BMW xDrive Polo: pozvánka do L. Hrádku

Utorok, 29 január 2013

Titulok článku zvádza k tomu, že ide o automobilové podujatie, v ktorom hlavnými účinkujúcimi budú prémiové automobily so známym a sofistikovaným pohonom štyroch kolies od BMW. Mierne to musíme poopraviť – nejde o autá, ale o kone, presnejšie o konské polo na snehu.

BMW xDrive
BMW xDrive je systém pohonu štyroch kolies najmä na šmykľavé zimné či zasnežené cesty, predovšetkým však pre bezpečnú jazdu na každom povrchu

Po dvojročnej prestávke sa na Slovensku znovu bude konať prestížny turnaj v konskom póle na snehu. Uskutoční sa v prvý februárový víkend v Liptovskom Hrádku. Druhý ročník zaujímavého podujatia sa bude niesť pod názvom BMW xDrive Polo On Snow 2013 a predstavia sa na ňom štyri tímy aj so slovenským zastúpením.

Po prvý raz sa konské polo na Slovensku konalo vo Vysokých Tatrách. To tohtoročné v Liptovskom Hrádku má nadviazať na premiérový turnaj v roku 2010 na Štrbskom Plese. Podľa organizátora akcie a riaditeľa Polo klubu Bratislava Petra Godányiho sa takýmto podujatím môže pochváliť len málo štátov v Európe.

Uskutoční sa už tento víkend, od piatka do nedele, od 1. do 3. februára 2013, v okolí hotela Grand Castle v Liptovskom Hrádku. Hlavný organizátor Peter Godányi hovorí o podujatí ako o atraktívnej športovo-spoločenskej akcii, ktorá môže mať do budúcna pozitívny vplyv na turistický ruch najmä v tejto oblasti Slovenska.

Podujatie BMW xDrive Polo On Snow 2013 je podľa organizátorov významnou športovo–spoločenskou akciou pre širokú verejnosť. Divácky sa ho môže zúčastniť každý, kto má rád atraktívne a netradičné športové zápasy, pretože podujatie je zamerané na oslovenie širokej verejnosti. Počas celých troch dní je pre nich pripravený bohatý program.

Patronát nad podujatím prevzal dovozca automobilov značky BMW. Vstup na trojdňový turnaj je zdarma.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.