BMW sa vracia do Hollywoodu

Pondelok, 04 júl 2011

BMW je znovu v Hollywoode. Tentoraz sa ako hlavný automobilový partner zúčastní na uvedení filmu z produkcie Paramount Pictures – Mission Impossible: Ghost Protokol v hlavnej role s Tomom Cruiseom. Spoločnosť v novom filmovom trháku hollywoodskej hviezde robí koncept BMW Vision EfficientDynamics

BMW Vision EfficientDynamics
Popri Tomovi Cruiseovi je hviezdou filmu aj koncept BMW Vision EfficientDynamics

Jedným z automobilov BMW, ktoré spoločnosť poskytla pre ďalší film s Tomom Cruiseom je koncept Vision EfficientDynamics (vo filme jazdí aj na novom BMW 6 Cabrio) . Medzi moderne poňatými elektrickými automobilmi sa považuje za automobil s najsofistikovanejšou technológiou a najpozoruhodnejším dizajnom. Za pár rokov by sa BMW Vision EfficientDynamics mal dostať do sériovej výroby ako automobil s označením i8, ktorý sa inšpiroval práve týmto konceptom.

"Je vzrušujúce podieľať sa na ďalšom hollywoodskom trháku," hodnotí zaradenie konceptu BMW do hollywoodského filmu člen predstavenstva BMW AG zodpovedný za predaj a marketing Ian Robertson. Futuristický dizajn a veľké sklené plochy predstavujú fascinujúcu perspektívu čistej radosti z jazdy. "S technológiou BMW ConnectedDrive ide o dokonalý automobil pre hlavného predstaviteľa Ethana Hunta (Tom Cruise), vďaka ktorému celkom určite unikne prenasledovateľom v úzkych uličkách v hustej mestskej premávke," dodal Ian Robertson.

BMW Vision EfficientDynamics
Záber z pripravovaného filmu, ktorý by sa do kín mal dostať v závere tohto roku

BMW Group už viac ako 75 rokov poskytuje automobily pre významné filmové projekty a televízne produkcie. Film by sa do kín mal dostať v závere tohto roka.

BMW Vision EfficientDynamics BMW Vision EfficientDynamics BMW Vision EfficientDynamics
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.