BMW M Bike: "emko" na dvoch kolesách

Utorok, 30 marec 2010

BMW pripravilo v rámci kolekcie BMW Lifestyle model unikátny bicykel. BMW M Bike je výnimočnou kombináciou moderných technológií a exkluzívneho dizajnu. Kotúčové brzdy, elegantný antracitový matný rám s logom M, unikátne vyhotovenie ráfikov kolies či rukovätí a kožené sedadlo s ozdobným motívom v červenej farbe – to všetko tvorí dokonalý harmonický celok. Tento bicykel je mimoriadnym predstaviteľom M Collection – kolekcie, ktorú podobne ako model BMW M charakterizuje výnimočnosť a unikátnosť.

BMW M Bike

Nový bicykel chytí za srdce každého, kto si na tomto športovo ladenom cestnom bicykli zajazdí. A je jedno, či po mestskej dlažbe, na vidieckej ceste alebo v teréne. Vďaka správnej voľbe prevodových pomerov dokáže bicykel jazdiť pomaly, ale vyvinúť aj slušne vysokú rýchlosť.

Sedadlo BMW M Bike zdobené motívom v červenej farbe je vyrobené z najkvalitnejšej kože a ponúka nielen výnimočný komfort, ale aj bezproblémovú kontrolu riadenia. Vstavaný prevodový systém Shimano SLX je precízny a zároveň odolný. Odpružená vidlica predného kolesa Manitou Match je neuveriteľne odolná a diskové brzdy sa vždy postarajú o bezpečné zastavenie bicykla.

Od júna tohto roku sa BMW M Bike stane súčasťou ponuky vybraných dealerov BMW v rámci špeciálnej limitovanej série. Bokom nezostane ani Slovensko – k nám sa dovezie 16 exemplárov. V ponuke bude aj oblečenie a iné príslušenstvo M Collection, napríklad cestovné tašky vyrobené z najjemnejšej kože, alebo čierne tenisky vyrobené z kože a nylonu s dizajnom, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Puma.

BMW M Bike sa bude ponúkať v troch rôznych veľkostiach rámu: M - 46 cm (pre výšku cyklistu 162–178 cm), L - 51 cm (pre výšku 175–185 cm), XL – 55 cm (pre výšku 183–195 cm). Rám bicykla je z hliníka, predné odpruženie a dizajn BMW, vidlica Manitou Match (zdvih 80 mm). Bicykel má hmotnosť 12,9 kg a bude stáť 1575 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.