BMW solidárne s Japonskom

Štvrtok, 17 marec 2011

Vzhľadom na ničivé následky zemetrasenia a s tým spojenými tsunami v Japonsku prejavuje BMW Group svoju súdržnosť s postihnutým obyvateľstvom. Spoločnosť poskytne 1 milión eur pre obete v oblastiach zničených prírodnou katastrofou.

BMW solidárne s Japonskom

Vedenie automobilového koncernu ohromil rozsah tohto nešťastia. "My všetci sme hlboko dotknutí nevysloviteľným utrpením", hovorí Dr. Norbert Reithofer, predseda predstavenstva spoločnosti BMW AG. "Naše myšlienky a náš súcit sú v tomto čase späté s japonskými ľuďmi."

Polovica venovanej čiastky pôjde medzinárodnej organizácii na pomoc traumatizovaným deťom. Druhá časť daru bude poukázaná japonskému Červenému krížu. Tieto prostriedky majú byť použité na okamžitú pomoc, ale aj na následnú obnovu.

Aj pracovníci automobilového koncernu majú možnosť ukázať svoju solidaritu s obeťami katastrofy tým, že sa môžu podieľať na dare spoločnosti pre obe organizácie poskytujúce pomoc.

BMW Group už v pondelok stiahla 50 nemeckých pracovníkov spolu s ich rodinami späť do vlasti a podporila okolo 800 japonských pracovníkov s konkrétnymi ponukami pomoci. Spoločnosť je v Japonsku už skoro 30 rokov zastúpená vlastnou distribučnou spoločnosťou v oblasti Tokia.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."