BMW pre bezpečnosť ministrov obrany

Štvrtok, 15 október 2009

Slovensko bude v dňoch 22. až 23. októbra tohto roku organizátorom významného stretnutia ministrov obrany členských štátov NATO, ktoré sa po prvý raz uskutoční v našej republike. Pre zabezpečenie dopravy a ochrany ministrov a ostatných delegátov poskytla na tento účel spoločnosť BMW Group Slovakia dvadsaťsedem novučičkých reprezentatívnych limuzín BMW radu 7. Symbolický kľúč od naleštených čiernych limuzín odovzdal v Bratislave na Hviezdoslavom námestí Dr. Josef Reiter, generálny manažér BMW Group Slovakia, slovenskému ministrovi vnútra Róbertovi Kaliňákovi.

BMW

Spoločnosť BMW Group Slovakia sa stala partnerom neformálneho stretnutia ministrov obrany členských štátov NATO, ktoré sa bude po prvý krát konať na Slovensku. Bezplatné zapožičanie týchto automobilov podľa ministra Kaliňáka výrazne odľahčí náklady na organizovanie tohto významného stretnutia pre Slovensko. Tieto automobily spĺňajú všetky bezpečnostné kritériá, ako aj nároky na reprezentatívnosť, ktorú si úroveň tohto podujatia vyžaduje.

Zapožičané automobily BMW radu 7 majú integrované systémy aktívnej a pasívnej bezpečnosti vodiča a pasažierov, prvky súboru Efficient Dynamics s cieľom znižovania spotreby paliva a CO2 a ďalšie unikátne technologické inovácie, napríklad riadenie oboch náprav, zobrazovanie rýchlostného limitu, head-up display zobrazujúci informácie na čelnom skle, nočné videnie s detekciou osôb a zvierat na vozovke a podobne. Väčšina z poskytnutých vozidiel má k dispozícií aj inteligentný pohon všetkých štyroch kolies BMW xDrive, s ktorým momentálne model BMW radu 7 prichádza po prvýkrát.

Automobily budú po skončení stretnutia NATO vrátené do spoločnosti BMW Group Slovakia. Stretnutie ministrov obrany členských štátov NATO, ktorému bude predsedať generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen, bude v priestoroch výstaviska Incheba Expo v Bratislave a hostiteľom účastníkov neformálneho dvojdňového stretnutia bude minister obrany SR Jaroslav Baška.

BMW BMW BMW BMW BMW
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.