BMW v roku 2020 lídrom prémiového segmentu

Streda, 13 január 2021

Spoločnosť BMW potvrdila napriek roku poznačeného pandémiou koronavírusu pozíciu svetového lídra medzi prémiovými výrobcami automobilov.

bmw-i

Spoločnosť BMW dodala predajcom na celom svete spolu 2 324 809 automobilov značiek BMW, Mini a Rolls-Royce. Iba značka Rolls-Royce dodala na trh menej vozidiel o 8,4 %, ostatné značka spoločnosti prekročili oproti roku 2019 počty dodaných vozidiel.

Predaje plug-in hybridných vozidiel sa v porovnaní s minulým rokom zvýšili o 38,9 %, čo poukazuje na značný záujem kupujúcich o segment elektrifikovaných automobilov a výrazne podporuje nárast elektromobility.

Spoločnosť BMW splnila tiež v uplynulom roku 2020 európske flotilové limity CO2 s rezervou. S menej ako s množstvom 100 gramov na kilometer splnila tak ciele európskych predpisov o flotilových emisiách.

Vplyv na úspech výroby a predaja malo pružné reagovanie spoločnosti na vplyv koronavírusu úpravou stratégie predaja a výroby. Vďaka tomu uzatvorilo BMW rok silným štvrtým štvrťrokom, čím potvrdilo, že je celosvetovým lídrom prémiového segmentu.

Vďaka našim technológiám Efficient Dynamics a viac ako 135 tisícom predaným elektrifikovaným vozidlám v Európe spoločnosť BMW potvrdila splnenie limitov európskych predpisov o flotilových emisiách.

K dosiahnutiu cieľa byť lídrom v segmente prémiových automobilov výrazne prispel výkon vyššieho luxusného segmentu, ktorý vďaka modelom BMW radu 7, BMW radu 8 a BMW X7 medziročne narástol o 12,4 percenta na celkových 115 420 kusov. Predaje týchto vysoko ziskových modelov celkovo vzrástli oproti roku 2018 o viac ako 70 percent.

Skupina BMW ako priekopník elektromobility predala minulý rok celosvetovo spolu 192 646 elektrifikovaných vozidiel značiek BMW a Mini, čo predstavuje nárast oproti roku 2019 o 31,8 %.

Predaje plne elektrických vozidiel vzrástli v roku 2020 o 13 percent, zatiaľ čo plug-in hybridné modely o takmer 40 percent. V Európe predstavujú elektrifikované vozidlá približne 15 percent všetkých predajov.

Značka Mini v roku 2020 dosiahla 292 394 predaných vozidiel, čo je oproti roku 2019 menej o 15,8 %. Mimoriadne populárny bol však plne elektrický Mini Electric so 17 580 predanými vozidlami a model John Cooper Works, ktorý si objednalo 20 565 záujemcov, a to je oproti roku 2019 viac o 20,8 percenta.

Automobilov značky Rolls-Royce sa v roku 2020 predalo 3756, menej o 26,4 % ako rok predtým, to aj napriek trhovej absencii najpredávanejšieho modelu značky Ghost, keďže sa očakával príchod jeho nasledovníka. Hlavným počinom roka bolo koncom doka 2020 predstavenie nového modelu Ghost a jeho nadšené uvítanie zákazníkmi, médiami i verejnosťou.

Motocyklová divízia BMW Motorrad dodala zákazníkom v roku 2020 169 272 motocyklov a skútrov, čo je druhý najlepší výsledok v histórii. To poukazuje na úspešnú rastovú stratégiu výroby a obľúbenosť motocyklov a skútrov značky BMW. Pričinilo sa o to aj predstavenie až trinástich nových modelov.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.