BMW Slovakia s novým šéfom

Sobota, 08 august 2009

V týchto dňoch došlo k zmene na najvyššom poste slovenského dovozcu automobilov BMW a MINI. Doterajšieho generálneho manažéra Petra Kramára nahradí Josef Reiter, ktorý na Slovensko prichádza z rakúskej a juhokórejskej predajnej pobočky BMW Group, kde zastával pozície v oblasti predaja a marketingu. Doterajší generálny manažér Peter Kramár odchádza do BMW Group v Mníchove.

Josef Reiter

Spoločnosť BMW Group Slovakia funguje na Slovensku od júla 2006 ako zástupca BMW Group, kedy prevzala zodpovednosť za import automobilov BMW a MINI na Slovensko a riadenie autorizovaných predajných miest, popredajný servis, marketing a podnikovú komunikáciu.

Doterajší šéf zastúpenia BMW na Slovensku Peter Kramár riadil novú organizáciu od jej založenia. Počas ôsmich rokov činnosti na poste generálneho manažéra pre bývalého importéra a neskôr pre BMW Group Slovakia prispel v rokoch 2002 až 2008 k nárastu objemu predaja vozidiel o 660 % a dílerskú sieť rozšíril z troch na deväť existujúcich predajných miest. Peter Kramár prevezme nové aktivity v BMW Group v Mníchove ako Corporate a Fleet Sales Manager pre región strednej a východnej Európy.

Dr. Josef Reiter má 16ročné skúsenosti z rôznych riadiacich postov v BMW Group. Pred príchodom na Slovensko zastával pozície v oblasti predaja a marketingu v rakúskej a juhokórejskej predajnej pobočke BMW Group, pozíciu generálneho manažéra predaja a marketingu európskeho predajného regiónu v centrále BMW Group v Mníchove a ako Project leader v rámci programu rentability v BMW Group.

Pri uvádzaní do funkcie sa vyjadril, že nová pozícia je pre neho veľkou výzvou. Chce dosiahnuť, aby BMW a MINI zaujalo úspešné miesto na nadštandardnom slovenskom trhu, ktorý je pre skupinu BMW jedným z najdôležitejších v strednej a východnej Európe.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.