BMW M Bike: "emko" na dvoch kolesách

Utorok, 30 marec 2010

BMW pripravilo v rámci kolekcie BMW Lifestyle model unikátny bicykel. BMW M Bike je výnimočnou kombináciou moderných technológií a exkluzívneho dizajnu. Kotúčové brzdy, elegantný antracitový matný rám s logom M, unikátne vyhotovenie ráfikov kolies či rukovätí a kožené sedadlo s ozdobným motívom v červenej farbe – to všetko tvorí dokonalý harmonický celok. Tento bicykel je mimoriadnym predstaviteľom M Collection – kolekcie, ktorú podobne ako model BMW M charakterizuje výnimočnosť a unikátnosť.

BMW M Bike

Nový bicykel chytí za srdce každého, kto si na tomto športovo ladenom cestnom bicykli zajazdí. A je jedno, či po mestskej dlažbe, na vidieckej ceste alebo v teréne. Vďaka správnej voľbe prevodových pomerov dokáže bicykel jazdiť pomaly, ale vyvinúť aj slušne vysokú rýchlosť.

Sedadlo BMW M Bike zdobené motívom v červenej farbe je vyrobené z najkvalitnejšej kože a ponúka nielen výnimočný komfort, ale aj bezproblémovú kontrolu riadenia. Vstavaný prevodový systém Shimano SLX je precízny a zároveň odolný. Odpružená vidlica predného kolesa Manitou Match je neuveriteľne odolná a diskové brzdy sa vždy postarajú o bezpečné zastavenie bicykla.

Od júna tohto roku sa BMW M Bike stane súčasťou ponuky vybraných dealerov BMW v rámci špeciálnej limitovanej série. Bokom nezostane ani Slovensko – k nám sa dovezie 16 exemplárov. V ponuke bude aj oblečenie a iné príslušenstvo M Collection, napríklad cestovné tašky vyrobené z najjemnejšej kože, alebo čierne tenisky vyrobené z kože a nylonu s dizajnom, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Puma.

BMW M Bike sa bude ponúkať v troch rôznych veľkostiach rámu: M - 46 cm (pre výšku cyklistu 162–178 cm), L - 51 cm (pre výšku 175–185 cm), XL – 55 cm (pre výšku 183–195 cm). Rám bicykla je z hliníka, predné odpruženie a dizajn BMW, vidlica Manitou Match (zdvih 80 mm). Bicykel má hmotnosť 12,9 kg a bude stáť 1575 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring