BMW xDrive Tour - trakcia nadovšetko

Streda, 18 november 2009

Ukážeme vám, čo v našich autách je. Vyskúšate si silu motorov, jazdné schopnosti, komfort, rýchlu jazdu, ale aj schopnosť automobilov BMW pri prekonávaní svahov, stúpaní, prudkých zjazdov a bočných náklonov. My vám dáme auto, a vy poviete aké je. Približne v tomto duchu sa nieslo pozvanie na BMW xDrive Tour, ktoré organizoval počas uplynulého týždňa nemecký výroba z Mníchova v spolupráci so slovenským dovozcom automobilov BMW a bratislavským predajcom Auto Bavaria.

BMW xDrive Tour
Systém xDrive zaručuje pre automobily BMW optimálnu trakciu na akomkoľvek povrchu

Miesto konania: Bratislava a okolie.
Predvádzané modely: všetky dostupné BMW s pohonom štyroch kolies, vrátane dvoch najnovších – X1 xDrive a 750Li xDrive.
Vedľajšie roly: X3 xDrive23d, 320d xDrive Coupé, X5 xDrive35d, X6 xDrive30d a ďalšie.
Počet účinkujúcich: 16.
Výkon spolu: 4015 koní.
Priemerný výkon na jeden automobil: 251 koní.
Hlavní aktéri: priaznivci značky a automobilov BMW.

Čo sa skrýva za BMW xDrive? Je to najrýchlejší zo všetkých systémov pohonu všetkých štyroch kolies. Na rozdiel od konkurenčných systémov pohonu všetkých kolies s pevným rozdeľovaním hnacej sily na nápravy BMW xDrive okamžite rozpoznáva, kedy je potrebná zmena prenášania hnacej sily a reaguje okamžite, takže zabraňuje prekĺzavaniu kolies od prvého okamihu. Vďaka tomu je BMW xDrive kedykoľvek schopný dodať príslušnej náprave optimálny krútiaci moment. V extrémnych situáciách môže previesť zmenu tak bleskovo, že dodá 100 % ťahu jedinej náprave, a tak zaručí optimálnu trakciu na akomkoľvek povrchu.

Organizátori sľubovali pozvaným, že na podujatí BMW xDrive zažijú výnimočnú radosť z jazdy na každom povrchu a v každej situácii. Bezkonkurenčnú a s ničím neporovnateľnú trakciu, bezkonkurenčný handling, maximálnu bezpečnosť a bezprecedentnú dynamiku. V reálnych podmienkach si potom mohli vyskúšať všetky najnovšie modely BMW, na ceste aj mimo nej.

Niekoľkodňové podujatie prilákalo na "dni BMW xDrive" ľudí rôznych profesií, takých, čo obdivujú modrobielu roztočenú vrtuľu, vlastnia automobil tejto značky, alebo sa chystajú si ho kúpiť. A čo je lepšie, ako vyskúšať si ho priamo v akcii, či už v jazde po diaľnici, na kľukatých cestách Záhoria medzi Pernekom a Pezinskou Babou, alebo na dráhe s pripravenými prekážkami.

Všetci, čo pozvanie prijali a na podujatie prišli, odchádzali s vedomím, že si vyskúšali jeden z najvyspelejších systémov pohonu 4x4 na bežnej ceste ako aj na umelo vytvorených prekážkach a mohli zažiť vzrušenie z jazdy na automobiloch prémiovej značky, navyše pod dohľadom profesionálov z BMW.

BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour
Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.