BMW i8 Roadster 4 Elements - jedinečný projekt

Sobota, 02 marec 2019

Plug-in hydridné BMW i8 Roadster poslúžilo maliarovi Milanovi Kuncovi ako umelecké plátno na jedinečný exemplár. Výťažok z jeho predaja sa použije na zbavovanie oceánov plastov a tak chrániť životné prostredie na planéte Zem.

BMW i8 Roadster 4 elements

"Plátno" na ktoré uznávaný nemecko-český umelec Milan Kunc svoje dielo maľoval, je elektrický automobil, ktorý má pomenovanie BMW i8 Roadster 4 elements. Automobil na svojej karosérii nesie pop surrealistické vyjadrenie štyroch základných živlov v jasne rozpoznateľnom štýle umelcovej tvorby.

Každá časť vozidla tvorí samostatný príbeh štyroch živlov – oheň, voda, vzduch a zem. Umelec tak upriamuje pozornosť na aktuálny stav našej planéty a smerovanie ďalšieho vývoja ľudstva na planéte Zem.

Jedinečný exemplár, ktorým BMW i8 Roadster 4 elements je, prispeje svojim predajom na čisteniu oceánov a zbavovaniu od plastov.

Umelec štyri spomínané živly rozložil na štyri plochy vozidla, ktoré pomaľoval: na kapotu motora, pravú a ľavú stranu automobilu a na jeho zadnú časť.

Kapota, to je motýľ a vegetácia. Pravá strana auta znázorňuje krajinu transformovanú pôsobením ľudí, ktorí na Zemi žijú.

Na ľavej strane vidíme vodu, ryby, slimáky, kraby a hviezdice, ktorých uchovanie je znakom vyváženého životného prostredia. Maľba na zadnej časti symbolizuje oheň ako zdroj energie, ktorý je potrebný na udržanie života na Zemi.

Zmyslom projektu majstra Milana Kunca je posunúť výťažok z predaja unikátneho modelu BMW i8 Roadster elements organizácii The Ocean Cleanup, ktorá sa stará o čistenie oceánov od plastového odpadu.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Sikyna MXGP 2019 Aguede
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval siedmim podujatím v portugalskom Augede. Slovákovi Richardovi Šikyňovi (MX Slovakia - JD Gunnex KTM) sa tento raz menej darilo a prvýkrát v tejto sezóne nebodoval. V kvalifikácii po nebezpečnom páde a penalizácii skončil na 32. mieste. V nedeľu v dvoch jazdách hlavných pretekov obsadil 21. a 23. miesto a v priebežnom hodnotení seriálu je na 22. mieste. "V Portugalsku som nevedel nájsť správny rytmus a už v kvalifikácii som mal bolestivý pád krátko po štarte. V nedeľu v prvých pretekoch som jazdil na 13. mieste, ale vyberal som si zlú stopu a v cieli som bol na len na 21. mieste. V druhej jazde som mal tiež dobrý štart, ale už v prvom kole som sa nevyhol pádu. Pred koncom pretekov som znovu spadol a jazdu som dokončil na 23. mieste. Ďalší víkend sa jazdí vo Francúzsku, kde si chcem napravil chuť," zhodnotil jazdec svoj výkon v Augede.
BMW safety car E
Šampionát elektrických formúl predstavil nové bezpečnostné vozidlo safety car. Je ním model BMW i8 Roadster . Ide o prvé schválené Safety Car na svete s otvoreným kokpitom. Medzi najpríťažlivejšie prvky výnimočného dizajnu patria zadné krídlo a znížené čelné sklo. Okrem menšieho čelného skla sa oproti sériovej verzii znížilo o 15 milimetrov aj ťažisko vozidla. Automobil dostal M karbón-keramické brzdy, ochranné oblúky s certifikátom FIA ako aj predné a zadné krídla, ktoré zvyšujú prítlak. Súčasťou je aj svetelná rampa nad zadným krídlom, komunikačná a GPS anténa, rozšírený komunikačný systém v kokpite a cúvacia kamera.
YoungJin Lee
Hyundai Motor Slovakia, autorizovaný importér vozidiel značky Hyundai na Slovensku, má nového prezidenta. Je ním skúsený manažér YoungJin Lee, ktorý má s riadením európskeho trhu viac ako desaťročné skúsenosti. YoungJin Lee pôsobí v štruktúrach kórejskej automobilky od roku 1993 a od roku 2009 zastával v Hyundai Motor Europe rôzne manažérske pozície. Jeho cieľom na novom poste je pokračovať v posilňovaní vzťahov s obchodnými partnermi na Slovensku. YoungJin Lee strieda na pozícii prezidenta slovenského Hyundaiu doterajšieho prezidenta YongJin Kima, ktorý sa stal novým šéfom importéra Hyundai v Českej republike.