BMW xDrive Polo: pozvánka do L. Hrádku

Utorok, 29 január 2013

Titulok článku zvádza k tomu, že ide o automobilové podujatie, v ktorom hlavnými účinkujúcimi budú prémiové automobily so známym a sofistikovaným pohonom štyroch kolies od BMW. Mierne to musíme poopraviť – nejde o autá, ale o kone, presnejšie o konské polo na snehu.

BMW xDrive
BMW xDrive je systém pohonu štyroch kolies najmä na šmykľavé zimné či zasnežené cesty, predovšetkým však pre bezpečnú jazdu na každom povrchu

Po dvojročnej prestávke sa na Slovensku znovu bude konať prestížny turnaj v konskom póle na snehu. Uskutoční sa v prvý februárový víkend v Liptovskom Hrádku. Druhý ročník zaujímavého podujatia sa bude niesť pod názvom BMW xDrive Polo On Snow 2013 a predstavia sa na ňom štyri tímy aj so slovenským zastúpením.

Po prvý raz sa konské polo na Slovensku konalo vo Vysokých Tatrách. To tohtoročné v Liptovskom Hrádku má nadviazať na premiérový turnaj v roku 2010 na Štrbskom Plese. Podľa organizátora akcie a riaditeľa Polo klubu Bratislava Petra Godányiho sa takýmto podujatím môže pochváliť len málo štátov v Európe.

Uskutoční sa už tento víkend, od piatka do nedele, od 1. do 3. februára 2013, v okolí hotela Grand Castle v Liptovskom Hrádku. Hlavný organizátor Peter Godányi hovorí o podujatí ako o atraktívnej športovo-spoločenskej akcii, ktorá môže mať do budúcna pozitívny vplyv na turistický ruch najmä v tejto oblasti Slovenska.

Podujatie BMW xDrive Polo On Snow 2013 je podľa organizátorov významnou športovo–spoločenskou akciou pre širokú verejnosť. Divácky sa ho môže zúčastniť každý, kto má rád atraktívne a netradičné športové zápasy, pretože podujatie je zamerané na oslovenie širokej verejnosti. Počas celých troch dní je pre nich pripravený bohatý program.

Patronát nad podujatím prevzal dovozca automobilov značky BMW. Vstup na trojdňový turnaj je zdarma.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.