BMW M3 ako umelecký výtvor

Streda, 13 august 2014

Slovinská metropola Ljubljana hostí v týchto dňoch jedno z exkluzívnych umeleckých diel zbierky BMW Art Car Collection. Návštevníci mesta si môžu ešte dnes a zajtra 14. augusta prezrieť BMW Art Car vytvorené umelcom Jeffom Koonsom. Umelecký model BMW M3 GT2 je vystavený pred Mestským múzeom v Ľubľane.

1 BMW Art Car
BMW M3 GT2 ako súčasť výstavy BMW Art Car. Vidieť ho mohli návštevníci Ljubljany.

BMW Art Car je zbierka unikátne stvárnených modelov BMW svetoznámymi umelcami. Inšpirácia pochádza od francúzskeho automobilového pretekára Hervé Poulain a riaditeľa spoločnosti BMW Motorsport Jochena Neerpascha. V roku 1975 Poulain požiadal svojho priateľa, amerického umelca Alexandra Caldera, aby mu pomaľoval pretekárske auto BMW 3,0 CSL tak, aby dielo vytváralo dojem vyjadrujúci pohyb a dynamiku.

Súčasný projekt vytvoril Jeff Koons a zapadá do zbierky BMW Art Car Collection. Jeho dielo, BMW M3 GT2, je model, ktorý sa v roku 2010 zúčastnil pretekov 24 hodín Le Mans.

"Tieto pretekárske automobily sú esenciou života - silné a plné energie. Môžete sa pridať, doplniť niečo vlastné a napokon sa nechať uniesť. Pod maskou sa skrýva množstvo energie a ja som chcel umožniť mojim prstom, aby ich viedla táto energia vozidla, aby sa s ňou spojili," opísal svoju inšpiráciu Jeff Koons.

1 BMW Art Car 2 BMW Art Car a Jeff Koons 3 BMW Art Car 4 MW Art Car 5 BMW Art Car 6 BMW Art Car
Autor: jGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.