BMW i3 pre Palma de Mallorcu

Streda, 25 jún 2014

Mníchovská automobilka urobila so svojou novou značkou BMW i ďalší krok k udržateľnej mobilite, keď so zástupcami vlády baleárskych ostrovov podpísala dohodu o spolupráci a podporila používanie elektrických vozidiel v známej turistickej oblasti Palma de Mallorca.

BMW i3
BMW poskytlo baleárskej vláde do oblasti Palma de Mallorca elektrické vozidlo BMW i3

Výkonný predseda spoločnosti BMW Group Španielsko Guenther Seemann podpísal so zástupcami vlády baleárskych ostrovov dohodu o spolupráci a podpore používania elektrických vozidiel aj Slovákmi obľúbenej turistickej oblasti Palma de Mallorca. V rámci tejto dohody spoločnosť BMW poskytla baleárskej vláde jedno vozidlo BMW i3, prvé vozidlo tejto značky, ktoré je plne elektrické.

Dohodu uzavrela spoločnosť Proa Premium so sídlom v Palma de Mallorca, ktorá je distribútorom elektrických vozidiel BMW a nedávno získala od BMW certifikát na predaj a opravu elektrických vozidiel mníchovskej automobilky.

"Nákup vozidla je jedným z ukazovateľov prosperity a ekonomiky krajiny. Ide o druhý najdôležitejší nákup pre rodiny a predstavuje sektor, ktorý priamo zamestnáva viac ako 300 000 ľudí v Španielsku. Ďakujem spoločnosti Proa Premium, ktorá od januára zdvojnásobila svoj podiel na trhu v segmente Premium, a to z 8% na 16%" - povedal Guenther Seemann pri podpise dohody.

Autor: janGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring