BMW sa vracia do Hollywoodu

Pondelok, 04 júl 2011

BMW je znovu v Hollywoode. Tentoraz sa ako hlavný automobilový partner zúčastní na uvedení filmu z produkcie Paramount Pictures – Mission Impossible: Ghost Protokol v hlavnej role s Tomom Cruiseom. Spoločnosť v novom filmovom trháku hollywoodskej hviezde robí koncept BMW Vision EfficientDynamics

BMW Vision EfficientDynamics
Popri Tomovi Cruiseovi je hviezdou filmu aj koncept BMW Vision EfficientDynamics

Jedným z automobilov BMW, ktoré spoločnosť poskytla pre ďalší film s Tomom Cruiseom je koncept Vision EfficientDynamics (vo filme jazdí aj na novom BMW 6 Cabrio) . Medzi moderne poňatými elektrickými automobilmi sa považuje za automobil s najsofistikovanejšou technológiou a najpozoruhodnejším dizajnom. Za pár rokov by sa BMW Vision EfficientDynamics mal dostať do sériovej výroby ako automobil s označením i8, ktorý sa inšpiroval práve týmto konceptom.

"Je vzrušujúce podieľať sa na ďalšom hollywoodskom trháku," hodnotí zaradenie konceptu BMW do hollywoodského filmu člen predstavenstva BMW AG zodpovedný za predaj a marketing Ian Robertson. Futuristický dizajn a veľké sklené plochy predstavujú fascinujúcu perspektívu čistej radosti z jazdy. "S technológiou BMW ConnectedDrive ide o dokonalý automobil pre hlavného predstaviteľa Ethana Hunta (Tom Cruise), vďaka ktorému celkom určite unikne prenasledovateľom v úzkych uličkách v hustej mestskej premávke," dodal Ian Robertson.

BMW Vision EfficientDynamics
Záber z pripravovaného filmu, ktorý by sa do kín mal dostať v závere tohto roku

BMW Group už viac ako 75 rokov poskytuje automobily pre významné filmové projekty a televízne produkcie. Film by sa do kín mal dostať v závere tohto roka.

BMW Vision EfficientDynamics BMW Vision EfficientDynamics BMW Vision EfficientDynamics
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.