BMW i3 a i8 od apríla v predaji aj na Slovensku

Nedeľa, 23 apríl 2017

Od apríla 2017 sa ponuka automobilov BMW na Slovensku rozšírila o dve významné novinky – prvé elektrické modely značky BMW i – i3 a i8. Cena menšieho BMW i3 sa začína na cene 36 350 eur, väčší i8 od 138 250 eur.

1 BMW i8
BMW i8 je extrémne dynamický elektrický športový model bavorskej automobilky

Značka BMW i je charakteristická aj inovatívnou koncepciou predajných kanálov, ktoré sú prispôsobené špecifickej oblasti daného trhu. Podľa tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných BMW i Agentov.

O predaj elektrických vozidiel BMW i sa budú starať dvaja BMW i Agenti, servis budú obstarávať štyri BMW i servisné prevádzky. Predajné centra sa na Slovensku nachádzajú v bratislavskej Dúbravke v zastúpení predajcu Group M, v Žiline je predajcom MD Bavaria. Servis budú mať na starosti autorizované BMW i servisné centrá v Bratislave, Žiline, Košiciach a Trenčíne.

Menšie BMW i3 je prvý automobil značky BMW i, vyvinutý od základu pre čisto elektrický pohon. Automobil neprodukuje pri jazde žiadne emisie, je určený do mestského prostredia, pre ktoré je navrhnutý, poskytuje obdivuhodnú dynamiku a jedno nabitie jeho akumulátorov postačí s rezervou na bežné potreby každodenného využívania. Batériu je možné nabíjať napríklad doma aj z bežnej zásuvky a tiež na verejných nabíjacích staniciach.

2 BMW i3
Menší BMW i3, prvý elektrický model novej značky BMW i, je najmä do mesta

Väčšie BMW i8 predstavuje športový automobil. V ňom spája značka BMW i to najlepšie z pokrokového sveta elektrického pohonu s najmodernejšou generáciou spaľovacích agregátov do pohonu typu plug-in hybrid. Výsledkom je skvelá dynamika na úrovni superšportových automobilov, ale s nižšou spotrebou akú dosahujú najmenšie vozidlá s konvenčným pohonom.

Elektrické BMW i sú typické nízkymi prevádzkovými nákladmi. Tak BMW i3 má spotrebu elektrickej energie iba 12,9 kW/100 km, čo predstavuje náklady vo výške len 3,50 eur na 100 km. Navyše, pre budúcich majiteľov BMW i je k dispozícii Program podpory elektrických vozidiel. Kategória BEV (čisto elektrické vozidlá), do ktorej spadá BMW i3, je podporená sumou 5000 eur, kategória PHEV (plug-in hybridné vozidlá), do ktorej patrí BMW i8, má zákazník nárok na podporu vo výške 3000 eur.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.