BMW i3 pre Palma de Mallorcu

Streda, 25 jún 2014

Mníchovská automobilka urobila so svojou novou značkou BMW i ďalší krok k udržateľnej mobilite, keď so zástupcami vlády baleárskych ostrovov podpísala dohodu o spolupráci a podporila používanie elektrických vozidiel v známej turistickej oblasti Palma de Mallorca.

BMW i3
BMW poskytlo baleárskej vláde do oblasti Palma de Mallorca elektrické vozidlo BMW i3

Výkonný predseda spoločnosti BMW Group Španielsko Guenther Seemann podpísal so zástupcami vlády baleárskych ostrovov dohodu o spolupráci a podpore používania elektrických vozidiel aj Slovákmi obľúbenej turistickej oblasti Palma de Mallorca. V rámci tejto dohody spoločnosť BMW poskytla baleárskej vláde jedno vozidlo BMW i3, prvé vozidlo tejto značky, ktoré je plne elektrické.

Dohodu uzavrela spoločnosť Proa Premium so sídlom v Palma de Mallorca, ktorá je distribútorom elektrických vozidiel BMW a nedávno získala od BMW certifikát na predaj a opravu elektrických vozidiel mníchovskej automobilky.

"Nákup vozidla je jedným z ukazovateľov prosperity a ekonomiky krajiny. Ide o druhý najdôležitejší nákup pre rodiny a predstavuje sektor, ktorý priamo zamestnáva viac ako 300 000 ľudí v Španielsku. Ďakujem spoločnosti Proa Premium, ktorá od januára zdvojnásobila svoj podiel na trhu v segmente Premium, a to z 8% na 16%" - povedal Guenther Seemann pri podpise dohody.

Autor: janGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.