BMW M Bike: "emko" na dvoch kolesách

Utorok, 30 marec 2010

BMW pripravilo v rámci kolekcie BMW Lifestyle model unikátny bicykel. BMW M Bike je výnimočnou kombináciou moderných technológií a exkluzívneho dizajnu. Kotúčové brzdy, elegantný antracitový matný rám s logom M, unikátne vyhotovenie ráfikov kolies či rukovätí a kožené sedadlo s ozdobným motívom v červenej farbe – to všetko tvorí dokonalý harmonický celok. Tento bicykel je mimoriadnym predstaviteľom M Collection – kolekcie, ktorú podobne ako model BMW M charakterizuje výnimočnosť a unikátnosť.

BMW M Bike

Nový bicykel chytí za srdce každého, kto si na tomto športovo ladenom cestnom bicykli zajazdí. A je jedno, či po mestskej dlažbe, na vidieckej ceste alebo v teréne. Vďaka správnej voľbe prevodových pomerov dokáže bicykel jazdiť pomaly, ale vyvinúť aj slušne vysokú rýchlosť.

Sedadlo BMW M Bike zdobené motívom v červenej farbe je vyrobené z najkvalitnejšej kože a ponúka nielen výnimočný komfort, ale aj bezproblémovú kontrolu riadenia. Vstavaný prevodový systém Shimano SLX je precízny a zároveň odolný. Odpružená vidlica predného kolesa Manitou Match je neuveriteľne odolná a diskové brzdy sa vždy postarajú o bezpečné zastavenie bicykla.

Od júna tohto roku sa BMW M Bike stane súčasťou ponuky vybraných dealerov BMW v rámci špeciálnej limitovanej série. Bokom nezostane ani Slovensko – k nám sa dovezie 16 exemplárov. V ponuke bude aj oblečenie a iné príslušenstvo M Collection, napríklad cestovné tašky vyrobené z najjemnejšej kože, alebo čierne tenisky vyrobené z kože a nylonu s dizajnom, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Puma.

BMW M Bike sa bude ponúkať v troch rôznych veľkostiach rámu: M - 46 cm (pre výšku cyklistu 162–178 cm), L - 51 cm (pre výšku 175–185 cm), XL – 55 cm (pre výšku 183–195 cm). Rám bicykla je z hliníka, predné odpruženie a dizajn BMW, vidlica Manitou Match (zdvih 80 mm). Bicykel má hmotnosť 12,9 kg a bude stáť 1575 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.