BMW i8 Roadster 4 Elements - jedinečný projekt

Sobota, 02 marec 2019

Plug-in hydridné BMW i8 Roadster poslúžilo maliarovi Milanovi Kuncovi ako umelecké plátno na jedinečný exemplár. Výťažok z jeho predaja sa použije na zbavovanie oceánov plastov a tak chrániť životné prostredie na planéte Zem.

BMW i8 Roadster 4 elements

"Plátno" na ktoré uznávaný nemecko-český umelec Milan Kunc svoje dielo maľoval, je elektrický automobil, ktorý má pomenovanie BMW i8 Roadster 4 elements. Automobil na svojej karosérii nesie pop surrealistické vyjadrenie štyroch základných živlov v jasne rozpoznateľnom štýle umelcovej tvorby.

Každá časť vozidla tvorí samostatný príbeh štyroch živlov – oheň, voda, vzduch a zem. Umelec tak upriamuje pozornosť na aktuálny stav našej planéty a smerovanie ďalšieho vývoja ľudstva na planéte Zem.

Jedinečný exemplár, ktorým BMW i8 Roadster 4 elements je, prispeje svojim predajom na čisteniu oceánov a zbavovaniu od plastov.

Umelec štyri spomínané živly rozložil na štyri plochy vozidla, ktoré pomaľoval: na kapotu motora, pravú a ľavú stranu automobilu a na jeho zadnú časť.

Kapota, to je motýľ a vegetácia. Pravá strana auta znázorňuje krajinu transformovanú pôsobením ľudí, ktorí na Zemi žijú.

Na ľavej strane vidíme vodu, ryby, slimáky, kraby a hviezdice, ktorých uchovanie je znakom vyváženého životného prostredia. Maľba na zadnej časti symbolizuje oheň ako zdroj energie, ktorý je potrebný na udržanie života na Zemi.

Zmyslom projektu majstra Milana Kunca je posunúť výťažok z predaja unikátneho modelu BMW i8 Roadster elements organizácii The Ocean Cleanup, ktorá sa stará o čistenie oceánov od plastového odpadu.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Benzina-Slovensko
Od polovice roku 2019 je na Slovensku v prevádzke prvá čerpacia stanica, ktorá nesie značku Benzina a patrí do koncernu Orlen. V dohľadnom čase plánuje Benzina otvoriť ešte ďalších sedem staníc. Nové čerpacie stanice budú v priestoroch prevzatých od súkromného prevádzkovateľa a renovované tak, aby poskytovali najlepší zákaznícky servis a tiež široký výber nepalivových produktov. Nové čerpacie stanice Benzina by mali začať na Slovensku svoju prevádzku v najbližších týždňoch. Celú transakciu podmieňuje schválenie Protimonopolného úradu SR. Na Slovensku je v súčasnosti v prevádzke približne 900 čerpacích staníc a takmer polovicu z nich prevádzkujú tri najväčšie spoločnosti.
Cvrček
Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu majú staronového absolútneho víťaza, keď druhýkrát po sebe sa ním stal Věroslav Cvrček ml. z tímu L Racing na vozidle Škoda Fabia RS 2000. Sériou jasných víťazstiev v tejto sezóne zabezpečil titul pre seba a tím L. Racing. Titul majstra Slovenska spečatil počas uplynulého víkendu na Pezinskej Babe v pretekoch Todos Cena Slovenska 2019. Do konca sezóny ostáva odjazdiť ešte preteky na Ostrej Lúke.
Škoda-Kamiq-Monte-Carlo
Mladoboleslavská automobilka nadväzuje na úspešnú súťažnú históriu značky, tentoraz s novým mestským SUV Škoda Kamiq a pokračuje v tradícii športovo-lifestylovo výbavových variantov Monte Carlo. Mladoboleslavská automobilka nadväzuje na úspešnú súťažnú históriu značky, tentoraz s novým mestským SUV Škoda Kamiq a pokračuje v tradícii športovo-lifestylovo výbavových variantov Monte Carlo.Nový športový variant Monte Carlo vystrojila česká automobilka dynamickými čiernymi dizajnovými prvkami. Vrcholový výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019. Debutovať bude už o dva dni na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.Nový športový variant Monte Carlo vystrojila česká automobilka dynamickými čiernymi dizajnovými prvkami. Vrcholový výbavový stupeň modelu Kamiq bude k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu. K zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú koncom roka 2019. Debutovať bude už o dva dni na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.