BMW solidárne s Japonskom

Štvrtok, 17 marec 2011

Vzhľadom na ničivé následky zemetrasenia a s tým spojenými tsunami v Japonsku prejavuje BMW Group svoju súdržnosť s postihnutým obyvateľstvom. Spoločnosť poskytne 1 milión eur pre obete v oblastiach zničených prírodnou katastrofou.

BMW solidárne s Japonskom

Vedenie automobilového koncernu ohromil rozsah tohto nešťastia. "My všetci sme hlboko dotknutí nevysloviteľným utrpením", hovorí Dr. Norbert Reithofer, predseda predstavenstva spoločnosti BMW AG. "Naše myšlienky a náš súcit sú v tomto čase späté s japonskými ľuďmi."

Polovica venovanej čiastky pôjde medzinárodnej organizácii na pomoc traumatizovaným deťom. Druhá časť daru bude poukázaná japonskému Červenému krížu. Tieto prostriedky majú byť použité na okamžitú pomoc, ale aj na následnú obnovu.

Aj pracovníci automobilového koncernu majú možnosť ukázať svoju solidaritu s obeťami katastrofy tým, že sa môžu podieľať na dare spoločnosti pre obe organizácie poskytujúce pomoc.

BMW Group už v pondelok stiahla 50 nemeckých pracovníkov spolu s ich rodinami späť do vlasti a podporila okolo 800 japonských pracovníkov s konkrétnymi ponukami pomoci. Spoločnosť je v Japonsku už skoro 30 rokov zastúpená vlastnou distribučnou spoločnosťou v oblasti Tokia.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.