BMW i3 pre Palma de Mallorcu

Streda, 25 jún 2014

Mníchovská automobilka urobila so svojou novou značkou BMW i ďalší krok k udržateľnej mobilite, keď so zástupcami vlády baleárskych ostrovov podpísala dohodu o spolupráci a podporila používanie elektrických vozidiel v známej turistickej oblasti Palma de Mallorca.

BMW i3
BMW poskytlo baleárskej vláde do oblasti Palma de Mallorca elektrické vozidlo BMW i3

Výkonný predseda spoločnosti BMW Group Španielsko Guenther Seemann podpísal so zástupcami vlády baleárskych ostrovov dohodu o spolupráci a podpore používania elektrických vozidiel aj Slovákmi obľúbenej turistickej oblasti Palma de Mallorca. V rámci tejto dohody spoločnosť BMW poskytla baleárskej vláde jedno vozidlo BMW i3, prvé vozidlo tejto značky, ktoré je plne elektrické.

Dohodu uzavrela spoločnosť Proa Premium so sídlom v Palma de Mallorca, ktorá je distribútorom elektrických vozidiel BMW a nedávno získala od BMW certifikát na predaj a opravu elektrických vozidiel mníchovskej automobilky.

"Nákup vozidla je jedným z ukazovateľov prosperity a ekonomiky krajiny. Ide o druhý najdôležitejší nákup pre rodiny a predstavuje sektor, ktorý priamo zamestnáva viac ako 300 000 ľudí v Španielsku. Ďakujem spoločnosti Proa Premium, ktorá od januára zdvojnásobila svoj podiel na trhu v segmente Premium, a to z 8% na 16%" - povedal Guenther Seemann pri podpise dohody.

Autor: janGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.