BMW pre bezpečnosť ministrov obrany

Štvrtok, 15 október 2009

Slovensko bude v dňoch 22. až 23. októbra tohto roku organizátorom významného stretnutia ministrov obrany členských štátov NATO, ktoré sa po prvý raz uskutoční v našej republike. Pre zabezpečenie dopravy a ochrany ministrov a ostatných delegátov poskytla na tento účel spoločnosť BMW Group Slovakia dvadsaťsedem novučičkých reprezentatívnych limuzín BMW radu 7. Symbolický kľúč od naleštených čiernych limuzín odovzdal v Bratislave na Hviezdoslavom námestí Dr. Josef Reiter, generálny manažér BMW Group Slovakia, slovenskému ministrovi vnútra Róbertovi Kaliňákovi.

BMW

Spoločnosť BMW Group Slovakia sa stala partnerom neformálneho stretnutia ministrov obrany členských štátov NATO, ktoré sa bude po prvý krát konať na Slovensku. Bezplatné zapožičanie týchto automobilov podľa ministra Kaliňáka výrazne odľahčí náklady na organizovanie tohto významného stretnutia pre Slovensko. Tieto automobily spĺňajú všetky bezpečnostné kritériá, ako aj nároky na reprezentatívnosť, ktorú si úroveň tohto podujatia vyžaduje.

Zapožičané automobily BMW radu 7 majú integrované systémy aktívnej a pasívnej bezpečnosti vodiča a pasažierov, prvky súboru Efficient Dynamics s cieľom znižovania spotreby paliva a CO2 a ďalšie unikátne technologické inovácie, napríklad riadenie oboch náprav, zobrazovanie rýchlostného limitu, head-up display zobrazujúci informácie na čelnom skle, nočné videnie s detekciou osôb a zvierat na vozovke a podobne. Väčšina z poskytnutých vozidiel má k dispozícií aj inteligentný pohon všetkých štyroch kolies BMW xDrive, s ktorým momentálne model BMW radu 7 prichádza po prvýkrát.

Automobily budú po skončení stretnutia NATO vrátené do spoločnosti BMW Group Slovakia. Stretnutie ministrov obrany členských štátov NATO, ktorému bude predsedať generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen, bude v priestoroch výstaviska Incheba Expo v Bratislave a hostiteľom účastníkov neformálneho dvojdňového stretnutia bude minister obrany SR Jaroslav Baška.

BMW BMW BMW BMW BMW
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.