BMW: štyri ocenenia Red dot award

Nedeľa, 31 marec 2013

Medzinárodná porota ocenila výnimočný dizajn produktov mníchovskej automobilky, keď automobily BMW M6 Gran Coupe, BMW radu 1, BMW 3 Touring a motocykel BMW R 1200 GS získali cenu Red dot award za dizajn. Slávnostné odovzdávanie cien bude 1. júla 2013 na galavečeri v Aalto Theatre v nemeckom Essene.

BMW M6 Gran Coupé
Cena Red dot award pre BMW M6 Gran Coupe je ocenením jeho výnimočného dizajnu

Ocenenie Red dot award po prvý raz udeľovali v roku 1955 a je jedným z najuznávanejších ocenení produktového dizajnu na svete. Porota zložená z 37 medzinárodne uznávaných osobností v oblasti dizajnu udeľuje ceny za výnimočný prínos v rôznych oblastiach tvorivého úsilia. Do súťaže sa v 19 kategóriách prihlásilo spolu 4662 súťažiacich z 54 krajín sveta.

Ocenenia Red dot award za výnimočné harmónie atletickej a estetickej príťažlivosti dizajnu získalo BMW M6 Gran Coupe. Prednej časti vozidla dominujú veľké vstupy vzduchu, štandardné prispôsobivé LED svetlá a ľadvinková M mriežka navrhnutá špeciálne pre tento model.

Ocenené trojdverové BMW 1 je príťažlivé vďaka svojim silným proporciám, typickým pre BMW. Charakteristický vzhľad zvýraznený dynamicky pružnými líniami značne odlišuje tento model od svojich rivalov, ale aj od päťdverového súrodenca radu 1. Široké dvere s bezrámovými oknami, bočný okenný dizajn a extrémne nízko položená strešná línia dodávajú tomuto autu elegantnú športovú figúru.

Ďalší ocenený produkt, BMW 3 Touring, pridáva k základným hodnotám značky navyše vlastnosti variability a životného štýlu. Pružná silueta a šikmé zadné okno vzbudzujú pocit rýchlosti ešte pred tým, ako sa vozidlo dá do pohybu, zatiaľ čo mierne klesajúca strešná línia a veľké zadné dvere auta naznačujú viacúčelovú povahu interiéru.

Ocenenie sa dostalo aj dvom kolesám: nové BMW R 1200 GS je prípadom dobre riešenej kombinácie nezameniteľného dizajnového jazyka a atletickej off-road veľkosti. Známa GS dizajnová platforma pomohla vytvoriť z novej verzie najpopulárnejšieho cestovného endura prípadovú štúdiu v tom, ako posunúť styling tradičného motocykla do ďalšieho zdokonalenia.

BMW M6 Gran Coupé BMW R 1200 GS BMW M1 35i BMW Touring 330d
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.