BMW sa vracia do Hollywoodu

Pondelok, 04 júl 2011

BMW je znovu v Hollywoode. Tentoraz sa ako hlavný automobilový partner zúčastní na uvedení filmu z produkcie Paramount Pictures – Mission Impossible: Ghost Protokol v hlavnej role s Tomom Cruiseom. Spoločnosť v novom filmovom trháku hollywoodskej hviezde robí koncept BMW Vision EfficientDynamics

BMW Vision EfficientDynamics
Popri Tomovi Cruiseovi je hviezdou filmu aj koncept BMW Vision EfficientDynamics

Jedným z automobilov BMW, ktoré spoločnosť poskytla pre ďalší film s Tomom Cruiseom je koncept Vision EfficientDynamics (vo filme jazdí aj na novom BMW 6 Cabrio) . Medzi moderne poňatými elektrickými automobilmi sa považuje za automobil s najsofistikovanejšou technológiou a najpozoruhodnejším dizajnom. Za pár rokov by sa BMW Vision EfficientDynamics mal dostať do sériovej výroby ako automobil s označením i8, ktorý sa inšpiroval práve týmto konceptom.

"Je vzrušujúce podieľať sa na ďalšom hollywoodskom trháku," hodnotí zaradenie konceptu BMW do hollywoodského filmu člen predstavenstva BMW AG zodpovedný za predaj a marketing Ian Robertson. Futuristický dizajn a veľké sklené plochy predstavujú fascinujúcu perspektívu čistej radosti z jazdy. "S technológiou BMW ConnectedDrive ide o dokonalý automobil pre hlavného predstaviteľa Ethana Hunta (Tom Cruise), vďaka ktorému celkom určite unikne prenasledovateľom v úzkych uličkách v hustej mestskej premávke," dodal Ian Robertson.

BMW Vision EfficientDynamics
Záber z pripravovaného filmu, ktorý by sa do kín mal dostať v závere tohto roku

BMW Group už viac ako 75 rokov poskytuje automobily pre významné filmové projekty a televízne produkcie. Film by sa do kín mal dostať v závere tohto roka.

BMW Vision EfficientDynamics BMW Vision EfficientDynamics BMW Vision EfficientDynamics
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.