BMW S 1000 RR - najlepší športový motocykel

Pondelok, 31 máj 2010

Dve prvé miesta a štyri ďalšie pozície v prvej desiatke získali motocykle mníchovského výrobcu motocyklov BMW v čitateľskej ankete Najlepšie športové motocykle roku 2010. Anketu zorganizovala redakcia nemeckého časopisu PS (Das Sport-Motorrad Magazin). Zároveň bavorský motocyklový výrobca získal aj titul Najlepšia motocyklová značka.

BMW S 1000 RR
BMW S 1000 RR získal s veľkým náskokom titul Najlepší športový motocykel

Ocenenie Najlepší športový motocykel v triede nad 700 cm3 získal nový športový model BMW S 1000 RR. Získal ho vďaka svojej technickej koncepcii, ktorá kombinuje maximálny možný výkon s pretekársky ladeným protiblokovacím systémom Race ABS s dynamickou kontrolou trakcie DTC.

Druhé prvenstvo v čitateľskej ankete patrí motocyklu BMW K 1300 S. Jeho prvenstvo bolo jednoznačné a získal ho v kategórii Najlepší všestranný športový motocykel. V prvej desiatke sa umiestnili ešte ďalšie modely BMW: R 1200 GS Adventure, F 800 GS, K 1300 R a HP2 Sport.

"Veľmi ma teší presvedčivé víťazstvo nášho nového modelu BMW S 1000 RR v ankete, ktorá je zameraná na športové motocykle. Ocenenie a hlasy účastníkov ankety sú odrazom mimoriadneho nadšenia pre naše motocykle," povedal riaditeľ divízie BMW Motorrad Hendrik von Kuenheim v reakcii na výsledok hlasovania.

BMW K 1300 S
V kategórii Najlepší všestranný športový motocykel zvíťazil BMW K 1300 S

Ocenenie sa dostalo tiež výrobcovi motocyklov BMW, keď divízia BMW Motorrad získala titul Najlepšia motocyklová značka.

Víťazstvo v ankete čitateľov časopisu PS je ďalším potvrdením úspešnosti produktov BMW Motorrad, keď v marci tohto roku udelili modelu BMW S 1000 RR titul Motocykel roka 2010 čitatelia časopisu Motorrad.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.