BMW Slovakia s novým šéfom

Sobota, 08 august 2009

V týchto dňoch došlo k zmene na najvyššom poste slovenského dovozcu automobilov BMW a MINI. Doterajšieho generálneho manažéra Petra Kramára nahradí Josef Reiter, ktorý na Slovensko prichádza z rakúskej a juhokórejskej predajnej pobočky BMW Group, kde zastával pozície v oblasti predaja a marketingu. Doterajší generálny manažér Peter Kramár odchádza do BMW Group v Mníchove.

Josef Reiter

Spoločnosť BMW Group Slovakia funguje na Slovensku od júla 2006 ako zástupca BMW Group, kedy prevzala zodpovednosť za import automobilov BMW a MINI na Slovensko a riadenie autorizovaných predajných miest, popredajný servis, marketing a podnikovú komunikáciu.

Doterajší šéf zastúpenia BMW na Slovensku Peter Kramár riadil novú organizáciu od jej založenia. Počas ôsmich rokov činnosti na poste generálneho manažéra pre bývalého importéra a neskôr pre BMW Group Slovakia prispel v rokoch 2002 až 2008 k nárastu objemu predaja vozidiel o 660 % a dílerskú sieť rozšíril z troch na deväť existujúcich predajných miest. Peter Kramár prevezme nové aktivity v BMW Group v Mníchove ako Corporate a Fleet Sales Manager pre región strednej a východnej Európy.

Dr. Josef Reiter má 16ročné skúsenosti z rôznych riadiacich postov v BMW Group. Pred príchodom na Slovensko zastával pozície v oblasti predaja a marketingu v rakúskej a juhokórejskej predajnej pobočke BMW Group, pozíciu generálneho manažéra predaja a marketingu európskeho predajného regiónu v centrále BMW Group v Mníchove a ako Project leader v rámci programu rentability v BMW Group.

Pri uvádzaní do funkcie sa vyjadril, že nová pozícia je pre neho veľkou výzvou. Chce dosiahnuť, aby BMW a MINI zaujalo úspešné miesto na nadštandardnom slovenskom trhu, ktorý je pre skupinu BMW jedným z najdôležitejších v strednej a východnej Európe.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.