BMW posiela: Merry Christmas a Happy New Year

Piatok, 24 december 2021

Automobilka BMW počas tohtoročných Vianoc a Nového roka 2022 prekvapuje svojich zákazníkov, majiteľov áut bavorskej značky, priamo v ich vozidlách dvomi sviatočnými animáciami.

merry-christmas

Automobily značky BMW na celom svete poprajú od 22. decembra svojim majiteľom veselé Vianoce a šťastný nový rok v angličtine, teda Merry Christmas a Happy New Year. Navyše toto posolstvo doplní slávnostná hudba a svetelná show v každom z 2,6 milióna vozidiel, ktoré ho svojom výbavou môžu prijať.

Atmosféru slávnostnej hudby doplní v interiéri vozidla náladové osvetlenie sprevádzajúce slávnostné posolstvo. Ikona aplikácie s vianočnou čiapkou sa na obrazovke BMW Control Display objaví v spomínanom sviatočnom čase v okamihu po naštartovaní vozidla, čo signalizuje blížiace sa sviatky.

Ako to funguje? Kliknutím na ikonu sa spustí slávnostná animácia BMW Happy Holiday, ktorá sa na displeji objavovala od 22. do 26. decembra. Vianočné obrázky rozžiaria obrazovky Control Displays, odznie slávnostná melódia a náladová svetelná show vytvorí v interiéri slávnostnú atmosféru.

Druhá animácia, silvestrovská, predznamená potom prelom rokov starého a nového roka. Od 31. decembra bude Nový rok 2022 vítať ďalší symbol aplikácie na obrazovke Control Display, tentoraz so štylizovaným ohňostrojom a pošle tak majiteľom vozidiel bavorskej značky novoročný pozdrav aj so slávnostnou hudbou a so svetelnou show vo vozidle.

Vodič BMW si môže počas sviatočného obdobia prehrávať obe animácie kedykoľvek a nespočetnekrát, stačí kliknúť na ikonu aplikácie. Takéto personalizované slávnostné pozdravy uvidí každý rok vo svojom vozidle značky BMW čoraz viac zákazníkov na celom svete.

Tento rok vysiela novoročné pozdravy svojim klientom až v 48 krajinách sveta, všade tam, kde značka BMW má svoje zastúpenie. Ide spolu o viac ako 2,6 milióna automobilov značky. Na zobrazenie slávnostných animácií musia mať vozidlá príslušnú voliteľnú výbavu a ovládací systém BMW iDrive s operačným systémom Operating System 7 alebo Operating System 8 a dátum výroby od júla 2020.

(jGold)
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Prodigy-od-Tachyum
Slovensko na svetovej výstave Expo 2020 Dubaj predstavilo univerzálny procesor Prodigy od slovenskej firmy Tachyum. Ten poháňa superpočítač, ktorý sa svojimi vlastnosťami umelej inteligencie vyrovná podľa svojich tvorcov ľudskému mozgu. "Riešenie spoločnosti Tachyum je prelomové. Procesor Prodigy je nielen rýchlejší, ale aj menej náročný na spotrebu energie. Slovensko má predpoklady byť atraktívnym inkubátorom pre inovatívne firmy ako Tachyum," – povedala štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a EZ Ingrid Brocková pri príležitosti návštevy Slovenského pavilónu. Expo 2020 Dubaj je prvou svetovou výstavou Expo, ktorá sa koná v regióne Blízkeho východu, Afriky a južnej Ázie.
toyota-gr86-flash kopie
Toyota sa neuzatvára do elektrickej bubliny a využije motoristický šport na extrémne testovanie budúcich technológií. Za volant Toyoty GR86 na syntetické palivo z biomasy si sadne aj prezident Toyoty Akio Toyoda a zúčastní sa pretekov v rámci japonskej série Super Taikyu. Ide o najnovší experiment Toyoty, ktorá testuje rôzne druhy palív a pohonov na ceste k uhlíkovej neutralite. Toyota GR86 poháňaná syntetickým palivom bude štartovať vo farbách tímu, ktorý pripravuje aj vodíkovú Corollu Sport. Toyota totiž tvrdí, že budúcnosť sa neobmedzuje len na autá poháňané batériami. Koncern preto vyvíja technológiu vodíkových palivových článkov, dôkazom čoho je druhá generácia modelu Mirai, ktorý dokáže prejsť s plnou nádržou viac ako 500 km.
liqui-moly
Spoločnosť Liqui Moly, ktorej výrobky sú dobre známe aj slovenským motoristom, vyrába a ponúka na trh široký sortiment približne štyritisíc produktov, ako motorové oleje, mazivá, prísady do paliva, autokozmetika, chladiace kvapaliny a rad ďalších produktov. V tomto roku spoločnosť vyrobila najviac výrobkov vo svojej histórii, po prvý raz napríklad vyše stotisíc ton mazív, čo je o 27 percent viac oproti predchádzajúcemu roku. Spoločnosť Liqui Moly vznikla v roku 1957 a svoje produkty vyvíja a vyrába výhradne v Nemecku. Svojou kvalitou patria jej produkty k najlepším a predávajú sa v 150 krajinách sveta. V roku 2020 spoločnosť Liqui Moly hospodárila s obratom 611 miliónov eur.