BMW M Bike: "emko" na dvoch kolesách

Utorok, 30 marec 2010

BMW pripravilo v rámci kolekcie BMW Lifestyle model unikátny bicykel. BMW M Bike je výnimočnou kombináciou moderných technológií a exkluzívneho dizajnu. Kotúčové brzdy, elegantný antracitový matný rám s logom M, unikátne vyhotovenie ráfikov kolies či rukovätí a kožené sedadlo s ozdobným motívom v červenej farbe – to všetko tvorí dokonalý harmonický celok. Tento bicykel je mimoriadnym predstaviteľom M Collection – kolekcie, ktorú podobne ako model BMW M charakterizuje výnimočnosť a unikátnosť.

BMW M Bike

Nový bicykel chytí za srdce každého, kto si na tomto športovo ladenom cestnom bicykli zajazdí. A je jedno, či po mestskej dlažbe, na vidieckej ceste alebo v teréne. Vďaka správnej voľbe prevodových pomerov dokáže bicykel jazdiť pomaly, ale vyvinúť aj slušne vysokú rýchlosť.

Sedadlo BMW M Bike zdobené motívom v červenej farbe je vyrobené z najkvalitnejšej kože a ponúka nielen výnimočný komfort, ale aj bezproblémovú kontrolu riadenia. Vstavaný prevodový systém Shimano SLX je precízny a zároveň odolný. Odpružená vidlica predného kolesa Manitou Match je neuveriteľne odolná a diskové brzdy sa vždy postarajú o bezpečné zastavenie bicykla.

Od júna tohto roku sa BMW M Bike stane súčasťou ponuky vybraných dealerov BMW v rámci špeciálnej limitovanej série. Bokom nezostane ani Slovensko – k nám sa dovezie 16 exemplárov. V ponuke bude aj oblečenie a iné príslušenstvo M Collection, napríklad cestovné tašky vyrobené z najjemnejšej kože, alebo čierne tenisky vyrobené z kože a nylonu s dizajnom, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Puma.

BMW M Bike sa bude ponúkať v troch rôznych veľkostiach rámu: M - 46 cm (pre výšku cyklistu 162–178 cm), L - 51 cm (pre výšku 175–185 cm), XL – 55 cm (pre výšku 183–195 cm). Rám bicykla je z hliníka, predné odpruženie a dizajn BMW, vidlica Manitou Match (zdvih 80 mm). Bicykel má hmotnosť 12,9 kg a bude stáť 1575 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.