BMW 5: svetová predpremiéra na Slovensku

Štvrtok, 04 február 2010

Nemecká automobilka sa pripravuje na svetovú premiéru svojho luxusného modelu BMW radu 5, ktorá bude 2. marca v Ženeve na 80. ročníku vo svete i v Európe vychýreného autosalónu. Prvé predstavenie automobilu vyššej strednej triedy bavorskej automobilky je zakaždým veľká udalosť a s veľkým napätím sa očakáva aj pripravovaná premiéra prémiového BMW radu 5. Skôr ako v Ženeve sa tajomstvom zahalená novinka predstaví na Slovensku.

BMW 5
Pod touto plachtou sa skrýva horúca novinka nemeckej automobilky – BMW radu 5

Stane sa tak už v týchto dňoch vo Vysokých Tatrách na Štrbskom plese, kde sa v dňoch 5. až 7. februára koná výnimočné športové podujatie. Ide o exkluzívny historicky prvý turnaj v póle na snehu na Slovensku. Význam podujatia umocňuje aj skutočnosť, že sa uskutočňuje práve u nás a Štrbské pleso je zaradené medzi vybraných päť miest, kde sa koná svetová predpremiéra šiestej generácie automobilu BMW radu 5.

Model bude mať možnosť zhliadnuť užší okruh hostí ešte skôr ako bude jeho svetová premiéra na medzinárodnom autosalóne v Ženeve, ktorý otvorí svoje brány začiatkom marca.

Podľa generálneho manažéra BMW Group Slovakia Josefa Reitera je pre Slovensko veľkou cťou, že bolo zaradené do privilegovanej skupiny krajín, kde sa predpremiéra BMW 5 uskutočňuje. Stalo sa tak pričinením organizátorov turnaja Trophy 2010 Polo on Snow, ktorí pomohli k tomu, že najnovšia exkluzívna novinka automobilky BMW sa ukáže na Slovensku ešte pred svojou svetovou premiérou.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.