BMW na festivale v Karlových Varoch

Štvrtok, 03 júl 2014

Dva dni pred začiatkom filmového festivalu v Karlových Varoch prevzal jeho prezident a známy český herec Jiří Bartoška flotilu 60 vozidiel BMW, ktoré budú počas festivalu slúžiť na prepravu významných osobností sveta filmu.

1 BMW - K. Vary
Festivalú flotilu tvoria modely BMW radu 5 a 7 a nechýba ani čisto elektrický BMW i3

Dva dni pred začiatkom festivalu v Karlových Varoch si prevzal prezident Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary Jiří Bartoška flotilu 60 vozidiel BMW. Tieto automobily budú v termíne od 4. do 12. júla 2014 slúžiť v rámci VIP shuttle service na prepravu významných osobností sveta filmu.

2 BMW - K. Vary

V tomto roku budú najväčšími osobnosťami 49. filmového festivalu najmä Mel Gibson, Fanny Ardant, Alice Rohrwacherová, Asia Argentová, alebo Andrej Zvjagincev. Flotilu automobilov tvoria modely BMW radu 5 a 7. Nechýba ani čisto elektrický automobil BMW i3.

3 BMW i3 v K. Varoch

Spoločnosť BMW Group už v minulosti spolupracovala s vychýrenými svetovými filmovými festivalmi v Hollywoode, Cannes či Berlíne.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.