BMW xDrive Tour - trakcia nadovšetko

Streda, 18 november 2009

Ukážeme vám, čo v našich autách je. Vyskúšate si silu motorov, jazdné schopnosti, komfort, rýchlu jazdu, ale aj schopnosť automobilov BMW pri prekonávaní svahov, stúpaní, prudkých zjazdov a bočných náklonov. My vám dáme auto, a vy poviete aké je. Približne v tomto duchu sa nieslo pozvanie na BMW xDrive Tour, ktoré organizoval počas uplynulého týždňa nemecký výroba z Mníchova v spolupráci so slovenským dovozcom automobilov BMW a bratislavským predajcom Auto Bavaria.

BMW xDrive Tour
Systém xDrive zaručuje pre automobily BMW optimálnu trakciu na akomkoľvek povrchu

Miesto konania: Bratislava a okolie.
Predvádzané modely: všetky dostupné BMW s pohonom štyroch kolies, vrátane dvoch najnovších – X1 xDrive a 750Li xDrive.
Vedľajšie roly: X3 xDrive23d, 320d xDrive Coupé, X5 xDrive35d, X6 xDrive30d a ďalšie.
Počet účinkujúcich: 16.
Výkon spolu: 4015 koní.
Priemerný výkon na jeden automobil: 251 koní.
Hlavní aktéri: priaznivci značky a automobilov BMW.

Čo sa skrýva za BMW xDrive? Je to najrýchlejší zo všetkých systémov pohonu všetkých štyroch kolies. Na rozdiel od konkurenčných systémov pohonu všetkých kolies s pevným rozdeľovaním hnacej sily na nápravy BMW xDrive okamžite rozpoznáva, kedy je potrebná zmena prenášania hnacej sily a reaguje okamžite, takže zabraňuje prekĺzavaniu kolies od prvého okamihu. Vďaka tomu je BMW xDrive kedykoľvek schopný dodať príslušnej náprave optimálny krútiaci moment. V extrémnych situáciách môže previesť zmenu tak bleskovo, že dodá 100 % ťahu jedinej náprave, a tak zaručí optimálnu trakciu na akomkoľvek povrchu.

Organizátori sľubovali pozvaným, že na podujatí BMW xDrive zažijú výnimočnú radosť z jazdy na každom povrchu a v každej situácii. Bezkonkurenčnú a s ničím neporovnateľnú trakciu, bezkonkurenčný handling, maximálnu bezpečnosť a bezprecedentnú dynamiku. V reálnych podmienkach si potom mohli vyskúšať všetky najnovšie modely BMW, na ceste aj mimo nej.

Niekoľkodňové podujatie prilákalo na "dni BMW xDrive" ľudí rôznych profesií, takých, čo obdivujú modrobielu roztočenú vrtuľu, vlastnia automobil tejto značky, alebo sa chystajú si ho kúpiť. A čo je lepšie, ako vyskúšať si ho priamo v akcii, či už v jazde po diaľnici, na kľukatých cestách Záhoria medzi Pernekom a Pezinskou Babou, alebo na dráhe s pripravenými prekážkami.

Všetci, čo pozvanie prijali a na podujatie prišli, odchádzali s vedomím, že si vyskúšali jeden z najvyspelejších systémov pohonu 4x4 na bežnej ceste ako aj na umelo vytvorených prekážkach a mohli zažiť vzrušenie z jazdy na automobiloch prémiovej značky, navyše pod dohľadom profesionálov z BMW.

BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour BMW xDrive Tour
Autor: J. Goldberger
Foto: autor
Pridať komentár
Bleskovky
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.
Goodyear-Eagle-F1-SuperSport
Nové pneumatiky Eagle F1 SuperSport spoločnosti Goodyear obsadili prvé miesto v teste veľmi vysoko výkonných pneumatík Ultra Ultra High Performance. Test sa konal na skúšobnom okruhu spoločnosti Continental v texaskom Uvalde. Hodnotili sa pneumatiky ôsmich rôznych výrobcov, vrátane značiek Continental a Michelin na vozidle BMW M2 s pneumatikami rozmeru 245/35 R19 na prednej náprave a 265/35 R19 vzadu. Pokrýval všetky hlavné disciplíny obvyklé v testoch pneumatík, vrátane hodnotenia ovládateľnosti za sucha i mokra, brzdných vlastností na suchom i mokrom povrchu, sklonu k aquaplaningu, valivého odporu, hlučnosti a pohodlia pre vodiča.