BMW i3 pre Palma de Mallorcu

Streda, 25 jún 2014

Mníchovská automobilka urobila so svojou novou značkou BMW i ďalší krok k udržateľnej mobilite, keď so zástupcami vlády baleárskych ostrovov podpísala dohodu o spolupráci a podporila používanie elektrických vozidiel v známej turistickej oblasti Palma de Mallorca.

BMW i3
BMW poskytlo baleárskej vláde do oblasti Palma de Mallorca elektrické vozidlo BMW i3

Výkonný predseda spoločnosti BMW Group Španielsko Guenther Seemann podpísal so zástupcami vlády baleárskych ostrovov dohodu o spolupráci a podpore používania elektrických vozidiel aj Slovákmi obľúbenej turistickej oblasti Palma de Mallorca. V rámci tejto dohody spoločnosť BMW poskytla baleárskej vláde jedno vozidlo BMW i3, prvé vozidlo tejto značky, ktoré je plne elektrické.

Dohodu uzavrela spoločnosť Proa Premium so sídlom v Palma de Mallorca, ktorá je distribútorom elektrických vozidiel BMW a nedávno získala od BMW certifikát na predaj a opravu elektrických vozidiel mníchovskej automobilky.

"Nákup vozidla je jedným z ukazovateľov prosperity a ekonomiky krajiny. Ide o druhý najdôležitejší nákup pre rodiny a predstavuje sektor, ktorý priamo zamestnáva viac ako 300 000 ľudí v Španielsku. Ďakujem spoločnosti Proa Premium, ktorá od januára zdvojnásobila svoj podiel na trhu v segmente Premium, a to z 8% na 16%" - povedal Guenther Seemann pri podpise dohody.

Autor: janGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.