pričom model má označenie 218i. Cena tohto modelu štartuje na 28.050 eurách. Druhý model s benzínovým motorom má označenie 220i, má štyri valce a výkon 192 koní (141 kW). Jeho cena sa začína na 31.550 eurách.

Model s najmenším dieselom je 216d. Má trojvacový motor s objemom 1,5 litra, výkon 116 koní (85 kW) a jeho prvá cena je 29.250 eur. Uprostred naftovej ponuky je model 218d so štvorvalcovým dvojlitrovým motorom. Má 150 koní (110 kW) a cena je od 31 050 eur. Najvýkonnejší naftový agregát má pod kapotou model 220 xDrive. Má objem 2,0 litra, výkon 190 koní (140 kW) a automatickú osemstupňovú prevodovku. Cena od 38.950 eur. Model s týmto motorom má byť neskôr aj s pohonom len prednej nápravy.

BMW neoznámil začiatok predaja nového dvojkového modelu Gran Tourer, malo by to však byť približne v polovici tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.