BMW i8 Roadster 4 Elements - jedinečný projekt

Sobota, 02 marec 2019

Plug-in hydridné BMW i8 Roadster poslúžilo maliarovi Milanovi Kuncovi ako umelecké plátno na jedinečný exemplár. Výťažok z jeho predaja sa použije na zbavovanie oceánov plastov a tak chrániť životné prostredie na planéte Zem.

BMW i8 Roadster 4 elements

"Plátno" na ktoré uznávaný nemecko-český umelec Milan Kunc svoje dielo maľoval, je elektrický automobil, ktorý má pomenovanie BMW i8 Roadster 4 elements. Automobil na svojej karosérii nesie pop surrealistické vyjadrenie štyroch základných živlov v jasne rozpoznateľnom štýle umelcovej tvorby.

Každá časť vozidla tvorí samostatný príbeh štyroch živlov – oheň, voda, vzduch a zem. Umelec tak upriamuje pozornosť na aktuálny stav našej planéty a smerovanie ďalšieho vývoja ľudstva na planéte Zem.

Jedinečný exemplár, ktorým BMW i8 Roadster 4 elements je, prispeje svojim predajom na čisteniu oceánov a zbavovaniu od plastov.

Umelec štyri spomínané živly rozložil na štyri plochy vozidla, ktoré pomaľoval: na kapotu motora, pravú a ľavú stranu automobilu a na jeho zadnú časť.

Kapota, to je motýľ a vegetácia. Pravá strana auta znázorňuje krajinu transformovanú pôsobením ľudí, ktorí na Zemi žijú.

Na ľavej strane vidíme vodu, ryby, slimáky, kraby a hviezdice, ktorých uchovanie je znakom vyváženého životného prostredia. Maľba na zadnej časti symbolizuje oheň ako zdroj energie, ktorý je potrebný na udržanie života na Zemi.

Zmyslom projektu majstra Milana Kunca je posunúť výťažok z predaja unikátneho modelu BMW i8 Roadster elements organizácii The Ocean Cleanup, ktorá sa stará o čistenie oceánov od plastového odpadu.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Maco Racing
Na osemhodinových pretekoch v japonskej Suzuke, ktoré sú súčasťou majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov, bude štartovať aj slovenský tím Maco Racing. Za riadidlami tímovej Yamahy sa budú striedať Poliak Pawel Szkopek a Brit James Ellison, o treťom pretekárovi sa rokuje. Slovenský tím na pretekoch v Suzuke štartoval v roku 2007 a obsadil druhé miesto v triede Superproduction, o dva roky neskôr bol v absolútnom hodnotení na 11. mieste. Martin Kuzma, šéf tímu: "Zúčastniť sa na osemhodinových pretekoch v Suzuke nás oslovil jazdec Pawel Szkopek spolu so spoločnosťou Omega. Preteky v Suzuke sú pre motocyklové továrne mimoriadne prestížne. Do pretekov nasadzujú známe mená aj z ostatných svetových šampionátov. V minulosti sa nám v Japonsku darilo, takže aj to je dôvod prečo na tieto preteky cestujeme."
Koci-Mozner
Posádka Martin Koči a Radovan Mozner ml. skončila v silnej konkurencii na Rallye Prešov v absolútnom poradí druhá o len o 6,6 sekundy za víťaznými Poliakmi Grzyb/Wrobel. So Škodou Fabia R5 Slováci dominovali z ôsmich na dvoch rýchlostných skúškach, keď vyhrali úvodnú a potom ešte ôsmu. Zvyšných šesť rýchlostných skúšok vyhrala víťazná poľská posádka. Seriál majstrovstiev Slovenska v rallye bude pokračovať koncom augusta podujatím Deutsch Mann Rally Trebišov.
Koci - Skoda Fabia R5
Prešov bude v závere tohto hostiť posádky súťažných jazdcov, ktoré bojujú o body do majstrovstiev Slovenska v automobilových súťažiach. Tím Škoda Slovakia Motorsport bude na Rallye Prešov zastupovať Martin Koči / Radovan Mozner ml. s vozidlom Škoda Fabia R5. Rallye v okolí Prešova sa uskutoční 5. a 6. júla. Seriál majstrovstiev Slovenska bude pokračovať koncom augusta podujatím Deutsch Mann Rally Trebišov, potom v septembri to bude Rallye Veľký Krtíš a zavŕšenie sezóny bude tradične v polovici októbra, kedy je na programe Rallye Košice.