BMW xDrive Tour - trakcia nadovšetko

Streda, 18 november 2009

Ukážeme vám, čo v našich autách je. Vyskúšate si silu motorov, jazdné schopnosti, komfort, rýchlu jazdu, ale aj schopnosť automobilov BMW pri prekonávaní svahov, stúpaní, prudkých zjazdov a bočných náklonov. My vám dáme auto, a vy poviete aké je. Približne v tomto duchu sa nieslo pozvanie na BMW xDrive Tour, ktoré organizoval počas uplynulého týždňa nemecký výroba z Mníchova v spolupráci so slovenským dovozcom automobilov BMW a bratislavským predajcom Auto Bavaria.

BMW xDrive Tour
Systém xDrive zaručuje pre automobily BMW optimálnu trakciu na akomkoľvek povrchu

Miesto konania: Bratislava a okolie.
Predvádzané modely: všetky dostupné BMW s pohonom štyroch kolies, vrátane dvoch najnovších – X1 xDrive a 750Li xDrive.
Vedľajšie roly: X3 xDrive23d, 320d xDrive Coupé, X5 xDrive35d, X6 xDrive30d a ďalšie.
Počet účinkujúcich: 16.
Výkon spolu: 4015 koní.
Priemerný výkon na jeden automobil: 251 koní.
Hlavní aktéri: priaznivci značky a automobilov BMW.

Čo sa skrýva za BMW xDrive? Je to najrýchlejší zo všetkých systémov pohonu všetkých štyroch kolies. Na rozdiel od konkurenčných systémov pohonu všetkých kolies s pevným rozdeľovaním hnacej sily na nápravy BMW xDrive okamžite rozpoznáva, kedy je potrebná zmena prenášania hnacej sily a reaguje okamžite, takže zabraňuje prekĺzavaniu kolies od prvého okamihu. Vďaka tomu je BMW xDrive kedykoľvek schopný dodať príslušnej náprave optimálny krútiaci moment. V extrémnych situáciách môže previesť zmenu tak bleskovo, že dodá 100 % ťahu jedinej náprave, a tak zaručí optimálnu trakciu na akomkoľvek povrchu.

Organizátori sľubovali pozvaným, že na podujatí BMW xDrive zažijú výnimočnú radosť z jazdy na každom povrchu a v každej situácii. Bezkonkurenčnú a s ničím neporovnateľnú trakciu, bezkonkurenčný handling, maximálnu bezpečnosť a bezprecedentnú dynamiku. V reálnych podmienkach si potom mohli vyskúšať všetky najnovšie modely BMW, na ceste aj mimo nej.

Niekoľkodňové podujatie prilákalo na "dni BMW xDrive" ľudí rôznych profesií, takých, čo obdivujú modrobielu roztočenú vrtuľu, vlastnia automobil tejto značky, alebo sa chystajú si ho kúpiť. A čo je lepšie, ako vyskúšať si ho priamo v akcii, či už v jazde po diaľnici, na kľukatých cestách Záhoria medzi Pernekom a Pezinskou Babou, alebo na dráhe s pripravenými prekážkami.

Všetci, čo pozvanie prijali a na podujatie prišli, odchádzali s vedomím, že si vyskúšali jeden z najvyspelejších systémov pohonu 4x4 na bežnej ceste ako aj na umelo vytvorených prekážkach a mohli zažiť vzrušenie z jazdy na automobiloch prémiovej značky, navyše pod dohľadom profesionálov z BMW.

BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour
Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.