BMW R 1200 GS Adventure: Unikátna stavebnica LEGO

Nedeľa, 13 november 2016

Dlho ste sa vy alebo vaše deti nevenovali skladačkám LEGO? Pokiaľ by ste chceli vašim ratolestiam urobiť radosť a postaviť reálnu podobu prémiového motocykla BMW R 1200 GS Adventure, šancu na to ponúka stavebnica vyvinutá renomovaným výrobcom motocyklov a spoločnosťou LEGO.

1 BMW R 1200 GS Adventure Lego
Vyzerá ako naozajstný motocykel, v skutočnosti ide o stavebnicu LEGO sériového motocykla BMW R 1200 GS Adventure vyvinutý tímom BMW Motorrad a LEGO Technic

Produkt, o ktorom hovoríme, príde do predaja začiatkom januára 2017. Ide o do detailov prepracovaný model BMW R 1200 GS Adventure, ktorý spoločne vyvinuli BMW Motorrad a LEGO Technic. K záujemcom a motocyklovým priaznivcom všetkých vekových kategórií sa tento unikátny model dostane 1. januára nového roku.

Stavebnica modelu motocykla BMW R 1200 GS Adventure je zostavená zo 603 LEGO dielcov. Prvý model LEGO Technic tohto druhu vznikol v spolupráci LEGO Technic a prémiovým výrobcom motocyklov BMW a spája inovatívny dizajn s konštruktérskym majstrovstvom.

2 BMW R 1200 GS Adventure
BMW R 1200 GS Adventure v skutočnej podobe vystrojený aj prídavnými kuframi

Model LEGO Technic BMW R 1200 GS Adventure získal maximálne dôveryhodné tvary. Skladačka dostala mnoho technických detailov vrátane charakteristickej línie motocykla, takzvanej flyline (letiaca línia), ale aj pohyblivé riadidlá či nastaviteľný čelný štít. Sú na ňom typické prvky ako predné odpruženie Telelever a kardanový hriadeľ ako aj pohybujúci sa dvojvalcový motor typu boxer, ktoré sa pri pohybe modelu rozhýbu.

3 BMW R 1200 GS Adventure a Lego
Trpaslík a obor – tak by mohlo znieť porovnanie stavebnice a sériového motocykla. V popredí stavebnica LEGO, v pozadí sériový motocykel BMW R 1200 GS Adventure.

Originálny motocykel majú pripomínať aj čierne vypletané špicové kolesá a pneumatiky s terénnym dezénom. Vďaka mnohým detailom je skladačka realistická, ale zároveň aj zábavná a predstavuje výzvu pre všetkých, ktorí sa rozhodnú pre jej stavbu.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.