BMW M Bike: "emko" na dvoch kolesách

Utorok, 30 marec 2010

BMW pripravilo v rámci kolekcie BMW Lifestyle model unikátny bicykel. BMW M Bike je výnimočnou kombináciou moderných technológií a exkluzívneho dizajnu. Kotúčové brzdy, elegantný antracitový matný rám s logom M, unikátne vyhotovenie ráfikov kolies či rukovätí a kožené sedadlo s ozdobným motívom v červenej farbe – to všetko tvorí dokonalý harmonický celok. Tento bicykel je mimoriadnym predstaviteľom M Collection – kolekcie, ktorú podobne ako model BMW M charakterizuje výnimočnosť a unikátnosť.

BMW M Bike

Nový bicykel chytí za srdce každého, kto si na tomto športovo ladenom cestnom bicykli zajazdí. A je jedno, či po mestskej dlažbe, na vidieckej ceste alebo v teréne. Vďaka správnej voľbe prevodových pomerov dokáže bicykel jazdiť pomaly, ale vyvinúť aj slušne vysokú rýchlosť.

Sedadlo BMW M Bike zdobené motívom v červenej farbe je vyrobené z najkvalitnejšej kože a ponúka nielen výnimočný komfort, ale aj bezproblémovú kontrolu riadenia. Vstavaný prevodový systém Shimano SLX je precízny a zároveň odolný. Odpružená vidlica predného kolesa Manitou Match je neuveriteľne odolná a diskové brzdy sa vždy postarajú o bezpečné zastavenie bicykla.

Od júna tohto roku sa BMW M Bike stane súčasťou ponuky vybraných dealerov BMW v rámci špeciálnej limitovanej série. Bokom nezostane ani Slovensko – k nám sa dovezie 16 exemplárov. V ponuke bude aj oblečenie a iné príslušenstvo M Collection, napríklad cestovné tašky vyrobené z najjemnejšej kože, alebo čierne tenisky vyrobené z kože a nylonu s dizajnom, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Puma.

BMW M Bike sa bude ponúkať v troch rôznych veľkostiach rámu: M - 46 cm (pre výšku cyklistu 162–178 cm), L - 51 cm (pre výšku 175–185 cm), XL – 55 cm (pre výšku 183–195 cm). Rám bicykla je z hliníka, predné odpruženie a dizajn BMW, vidlica Manitou Match (zdvih 80 mm). Bicykel má hmotnosť 12,9 kg a bude stáť 1575 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.