BMW Slovakia s novým šéfom

Sobota, 08 august 2009

V týchto dňoch došlo k zmene na najvyššom poste slovenského dovozcu automobilov BMW a MINI. Doterajšieho generálneho manažéra Petra Kramára nahradí Josef Reiter, ktorý na Slovensko prichádza z rakúskej a juhokórejskej predajnej pobočky BMW Group, kde zastával pozície v oblasti predaja a marketingu. Doterajší generálny manažér Peter Kramár odchádza do BMW Group v Mníchove.

Josef Reiter

Spoločnosť BMW Group Slovakia funguje na Slovensku od júla 2006 ako zástupca BMW Group, kedy prevzala zodpovednosť za import automobilov BMW a MINI na Slovensko a riadenie autorizovaných predajných miest, popredajný servis, marketing a podnikovú komunikáciu.

Doterajší šéf zastúpenia BMW na Slovensku Peter Kramár riadil novú organizáciu od jej založenia. Počas ôsmich rokov činnosti na poste generálneho manažéra pre bývalého importéra a neskôr pre BMW Group Slovakia prispel v rokoch 2002 až 2008 k nárastu objemu predaja vozidiel o 660 % a dílerskú sieť rozšíril z troch na deväť existujúcich predajných miest. Peter Kramár prevezme nové aktivity v BMW Group v Mníchove ako Corporate a Fleet Sales Manager pre región strednej a východnej Európy.

Dr. Josef Reiter má 16ročné skúsenosti z rôznych riadiacich postov v BMW Group. Pred príchodom na Slovensko zastával pozície v oblasti predaja a marketingu v rakúskej a juhokórejskej predajnej pobočke BMW Group, pozíciu generálneho manažéra predaja a marketingu európskeho predajného regiónu v centrále BMW Group v Mníchove a ako Project leader v rámci programu rentability v BMW Group.

Pri uvádzaní do funkcie sa vyjadril, že nová pozícia je pre neho veľkou výzvou. Chce dosiahnuť, aby BMW a MINI zaujalo úspešné miesto na nadštandardnom slovenskom trhu, ktorý je pre skupinu BMW jedným z najdôležitejších v strednej a východnej Európe.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.