BMW S 1000 RR - najlepší športový motocykel

Pondelok, 31 máj 2010

Dve prvé miesta a štyri ďalšie pozície v prvej desiatke získali motocykle mníchovského výrobcu motocyklov BMW v čitateľskej ankete Najlepšie športové motocykle roku 2010. Anketu zorganizovala redakcia nemeckého časopisu PS (Das Sport-Motorrad Magazin). Zároveň bavorský motocyklový výrobca získal aj titul Najlepšia motocyklová značka.

BMW S 1000 RR
BMW S 1000 RR získal s veľkým náskokom titul Najlepší športový motocykel

Ocenenie Najlepší športový motocykel v triede nad 700 cm3 získal nový športový model BMW S 1000 RR. Získal ho vďaka svojej technickej koncepcii, ktorá kombinuje maximálny možný výkon s pretekársky ladeným protiblokovacím systémom Race ABS s dynamickou kontrolou trakcie DTC.

Druhé prvenstvo v čitateľskej ankete patrí motocyklu BMW K 1300 S. Jeho prvenstvo bolo jednoznačné a získal ho v kategórii Najlepší všestranný športový motocykel. V prvej desiatke sa umiestnili ešte ďalšie modely BMW: R 1200 GS Adventure, F 800 GS, K 1300 R a HP2 Sport.

"Veľmi ma teší presvedčivé víťazstvo nášho nového modelu BMW S 1000 RR v ankete, ktorá je zameraná na športové motocykle. Ocenenie a hlasy účastníkov ankety sú odrazom mimoriadneho nadšenia pre naše motocykle," povedal riaditeľ divízie BMW Motorrad Hendrik von Kuenheim v reakcii na výsledok hlasovania.

BMW K 1300 S
V kategórii Najlepší všestranný športový motocykel zvíťazil BMW K 1300 S

Ocenenie sa dostalo tiež výrobcovi motocyklov BMW, keď divízia BMW Motorrad získala titul Najlepšia motocyklová značka.

Víťazstvo v ankete čitateľov časopisu PS je ďalším potvrdením úspešnosti produktov BMW Motorrad, keď v marci tohto roku udelili modelu BMW S 1000 RR titul Motocykel roka 2010 čitatelia časopisu Motorrad.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.