BMW 2 Gran Tourer má slovenské ceny

Piatok, 13 marec 2015

Nový BMW 2 Gran Tourer, druhý model bavorskej automobilky s pohonom predných kolies, prežíva práve týchto dňoch na autosalóne v Ženeve svoju premiéru. Na Slovensku, pre zmenu, spoznávame ceny tohto praktického sedemmiestneho modelu.

BMW 220d xDrive Gran Tour
Kompaktné sedemmiestne BMW 2 Grand Tourer príde do predaja v polovici roka

Nový model sa pochopiteľne bude dodávať aj ako päťmiestny len s dvomi radmi sedadiel. V tom prípade sa jeho batožinový priestor zväčší z 560 litrov sedemmiestnej verzie na 645 litrov. To pri dĺžke karosérie 4556 mm (šírka 1800 mm, výška 1608 mm) a rázvore náprav 2780 mm. Tretí rad sedadiel sedemmiestnej verzie sa môže sklápať do podlahy. Druhý rad sedadiel je posuvný a zvyšuje tak variabilitu modelu. Pri jeho sklopení sa tak priestor za prednými sedadlami zväčší na 1905 litrov.

Model BMW 2 Gran Tourer sa bude ponúkať v stupňoch výbavy Standard, Advantage, Sport Line, Luxury Line a M Sport a s piatimi pohonnými jednotkami. Dve sú benzínové a tri poháňa nafta. Najmenší benzínový motor je trojvalec s objemom 1,5 litra a výkonom 136 koní (100 kW), pričom model má označenie 218i. Cena tohto modelu štartuje na 28.050 eurách. Druhý model s benzínovým motorom má označenie 220i, má štyri valce a výkon 192 koní (141 kW). Jeho cena sa začína na 31.550 eurách.

Model s najmenším dieselom je 216d. Má trojvacový motor s objemom 1,5 litra, výkon 116 koní (85 kW) a jeho prvá cena je 29.250 eur. Uprostred naftovej ponuky je model 218d so štvorvalcovým dvojlitrovým motorom. Má 150 koní (110 kW) a cena je od 31 050 eur. Najvýkonnejší naftový agregát má pod kapotou model 220 xDrive. Má objem 2,0 litra, výkon 190 koní (140 kW) a automatickú osemstupňovú prevodovku. Cena od 38.950 eur. Model s týmto motorom má byť neskôr aj s pohonom len prednej nápravy.

BMW neoznámil začiatok predaja nového dvojkového modelu Gran Tourer, malo by to však byť približne v polovici tohto roku.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.