BMW R 1200 GS Adventure: Unikátna stavebnica LEGO

Nedeľa, 13 november 2016

Dlho ste sa vy alebo vaše deti nevenovali skladačkám LEGO? Pokiaľ by ste chceli vašim ratolestiam urobiť radosť a postaviť reálnu podobu prémiového motocykla BMW R 1200 GS Adventure, šancu na to ponúka stavebnica vyvinutá renomovaným výrobcom motocyklov a spoločnosťou LEGO.

1 BMW R 1200 GS Adventure Lego
Vyzerá ako naozajstný motocykel, v skutočnosti ide o stavebnicu LEGO sériového motocykla BMW R 1200 GS Adventure vyvinutý tímom BMW Motorrad a LEGO Technic

Produkt, o ktorom hovoríme, príde do predaja začiatkom januára 2017. Ide o do detailov prepracovaný model BMW R 1200 GS Adventure, ktorý spoločne vyvinuli BMW Motorrad a LEGO Technic. K záujemcom a motocyklovým priaznivcom všetkých vekových kategórií sa tento unikátny model dostane 1. januára nového roku.

Stavebnica modelu motocykla BMW R 1200 GS Adventure je zostavená zo 603 LEGO dielcov. Prvý model LEGO Technic tohto druhu vznikol v spolupráci LEGO Technic a prémiovým výrobcom motocyklov BMW a spája inovatívny dizajn s konštruktérskym majstrovstvom.

2 BMW R 1200 GS Adventure
BMW R 1200 GS Adventure v skutočnej podobe vystrojený aj prídavnými kuframi

Model LEGO Technic BMW R 1200 GS Adventure získal maximálne dôveryhodné tvary. Skladačka dostala mnoho technických detailov vrátane charakteristickej línie motocykla, takzvanej flyline (letiaca línia), ale aj pohyblivé riadidlá či nastaviteľný čelný štít. Sú na ňom typické prvky ako predné odpruženie Telelever a kardanový hriadeľ ako aj pohybujúci sa dvojvalcový motor typu boxer, ktoré sa pri pohybe modelu rozhýbu.

3 BMW R 1200 GS Adventure a Lego
Trpaslík a obor – tak by mohlo znieť porovnanie stavebnice a sériového motocykla. V popredí stavebnica LEGO, v pozadí sériový motocykel BMW R 1200 GS Adventure.

Originálny motocykel majú pripomínať aj čierne vypletané špicové kolesá a pneumatiky s terénnym dezénom. Vďaka mnohým detailom je skladačka realistická, ale zároveň aj zábavná a predstavuje výzvu pre všetkých, ktorí sa rozhodnú pre jej stavbu.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."