BMW X5: Žltý anjel za kvalitu

Streda, 25 január 2012

Dynamické SUV BMW X5 získalo renomovanú cenu Žltý anjel nemeckého autoklubu ADAC v kategórii hodnotenia kvality, keď zvíťazilo v konkurencii vyše 100 vozidiel. BMW radu 1 obsadil v hodnotení čitateľov motoristického časopisu druhé miesto v kategórii najobľúbenejší automobil spomedzi 40 nových modelov.

BMW X5
Cenu Žltý anjel nemeckého ADAC-u získal model BMW X5 v kategórii hodnotenia kvality

Nemecký autoklub ADAC udelil cenu Žltý anjel v konkurencii vyše sto vozidiel modelu BMW X5, ktorý dostal cenu v kategórii hodnotenia kvality. Cenu získal aj druhý zástupca bavorskej značky – BMW radu 1. "Jednotka" obsadila druhé miesto v kategórii najobľúbenejší automobil.

Poradie v kategórii "kvalita" je okrem výsledkov spokojnosti zákazníkov založené tiež na štatistike nehôd registrovaných autoklubom ADAC. V nej najväčší európsky autoklub vyhodnotil za posledný rok takmer dva milióny správ o nehodách svojich asistentov známych ako Žltí anjeli.

Zo 40 nových modelov uvedených v roku 2011 volilo spolu 330 000 čitateľov časopisu ADAC Motorwelt a návštevníkov jeho internetovej stránky najobľúbenejší automobil a rozhodli o druhom mieste BMW radu 1.

BMW 1
BMW radu 1 obsadil spomedzi 40 modelov cenu ako najobľúbenejší nový automobil

V tomto roku ôsmykrát udeľovaní Žltý anjeli automobilového klubu ADAC patria k najväčším trofejam v automobilovom sektore v Nemecku. Ocenenia udelené odbornou porotou sú považované za významnú pečať kvality pre aktuálne modely, zatiaľ čo cena publika je meradlom atraktívnosti a popularity noviniek s mimoriadnou vypovedacou schopnosťou.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.