BMW 5: svetová predpremiéra na Slovensku

Štvrtok, 04 február 2010

Nemecká automobilka sa pripravuje na svetovú premiéru svojho luxusného modelu BMW radu 5, ktorá bude 2. marca v Ženeve na 80. ročníku vo svete i v Európe vychýreného autosalónu. Prvé predstavenie automobilu vyššej strednej triedy bavorskej automobilky je zakaždým veľká udalosť a s veľkým napätím sa očakáva aj pripravovaná premiéra prémiového BMW radu 5. Skôr ako v Ženeve sa tajomstvom zahalená novinka predstaví na Slovensku.

BMW 5
Pod touto plachtou sa skrýva horúca novinka nemeckej automobilky – BMW radu 5

Stane sa tak už v týchto dňoch vo Vysokých Tatrách na Štrbskom plese, kde sa v dňoch 5. až 7. februára koná výnimočné športové podujatie. Ide o exkluzívny historicky prvý turnaj v póle na snehu na Slovensku. Význam podujatia umocňuje aj skutočnosť, že sa uskutočňuje práve u nás a Štrbské pleso je zaradené medzi vybraných päť miest, kde sa koná svetová predpremiéra šiestej generácie automobilu BMW radu 5.

Model bude mať možnosť zhliadnuť užší okruh hostí ešte skôr ako bude jeho svetová premiéra na medzinárodnom autosalóne v Ženeve, ktorý otvorí svoje brány začiatkom marca.

Podľa generálneho manažéra BMW Group Slovakia Josefa Reitera je pre Slovensko veľkou cťou, že bolo zaradené do privilegovanej skupiny krajín, kde sa predpremiéra BMW 5 uskutočňuje. Stalo sa tak pričinením organizátorov turnaja Trophy 2010 Polo on Snow, ktorí pomohli k tomu, že najnovšia exkluzívna novinka automobilky BMW sa ukáže na Slovensku ešte pred svojou svetovou premiérou.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.