BMW pre bezpečnosť ministrov obrany

Štvrtok, 15 október 2009

Slovensko bude v dňoch 22. až 23. októbra tohto roku organizátorom významného stretnutia ministrov obrany členských štátov NATO, ktoré sa po prvý raz uskutoční v našej republike. Pre zabezpečenie dopravy a ochrany ministrov a ostatných delegátov poskytla na tento účel spoločnosť BMW Group Slovakia dvadsaťsedem novučičkých reprezentatívnych limuzín BMW radu 7. Symbolický kľúč od naleštených čiernych limuzín odovzdal v Bratislave na Hviezdoslavom námestí Dr. Josef Reiter, generálny manažér BMW Group Slovakia, slovenskému ministrovi vnútra Róbertovi Kaliňákovi.

BMW

Spoločnosť BMW Group Slovakia sa stala partnerom neformálneho stretnutia ministrov obrany členských štátov NATO, ktoré sa bude po prvý krát konať na Slovensku. Bezplatné zapožičanie týchto automobilov podľa ministra Kaliňáka výrazne odľahčí náklady na organizovanie tohto významného stretnutia pre Slovensko. Tieto automobily spĺňajú všetky bezpečnostné kritériá, ako aj nároky na reprezentatívnosť, ktorú si úroveň tohto podujatia vyžaduje.

Zapožičané automobily BMW radu 7 majú integrované systémy aktívnej a pasívnej bezpečnosti vodiča a pasažierov, prvky súboru Efficient Dynamics s cieľom znižovania spotreby paliva a CO2 a ďalšie unikátne technologické inovácie, napríklad riadenie oboch náprav, zobrazovanie rýchlostného limitu, head-up display zobrazujúci informácie na čelnom skle, nočné videnie s detekciou osôb a zvierat na vozovke a podobne. Väčšina z poskytnutých vozidiel má k dispozícií aj inteligentný pohon všetkých štyroch kolies BMW xDrive, s ktorým momentálne model BMW radu 7 prichádza po prvýkrát.

Automobily budú po skončení stretnutia NATO vrátené do spoločnosti BMW Group Slovakia. Stretnutie ministrov obrany členských štátov NATO, ktorému bude predsedať generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen, bude v priestoroch výstaviska Incheba Expo v Bratislave a hostiteľom účastníkov neformálneho dvojdňového stretnutia bude minister obrany SR Jaroslav Baška.

BMW BMW BMW BMW BMW
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.