BMW sa vracia do Hollywoodu

Pondelok, 04 júl 2011

BMW je znovu v Hollywoode. Tentoraz sa ako hlavný automobilový partner zúčastní na uvedení filmu z produkcie Paramount Pictures – Mission Impossible: Ghost Protokol v hlavnej role s Tomom Cruiseom. Spoločnosť v novom filmovom trháku hollywoodskej hviezde robí koncept BMW Vision EfficientDynamics

BMW Vision EfficientDynamics
Popri Tomovi Cruiseovi je hviezdou filmu aj koncept BMW Vision EfficientDynamics

Jedným z automobilov BMW, ktoré spoločnosť poskytla pre ďalší film s Tomom Cruiseom je koncept Vision EfficientDynamics (vo filme jazdí aj na novom BMW 6 Cabrio) . Medzi moderne poňatými elektrickými automobilmi sa považuje za automobil s najsofistikovanejšou technológiou a najpozoruhodnejším dizajnom. Za pár rokov by sa BMW Vision EfficientDynamics mal dostať do sériovej výroby ako automobil s označením i8, ktorý sa inšpiroval práve týmto konceptom.

"Je vzrušujúce podieľať sa na ďalšom hollywoodskom trháku," hodnotí zaradenie konceptu BMW do hollywoodského filmu člen predstavenstva BMW AG zodpovedný za predaj a marketing Ian Robertson. Futuristický dizajn a veľké sklené plochy predstavujú fascinujúcu perspektívu čistej radosti z jazdy. "S technológiou BMW ConnectedDrive ide o dokonalý automobil pre hlavného predstaviteľa Ethana Hunta (Tom Cruise), vďaka ktorému celkom určite unikne prenasledovateľom v úzkych uličkách v hustej mestskej premávke," dodal Ian Robertson.

BMW Vision EfficientDynamics
Záber z pripravovaného filmu, ktorý by sa do kín mal dostať v závere tohto roku

BMW Group už viac ako 75 rokov poskytuje automobily pre významné filmové projekty a televízne produkcie. Film by sa do kín mal dostať v závere tohto roka.

BMW Vision EfficientDynamics BMW Vision EfficientDynamics BMW Vision EfficientDynamics
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.