BMW si prizvalo na svetovú premiéru modelu iX oscarového herca

Štvrtok, 19 november 2020

Účasť oscarového herca na svetovej premiére chystaného nového modelu iX je predzvesťou dlhodobého partnerstva medzi hercom a mníchovskou prémiovou značkou.

christoph-waltz
Herec Christoph Waltz (za volantom) a šéf spoločnosti BMW Oliver Zipse

Do spolupráce s jedným z najvýznamnejších hráčov nielen amerických kín pri hľadaní inšpirácie a intenzívnej výmeny názorov s mienkotvorcami a vizionármi z rôznych spoločenských oblastí vstupuje spoločnosť BMW s hercom Christophom Waltzom.

Spoluprácu s Christophom Waltzom, oceneným Oscarmi v rokoch 2009 a 2012 za herecké výkony vo filmoch Inglorious Bastards (Neslávny bastardi) a Django Unchained (Nespútaný Django), inicioval predseda predstavenstva spoločnosti BMW Oliver Zipse.

Šéf spoločnosti BMW Oliver Zipse požiadal herca, aby vstúpil do dialógu s dizajnérmi, vývojármi technológií a odborníkmi na stratégiu spoločnosti BMW. V prvom rade o dizajn BMW iX, potom o súčasné inovačné oblasti BMW a individuálnu mobilitu budúcnosti.

Dvojnásobný držiteľ Oscara Christoph Waltz prebral úlohu spolutvorcu prémiovej značky BMW. Na začiatku partnerstva zohral Waltz ústrednú úlohu pri svetovej premiére dizajnu BMW iX. Budúci model BMW Group oslávil svoju premiéru v rámci projektu #NEXTGen 2020.

Christoph Waltz oceňuje prémiovú kvalitu automobilov BMW, technologickú precíznosť a zmysel pre detail. Tiež o ekologický aspekt technológie udržateľných pohonov so zreteľom na ochranu klímy a šetrenie zdrojov. Preto s veľkým záujmom sleduje vývoj v oblasti elektrickej mobility.

"Diskusie s Christophom Waltzom o budúcich technológiách, spoločenských zmenách a budúcej radosti z jazdy boli veľmi inšpiratívne. Svojím pragmatizmom nám dal nové perspektívy. Teší ma, že sme vyhrali spolutvorcu v osobe Christopha Waltza, ktorý nás bude vyzývať svojimi úvahami a myšlienkami," hovorí šéf BMW Oliver Zipse.

(janGold)
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.