BMW v roku 2020 lídrom prémiového segmentu

Streda, 13 január 2021

Spoločnosť BMW potvrdila napriek roku poznačeného pandémiou koronavírusu pozíciu svetového lídra medzi prémiovými výrobcami automobilov.

bmw-i

Spoločnosť BMW dodala predajcom na celom svete spolu 2 324 809 automobilov značiek BMW, Mini a Rolls-Royce. Iba značka Rolls-Royce dodala na trh menej vozidiel o 8,4 %, ostatné značka spoločnosti prekročili oproti roku 2019 počty dodaných vozidiel.

Predaje plug-in hybridných vozidiel sa v porovnaní s minulým rokom zvýšili o 38,9 %, čo poukazuje na značný záujem kupujúcich o segment elektrifikovaných automobilov a výrazne podporuje nárast elektromobility.

Spoločnosť BMW splnila tiež v uplynulom roku 2020 európske flotilové limity CO2 s rezervou. S menej ako s množstvom 100 gramov na kilometer splnila tak ciele európskych predpisov o flotilových emisiách.

Vplyv na úspech výroby a predaja malo pružné reagovanie spoločnosti na vplyv koronavírusu úpravou stratégie predaja a výroby. Vďaka tomu uzatvorilo BMW rok silným štvrtým štvrťrokom, čím potvrdilo, že je celosvetovým lídrom prémiového segmentu.

Vďaka našim technológiám Efficient Dynamics a viac ako 135 tisícom predaným elektrifikovaným vozidlám v Európe spoločnosť BMW potvrdila splnenie limitov európskych predpisov o flotilových emisiách.

K dosiahnutiu cieľa byť lídrom v segmente prémiových automobilov výrazne prispel výkon vyššieho luxusného segmentu, ktorý vďaka modelom BMW radu 7, BMW radu 8 a BMW X7 medziročne narástol o 12,4 percenta na celkových 115 420 kusov. Predaje týchto vysoko ziskových modelov celkovo vzrástli oproti roku 2018 o viac ako 70 percent.

Skupina BMW ako priekopník elektromobility predala minulý rok celosvetovo spolu 192 646 elektrifikovaných vozidiel značiek BMW a Mini, čo predstavuje nárast oproti roku 2019 o 31,8 %.

Predaje plne elektrických vozidiel vzrástli v roku 2020 o 13 percent, zatiaľ čo plug-in hybridné modely o takmer 40 percent. V Európe predstavujú elektrifikované vozidlá približne 15 percent všetkých predajov.

Značka Mini v roku 2020 dosiahla 292 394 predaných vozidiel, čo je oproti roku 2019 menej o 15,8 %. Mimoriadne populárny bol však plne elektrický Mini Electric so 17 580 predanými vozidlami a model John Cooper Works, ktorý si objednalo 20 565 záujemcov, a to je oproti roku 2019 viac o 20,8 percenta.

Automobilov značky Rolls-Royce sa v roku 2020 predalo 3756, menej o 26,4 % ako rok predtým, to aj napriek trhovej absencii najpredávanejšieho modelu značky Ghost, keďže sa očakával príchod jeho nasledovníka. Hlavným počinom roka bolo koncom doka 2020 predstavenie nového modelu Ghost a jeho nadšené uvítanie zákazníkmi, médiami i verejnosťou.

Motocyklová divízia BMW Motorrad dodala zákazníkom v roku 2020 169 272 motocyklov a skútrov, čo je druhý najlepší výsledok v histórii. To poukazuje na úspešnú rastovú stratégiu výroby a obľúbenosť motocyklov a skútrov značky BMW. Pričinilo sa o to aj predstavenie až trinástich nových modelov.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.