BMW xDrive Polo: pozvánka do L. Hrádku

Utorok, 29 január 2013

Titulok článku zvádza k tomu, že ide o automobilové podujatie, v ktorom hlavnými účinkujúcimi budú prémiové automobily so známym a sofistikovaným pohonom štyroch kolies od BMW. Mierne to musíme poopraviť – nejde o autá, ale o kone, presnejšie o konské polo na snehu.

BMW xDrive
BMW xDrive je systém pohonu štyroch kolies najmä na šmykľavé zimné či zasnežené cesty, predovšetkým však pre bezpečnú jazdu na každom povrchu

Po dvojročnej prestávke sa na Slovensku znovu bude konať prestížny turnaj v konskom póle na snehu. Uskutoční sa v prvý februárový víkend v Liptovskom Hrádku. Druhý ročník zaujímavého podujatia sa bude niesť pod názvom BMW xDrive Polo On Snow 2013 a predstavia sa na ňom štyri tímy aj so slovenským zastúpením.

Po prvý raz sa konské polo na Slovensku konalo vo Vysokých Tatrách. To tohtoročné v Liptovskom Hrádku má nadviazať na premiérový turnaj v roku 2010 na Štrbskom Plese. Podľa organizátora akcie a riaditeľa Polo klubu Bratislava Petra Godányiho sa takýmto podujatím môže pochváliť len málo štátov v Európe.

Uskutoční sa už tento víkend, od piatka do nedele, od 1. do 3. februára 2013, v okolí hotela Grand Castle v Liptovskom Hrádku. Hlavný organizátor Peter Godányi hovorí o podujatí ako o atraktívnej športovo-spoločenskej akcii, ktorá môže mať do budúcna pozitívny vplyv na turistický ruch najmä v tejto oblasti Slovenska.

Podujatie BMW xDrive Polo On Snow 2013 je podľa organizátorov významnou športovo–spoločenskou akciou pre širokú verejnosť. Divácky sa ho môže zúčastniť každý, kto má rád atraktívne a netradičné športové zápasy, pretože podujatie je zamerané na oslovenie širokej verejnosti. Počas celých troch dní je pre nich pripravený bohatý program.

Patronát nad podujatím prevzal dovozca automobilov značky BMW. Vstup na trojdňový turnaj je zdarma.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.