BMW na festivale v Karlových Varoch

Štvrtok, 03 júl 2014

Dva dni pred začiatkom filmového festivalu v Karlových Varoch prevzal jeho prezident a známy český herec Jiří Bartoška flotilu 60 vozidiel BMW, ktoré budú počas festivalu slúžiť na prepravu významných osobností sveta filmu.

1 BMW - K. Vary
Festivalú flotilu tvoria modely BMW radu 5 a 7 a nechýba ani čisto elektrický BMW i3

Dva dni pred začiatkom festivalu v Karlových Varoch si prevzal prezident Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary Jiří Bartoška flotilu 60 vozidiel BMW. Tieto automobily budú v termíne od 4. do 12. júla 2014 slúžiť v rámci VIP shuttle service na prepravu významných osobností sveta filmu.

2 BMW - K. Vary

V tomto roku budú najväčšími osobnosťami 49. filmového festivalu najmä Mel Gibson, Fanny Ardant, Alice Rohrwacherová, Asia Argentová, alebo Andrej Zvjagincev. Flotilu automobilov tvoria modely BMW radu 5 a 7. Nechýba ani čisto elektrický automobil BMW i3.

3 BMW i3 v K. Varoch

Spoločnosť BMW Group už v minulosti spolupracovala s vychýrenými svetovými filmovými festivalmi v Hollywoode, Cannes či Berlíne.

Autor: jGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.