BMW xDrive Polo: pozvánka do L. Hrádku

Utorok, 29 január 2013

Titulok článku zvádza k tomu, že ide o automobilové podujatie, v ktorom hlavnými účinkujúcimi budú prémiové automobily so známym a sofistikovaným pohonom štyroch kolies od BMW. Mierne to musíme poopraviť – nejde o autá, ale o kone, presnejšie o konské polo na snehu.

BMW xDrive
BMW xDrive je systém pohonu štyroch kolies najmä na šmykľavé zimné či zasnežené cesty, predovšetkým však pre bezpečnú jazdu na každom povrchu

Po dvojročnej prestávke sa na Slovensku znovu bude konať prestížny turnaj v konskom póle na snehu. Uskutoční sa v prvý februárový víkend v Liptovskom Hrádku. Druhý ročník zaujímavého podujatia sa bude niesť pod názvom BMW xDrive Polo On Snow 2013 a predstavia sa na ňom štyri tímy aj so slovenským zastúpením.

Po prvý raz sa konské polo na Slovensku konalo vo Vysokých Tatrách. To tohtoročné v Liptovskom Hrádku má nadviazať na premiérový turnaj v roku 2010 na Štrbskom Plese. Podľa organizátora akcie a riaditeľa Polo klubu Bratislava Petra Godányiho sa takýmto podujatím môže pochváliť len málo štátov v Európe.

Uskutoční sa už tento víkend, od piatka do nedele, od 1. do 3. februára 2013, v okolí hotela Grand Castle v Liptovskom Hrádku. Hlavný organizátor Peter Godányi hovorí o podujatí ako o atraktívnej športovo-spoločenskej akcii, ktorá môže mať do budúcna pozitívny vplyv na turistický ruch najmä v tejto oblasti Slovenska.

Podujatie BMW xDrive Polo On Snow 2013 je podľa organizátorov významnou športovo–spoločenskou akciou pre širokú verejnosť. Divácky sa ho môže zúčastniť každý, kto má rád atraktívne a netradičné športové zápasy, pretože podujatie je zamerané na oslovenie širokej verejnosti. Počas celých troch dní je pre nich pripravený bohatý program.

Patronát nad podujatím prevzal dovozca automobilov značky BMW. Vstup na trojdňový turnaj je zdarma.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.