BMW S 1000 RR - najlepší športový motocykel

Pondelok, 31 máj 2010

Dve prvé miesta a štyri ďalšie pozície v prvej desiatke získali motocykle mníchovského výrobcu motocyklov BMW v čitateľskej ankete Najlepšie športové motocykle roku 2010. Anketu zorganizovala redakcia nemeckého časopisu PS (Das Sport-Motorrad Magazin). Zároveň bavorský motocyklový výrobca získal aj titul Najlepšia motocyklová značka.

BMW S 1000 RR
BMW S 1000 RR získal s veľkým náskokom titul Najlepší športový motocykel

Ocenenie Najlepší športový motocykel v triede nad 700 cm3 získal nový športový model BMW S 1000 RR. Získal ho vďaka svojej technickej koncepcii, ktorá kombinuje maximálny možný výkon s pretekársky ladeným protiblokovacím systémom Race ABS s dynamickou kontrolou trakcie DTC.

Druhé prvenstvo v čitateľskej ankete patrí motocyklu BMW K 1300 S. Jeho prvenstvo bolo jednoznačné a získal ho v kategórii Najlepší všestranný športový motocykel. V prvej desiatke sa umiestnili ešte ďalšie modely BMW: R 1200 GS Adventure, F 800 GS, K 1300 R a HP2 Sport.

"Veľmi ma teší presvedčivé víťazstvo nášho nového modelu BMW S 1000 RR v ankete, ktorá je zameraná na športové motocykle. Ocenenie a hlasy účastníkov ankety sú odrazom mimoriadneho nadšenia pre naše motocykle," povedal riaditeľ divízie BMW Motorrad Hendrik von Kuenheim v reakcii na výsledok hlasovania.

BMW K 1300 S
V kategórii Najlepší všestranný športový motocykel zvíťazil BMW K 1300 S

Ocenenie sa dostalo tiež výrobcovi motocyklov BMW, keď divízia BMW Motorrad získala titul Najlepšia motocyklová značka.

Víťazstvo v ankete čitateľov časopisu PS je ďalším potvrdením úspešnosti produktov BMW Motorrad, keď v marci tohto roku udelili modelu BMW S 1000 RR titul Motocykel roka 2010 čitatelia časopisu Motorrad.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.