BMW Group buduje, Tempus asi končí

Streda, 02 október 2013

V slovenských médiách sa objavila správa o tom, že v prevádzkach BMW na Slovensku môže prísť o prácu vyše dvesto ľudí. Doterajší predajca áut BMW, skupina Tempus, má údajne od 2. októbra zatvorené svoje predajné a servisné strediská, pretože rakúsky importér BMW Vertriebs nepredĺžil spoločnostiam Tempus AWT Bavaria a Tempus Bavaria zmluvu o autorizovanom predaji automobilov.

BMW Mini Auto Palace
V júni otvorili predajno-servisné stredisko Auto Palace Bratislava pre BMW a Mini

O prácu by prišlo 221 ľudí. "Pokiaľ nám nepredĺžia zmluvu na servis vozidiel, na Slovensku sa na niekoľko mesiacov výrazne predĺži doba opravy áut, keďže tu ostane už len šesť z pôvodných 11 servisov," uviedol predseda predstavenstva Tempus Group Martin Sojka.

Pravdepodobne ako reakciu na túto správu vydalo BMW Group Slovakia tlačovú správu. Píše sa v nej, že BMW Group sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. V rámci toho je na Slovensku šesť autorizovaných predajcov a servisov automobilov BMW, jeden autorizovaný predajca Mini so servisom značky, dvaja motocykloví predajcovia so servisom a jeden autorizovaný Servis-only zástupca značky BMW.

Po nedávnom otvorení predajno-servisného miesta Auto Palace Bratislava sa na koniec októbra 2013 pripravuje otvorenie ďalšieho strediska pre značky BMW a Mini v Košiciach. Autorizovaní partneri BMW sú ešte v ďalších mestách na Slovensku – v Trenčíne ( T.O.B.), Žiline (MD-Bavaria), Dunajskej Strede (Dunauto), Nitre (Rija Bavaria) a Prešove (Regnum Bavaria).

Generálny manažér BMW Group Slovakia Michael Kordys k pokrytiu predajnej a servisnej siete pre BMW a Mini uviedol: "Pre obe naše značky pripravujeme s partnermi týchto značiek novú dimenziu prémiových služieb a modelov". Nevyjadril sa však k situácii po tom, čo rakúsky partner slovenského BMW nepredĺžil zmluvu spoločnosti Tempus.

Ako sa bude vyvíjať situácia so spoločnosťami Tempus a ľuďmi, ktorí tu pracujú, ukážu až ďalšie dni. Aj to, či sa Tempusu podarí udržať partnerstvo s BMW, alebo sa preorientuje na inú značku, prípadne na inú činnosť.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."