BMW R 1200 GS Adventure: Unikátna stavebnica LEGO

Nedeľa, 13 november 2016

Dlho ste sa vy alebo vaše deti nevenovali skladačkám LEGO? Pokiaľ by ste chceli vašim ratolestiam urobiť radosť a postaviť reálnu podobu prémiového motocykla BMW R 1200 GS Adventure, šancu na to ponúka stavebnica vyvinutá renomovaným výrobcom motocyklov a spoločnosťou LEGO.

1 BMW R 1200 GS Adventure Lego
Vyzerá ako naozajstný motocykel, v skutočnosti ide o stavebnicu LEGO sériového motocykla BMW R 1200 GS Adventure vyvinutý tímom BMW Motorrad a LEGO Technic

Produkt, o ktorom hovoríme, príde do predaja začiatkom januára 2017. Ide o do detailov prepracovaný model BMW R 1200 GS Adventure, ktorý spoločne vyvinuli BMW Motorrad a LEGO Technic. K záujemcom a motocyklovým priaznivcom všetkých vekových kategórií sa tento unikátny model dostane 1. januára nového roku.

Stavebnica modelu motocykla BMW R 1200 GS Adventure je zostavená zo 603 LEGO dielcov. Prvý model LEGO Technic tohto druhu vznikol v spolupráci LEGO Technic a prémiovým výrobcom motocyklov BMW a spája inovatívny dizajn s konštruktérskym majstrovstvom.

2 BMW R 1200 GS Adventure
BMW R 1200 GS Adventure v skutočnej podobe vystrojený aj prídavnými kuframi

Model LEGO Technic BMW R 1200 GS Adventure získal maximálne dôveryhodné tvary. Skladačka dostala mnoho technických detailov vrátane charakteristickej línie motocykla, takzvanej flyline (letiaca línia), ale aj pohyblivé riadidlá či nastaviteľný čelný štít. Sú na ňom typické prvky ako predné odpruženie Telelever a kardanový hriadeľ ako aj pohybujúci sa dvojvalcový motor typu boxer, ktoré sa pri pohybe modelu rozhýbu.

3 BMW R 1200 GS Adventure a Lego
Trpaslík a obor – tak by mohlo znieť porovnanie stavebnice a sériového motocykla. V popredí stavebnica LEGO, v pozadí sériový motocykel BMW R 1200 GS Adventure.

Originálny motocykel majú pripomínať aj čierne vypletané špicové kolesá a pneumatiky s terénnym dezénom. Vďaka mnohým detailom je skladačka realistická, ale zároveň aj zábavná a predstavuje výzvu pre všetkých, ktorí sa rozhodnú pre jej stavbu.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.