BMW: štyri ocenenia Red dot award

Nedeľa, 31 marec 2013

Medzinárodná porota ocenila výnimočný dizajn produktov mníchovskej automobilky, keď automobily BMW M6 Gran Coupe, BMW radu 1, BMW 3 Touring a motocykel BMW R 1200 GS získali cenu Red dot award za dizajn. Slávnostné odovzdávanie cien bude 1. júla 2013 na galavečeri v Aalto Theatre v nemeckom Essene.

BMW M6 Gran Coupé
Cena Red dot award pre BMW M6 Gran Coupe je ocenením jeho výnimočného dizajnu

Ocenenie Red dot award po prvý raz udeľovali v roku 1955 a je jedným z najuznávanejších ocenení produktového dizajnu na svete. Porota zložená z 37 medzinárodne uznávaných osobností v oblasti dizajnu udeľuje ceny za výnimočný prínos v rôznych oblastiach tvorivého úsilia. Do súťaže sa v 19 kategóriách prihlásilo spolu 4662 súťažiacich z 54 krajín sveta.

Ocenenia Red dot award za výnimočné harmónie atletickej a estetickej príťažlivosti dizajnu získalo BMW M6 Gran Coupe. Prednej časti vozidla dominujú veľké vstupy vzduchu, štandardné prispôsobivé LED svetlá a ľadvinková M mriežka navrhnutá špeciálne pre tento model.

Ocenené trojdverové BMW 1 je príťažlivé vďaka svojim silným proporciám, typickým pre BMW. Charakteristický vzhľad zvýraznený dynamicky pružnými líniami značne odlišuje tento model od svojich rivalov, ale aj od päťdverového súrodenca radu 1. Široké dvere s bezrámovými oknami, bočný okenný dizajn a extrémne nízko položená strešná línia dodávajú tomuto autu elegantnú športovú figúru.

Ďalší ocenený produkt, BMW 3 Touring, pridáva k základným hodnotám značky navyše vlastnosti variability a životného štýlu. Pružná silueta a šikmé zadné okno vzbudzujú pocit rýchlosti ešte pred tým, ako sa vozidlo dá do pohybu, zatiaľ čo mierne klesajúca strešná línia a veľké zadné dvere auta naznačujú viacúčelovú povahu interiéru.

Ocenenie sa dostalo aj dvom kolesám: nové BMW R 1200 GS je prípadom dobre riešenej kombinácie nezameniteľného dizajnového jazyka a atletickej off-road veľkosti. Známa GS dizajnová platforma pomohla vytvoriť z novej verzie najpopulárnejšieho cestovného endura prípadovú štúdiu v tom, ako posunúť styling tradičného motocykla do ďalšieho zdokonalenia.

BMW M6 Gran Coupé BMW R 1200 GS BMW M1 35i BMW Touring 330d
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.