BMW i8 Roadster 4 Elements - jedinečný projekt

Sobota, 02 marec 2019

Plug-in hydridné BMW i8 Roadster poslúžilo maliarovi Milanovi Kuncovi ako umelecké plátno na jedinečný exemplár. Výťažok z jeho predaja sa použije na zbavovanie oceánov plastov a tak chrániť životné prostredie na planéte Zem.

BMW i8 Roadster 4 elements

"Plátno" na ktoré uznávaný nemecko-český umelec Milan Kunc svoje dielo maľoval, je elektrický automobil, ktorý má pomenovanie BMW i8 Roadster 4 elements. Automobil na svojej karosérii nesie pop surrealistické vyjadrenie štyroch základných živlov v jasne rozpoznateľnom štýle umelcovej tvorby.

Každá časť vozidla tvorí samostatný príbeh štyroch živlov – oheň, voda, vzduch a zem. Umelec tak upriamuje pozornosť na aktuálny stav našej planéty a smerovanie ďalšieho vývoja ľudstva na planéte Zem.

Jedinečný exemplár, ktorým BMW i8 Roadster 4 elements je, prispeje svojim predajom na čisteniu oceánov a zbavovaniu od plastov.

Umelec štyri spomínané živly rozložil na štyri plochy vozidla, ktoré pomaľoval: na kapotu motora, pravú a ľavú stranu automobilu a na jeho zadnú časť.

Kapota, to je motýľ a vegetácia. Pravá strana auta znázorňuje krajinu transformovanú pôsobením ľudí, ktorí na Zemi žijú.

Na ľavej strane vidíme vodu, ryby, slimáky, kraby a hviezdice, ktorých uchovanie je znakom vyváženého životného prostredia. Maľba na zadnej časti symbolizuje oheň ako zdroj energie, ktorý je potrebný na udržanie života na Zemi.

Zmyslom projektu majstra Milana Kunca je posunúť výťažok z predaja unikátneho modelu BMW i8 Roadster elements organizácii The Ocean Cleanup, ktorá sa stará o čistenie oceánov od plastového odpadu.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.