BMW i3 a i8 od apríla v predaji aj na Slovensku

Nedeľa, 23 apríl 2017

Od apríla 2017 sa ponuka automobilov BMW na Slovensku rozšírila o dve významné novinky – prvé elektrické modely značky BMW i – i3 a i8. Cena menšieho BMW i3 sa začína na cene 36 350 eur, väčší i8 od 138 250 eur.

1 BMW i8
BMW i8 je extrémne dynamický elektrický športový model bavorskej automobilky

Značka BMW i je charakteristická aj inovatívnou koncepciou predajných kanálov, ktoré sú prispôsobené špecifickej oblasti daného trhu. Podľa tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných BMW i Agentov.

O predaj elektrických vozidiel BMW i sa budú starať dvaja BMW i Agenti, servis budú obstarávať štyri BMW i servisné prevádzky. Predajné centra sa na Slovensku nachádzajú v bratislavskej Dúbravke v zastúpení predajcu Group M, v Žiline je predajcom MD Bavaria. Servis budú mať na starosti autorizované BMW i servisné centrá v Bratislave, Žiline, Košiciach a Trenčíne.

Menšie BMW i3 je prvý automobil značky BMW i, vyvinutý od základu pre čisto elektrický pohon. Automobil neprodukuje pri jazde žiadne emisie, je určený do mestského prostredia, pre ktoré je navrhnutý, poskytuje obdivuhodnú dynamiku a jedno nabitie jeho akumulátorov postačí s rezervou na bežné potreby každodenného využívania. Batériu je možné nabíjať napríklad doma aj z bežnej zásuvky a tiež na verejných nabíjacích staniciach.

2 BMW i3
Menší BMW i3, prvý elektrický model novej značky BMW i, je najmä do mesta

Väčšie BMW i8 predstavuje športový automobil. V ňom spája značka BMW i to najlepšie z pokrokového sveta elektrického pohonu s najmodernejšou generáciou spaľovacích agregátov do pohonu typu plug-in hybrid. Výsledkom je skvelá dynamika na úrovni superšportových automobilov, ale s nižšou spotrebou akú dosahujú najmenšie vozidlá s konvenčným pohonom.

Elektrické BMW i sú typické nízkymi prevádzkovými nákladmi. Tak BMW i3 má spotrebu elektrickej energie iba 12,9 kW/100 km, čo predstavuje náklady vo výške len 3,50 eur na 100 km. Navyše, pre budúcich majiteľov BMW i je k dispozícii Program podpory elektrických vozidiel. Kategória BEV (čisto elektrické vozidlá), do ktorej spadá BMW i3, je podporená sumou 5000 eur, kategória PHEV (plug-in hybridné vozidlá), do ktorej patrí BMW i8, má zákazník nárok na podporu vo výške 3000 eur.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.