BMW na festivale v Karlových Varoch

Štvrtok, 03 júl 2014

Dva dni pred začiatkom filmového festivalu v Karlových Varoch prevzal jeho prezident a známy český herec Jiří Bartoška flotilu 60 vozidiel BMW, ktoré budú počas festivalu slúžiť na prepravu významných osobností sveta filmu.

1 BMW - K. Vary
Festivalú flotilu tvoria modely BMW radu 5 a 7 a nechýba ani čisto elektrický BMW i3

Dva dni pred začiatkom festivalu v Karlových Varoch si prevzal prezident Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary Jiří Bartoška flotilu 60 vozidiel BMW. Tieto automobily budú v termíne od 4. do 12. júla 2014 slúžiť v rámci VIP shuttle service na prepravu významných osobností sveta filmu.

2 BMW - K. Vary

V tomto roku budú najväčšími osobnosťami 49. filmového festivalu najmä Mel Gibson, Fanny Ardant, Alice Rohrwacherová, Asia Argentová, alebo Andrej Zvjagincev. Flotilu automobilov tvoria modely BMW radu 5 a 7. Nechýba ani čisto elektrický automobil BMW i3.

3 BMW i3 v K. Varoch

Spoločnosť BMW Group už v minulosti spolupracovala s vychýrenými svetovými filmovými festivalmi v Hollywoode, Cannes či Berlíne.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.