BMW X5: Žltý anjel za kvalitu

Streda, 25 január 2012

Dynamické SUV BMW X5 získalo renomovanú cenu Žltý anjel nemeckého autoklubu ADAC v kategórii hodnotenia kvality, keď zvíťazilo v konkurencii vyše 100 vozidiel. BMW radu 1 obsadil v hodnotení čitateľov motoristického časopisu druhé miesto v kategórii najobľúbenejší automobil spomedzi 40 nových modelov.

BMW X5
Cenu Žltý anjel nemeckého ADAC-u získal model BMW X5 v kategórii hodnotenia kvality

Nemecký autoklub ADAC udelil cenu Žltý anjel v konkurencii vyše sto vozidiel modelu BMW X5, ktorý dostal cenu v kategórii hodnotenia kvality. Cenu získal aj druhý zástupca bavorskej značky – BMW radu 1. "Jednotka" obsadila druhé miesto v kategórii najobľúbenejší automobil.

Poradie v kategórii "kvalita" je okrem výsledkov spokojnosti zákazníkov založené tiež na štatistike nehôd registrovaných autoklubom ADAC. V nej najväčší európsky autoklub vyhodnotil za posledný rok takmer dva milióny správ o nehodách svojich asistentov známych ako Žltí anjeli.

Zo 40 nových modelov uvedených v roku 2011 volilo spolu 330 000 čitateľov časopisu ADAC Motorwelt a návštevníkov jeho internetovej stránky najobľúbenejší automobil a rozhodli o druhom mieste BMW radu 1.

BMW 1
BMW radu 1 obsadil spomedzi 40 modelov cenu ako najobľúbenejší nový automobil

V tomto roku ôsmykrát udeľovaní Žltý anjeli automobilového klubu ADAC patria k najväčším trofejam v automobilovom sektore v Nemecku. Ocenenia udelené odbornou porotou sú považované za významnú pečať kvality pre aktuálne modely, zatiaľ čo cena publika je meradlom atraktívnosti a popularity noviniek s mimoriadnou vypovedacou schopnosťou.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."
1-Homola-Rím
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola si odnáša z pretekov FIA Motorsport Games 2019 Rome, ktoré nazývali aj malými majstrovstvami sveta či olympijskými hrami v motoršporte, bronzovú medailu. V sobotu v prvých pretekoch skončil druhý a v nedeľu piaty, čo mu v konečnom hodnotení vynieslo miesto na stupni víťazov. V druhých pretekoch potreboval auto bezpečne doviezť do cieľa a skončiť do piateho miesta, aby obsadil celkové tretie miesto. Svoju úlohu splnil a cieľovú pásku preťal na 5. mieste. Diváci tak na historicky prvom výnimočnom podujatí FIA Motorsport Games 2019 Rome videli pódium zložené z ruského, belgického a slovenského pretekára Mateja Homolu.