BMW Films: V hlavnej úlohe tichej naháňačky BMW i7

Pondelok, 15 máj 2023

V hlavnej úlohe bavorský sedan BMW i7 M70 xDrive, svetová premiéra filmu The Calm z produkcie BMW Films na 76. filmovom festivale v Cannes a filmové hviezdy Pom Klementieff a Uma Thurman.

1-the-calm

BMW Films nakrútil doteraz dve série filmov, obe sa menujú The Hire. Ide o krátke filmy BMW s ôsmimi unikátnymi epizódami. Prvá sezóna série The Hire odštartovala 26. apríla 2001 filmom Johna Frankenheimera Ambush. Druhá The Hire mala premiéru v októbri 2002 filmom Beat the Devil.

Krátke filmy z produkcie BMW Films sú súčasťou histórie automobilky a majú svoje miesto vo svete kinematografie.

Kreatívna a inovatívna povaha nového filmu The Calm je ukážkou prístupu, ktorý séria krátkych filmov BMW má od samotného začiatku.

Úlohou filmu The Calm je začleniť produkciu BMW Films späť do života. A to s dvoma výraznými ženami v hlavnej úlohe tohto filmu a plne elektrickým BMW v sekvencii prvej tichej automobilovej naháňačky vo svete filmu.

Krátky sedem minútový film prekypujúci vzrušením a hviezdnym hereckým obsadením čaká na premiéru na festivale v Cannes. Ešte predtým, 17. mája 2023, sa film prvýkrát premietne výlučne v zadnej časti najvýkonnejšieho plne elektrického luxusného sedanu prostredníctvom BMW Theatre Screen.

Theatre Screen je 31,3-palcový panoramatický displej, ktorý sa nachádza v zadnej časti na strope interiéru, po celej jeho šírke. Spojený je s integrovaným systémom Bowers&Wilkins Diamond Surround Sound s 36 reproduktormi. Najväčším ťahákom prvého uvedenia filmu bude zaručenie strhujúca hollywoodská automobilová naháňačka.

Vo filme The Calm hlavné protagonistky Pom Klementieff a Uma Thurman predstavujú dvojicu tajných agentiek, ktoré boli nezávisle predvolané na stretnutie v Cannes. Dvojica sa však v prvom rade musí ubrániť záhadným protivníkom.

Prvá z herečiek pritom len o vlások unikne únosu po akčnej hádke v zadnej časti BMW i7. Druhá protagonistka filmu mala podobný konflikt v hotelovej izbe, kde musela v tvrdom boji poraziť dvoch nebezpečných grázlov. Protagonistky sa napokon stretnú v hoteli Martinez, aby spojili príbeh svojej tajnej misie.

Filmoví fanúšikovia si budú môcť od 17. mája 2023 vychutnať plnú verziu filmu The Calm na BMW YouTube.

1-the-calm 2-the-calm 3-the-calm
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.