BMW solidárne s Japonskom

Štvrtok, 17 marec 2011

Vzhľadom na ničivé následky zemetrasenia a s tým spojenými tsunami v Japonsku prejavuje BMW Group svoju súdržnosť s postihnutým obyvateľstvom. Spoločnosť poskytne 1 milión eur pre obete v oblastiach zničených prírodnou katastrofou.

BMW solidárne s Japonskom

Vedenie automobilového koncernu ohromil rozsah tohto nešťastia. "My všetci sme hlboko dotknutí nevysloviteľným utrpením", hovorí Dr. Norbert Reithofer, predseda predstavenstva spoločnosti BMW AG. "Naše myšlienky a náš súcit sú v tomto čase späté s japonskými ľuďmi."

Polovica venovanej čiastky pôjde medzinárodnej organizácii na pomoc traumatizovaným deťom. Druhá časť daru bude poukázaná japonskému Červenému krížu. Tieto prostriedky majú byť použité na okamžitú pomoc, ale aj na následnú obnovu.

Aj pracovníci automobilového koncernu majú možnosť ukázať svoju solidaritu s obeťami katastrofy tým, že sa môžu podieľať na dare spoločnosti pre obe organizácie poskytujúce pomoc.

BMW Group už v pondelok stiahla 50 nemeckých pracovníkov spolu s ich rodinami späť do vlasti a podporila okolo 800 japonských pracovníkov s konkrétnymi ponukami pomoci. Spoločnosť je v Japonsku už skoro 30 rokov zastúpená vlastnou distribučnou spoločnosťou v oblasti Tokia.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.