BMW 5: svetová predpremiéra na Slovensku

Štvrtok, 04 február 2010

Nemecká automobilka sa pripravuje na svetovú premiéru svojho luxusného modelu BMW radu 5, ktorá bude 2. marca v Ženeve na 80. ročníku vo svete i v Európe vychýreného autosalónu. Prvé predstavenie automobilu vyššej strednej triedy bavorskej automobilky je zakaždým veľká udalosť a s veľkým napätím sa očakáva aj pripravovaná premiéra prémiového BMW radu 5. Skôr ako v Ženeve sa tajomstvom zahalená novinka predstaví na Slovensku.

BMW 5
Pod touto plachtou sa skrýva horúca novinka nemeckej automobilky – BMW radu 5

Stane sa tak už v týchto dňoch vo Vysokých Tatrách na Štrbskom plese, kde sa v dňoch 5. až 7. februára koná výnimočné športové podujatie. Ide o exkluzívny historicky prvý turnaj v póle na snehu na Slovensku. Význam podujatia umocňuje aj skutočnosť, že sa uskutočňuje práve u nás a Štrbské pleso je zaradené medzi vybraných päť miest, kde sa koná svetová predpremiéra šiestej generácie automobilu BMW radu 5.

Model bude mať možnosť zhliadnuť užší okruh hostí ešte skôr ako bude jeho svetová premiéra na medzinárodnom autosalóne v Ženeve, ktorý otvorí svoje brány začiatkom marca.

Podľa generálneho manažéra BMW Group Slovakia Josefa Reitera je pre Slovensko veľkou cťou, že bolo zaradené do privilegovanej skupiny krajín, kde sa predpremiéra BMW 5 uskutočňuje. Stalo sa tak pričinením organizátorov turnaja Trophy 2010 Polo on Snow, ktorí pomohli k tomu, že najnovšia exkluzívna novinka automobilky BMW sa ukáže na Slovensku ešte pred svojou svetovou premiérou.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."