BMW i3 pre Palma de Mallorcu

Streda, 25 jún 2014

Mníchovská automobilka urobila so svojou novou značkou BMW i ďalší krok k udržateľnej mobilite, keď so zástupcami vlády baleárskych ostrovov podpísala dohodu o spolupráci a podporila používanie elektrických vozidiel v známej turistickej oblasti Palma de Mallorca.

BMW i3
BMW poskytlo baleárskej vláde do oblasti Palma de Mallorca elektrické vozidlo BMW i3

Výkonný predseda spoločnosti BMW Group Španielsko Guenther Seemann podpísal so zástupcami vlády baleárskych ostrovov dohodu o spolupráci a podpore používania elektrických vozidiel aj Slovákmi obľúbenej turistickej oblasti Palma de Mallorca. V rámci tejto dohody spoločnosť BMW poskytla baleárskej vláde jedno vozidlo BMW i3, prvé vozidlo tejto značky, ktoré je plne elektrické.

Dohodu uzavrela spoločnosť Proa Premium so sídlom v Palma de Mallorca, ktorá je distribútorom elektrických vozidiel BMW a nedávno získala od BMW certifikát na predaj a opravu elektrických vozidiel mníchovskej automobilky.

"Nákup vozidla je jedným z ukazovateľov prosperity a ekonomiky krajiny. Ide o druhý najdôležitejší nákup pre rodiny a predstavuje sektor, ktorý priamo zamestnáva viac ako 300 000 ľudí v Španielsku. Ďakujem spoločnosti Proa Premium, ktorá od januára zdvojnásobila svoj podiel na trhu v segmente Premium, a to z 8% na 16%" - povedal Guenther Seemann pri podpise dohody.

Autor: janGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.