BMW znovu partnerom GLOBSECu

Piatok, 15 apríl 2016

BMW Slovakia je už veľa rokov partnerom prestížnej medzinárodnej bezpečnostnej konferencie GLOBSEC 2016. Hostí jedenásteho ročníka tohto podujatia, ktorý sa koná od piatka 15. do nedele 17. apríla v Bratislave, bude prepravovať flotila reprezentatívnych limuzín BMW radu 7.

BMW a Globsec
Flotilu limuzín BMW radu 7 pre prepravu hostí Globsecu prevzal minister Miroslav Lajčák

Symbolický kľúč od flotily šestnástich automobilov prevzal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák v spoločnosti organizátorov tohto medzinárodného stretnutia.

"Som rád, že na takom významnom a prestížnom podujatí ako je GLOBSEC sa podieľa aj súkromný sektor. Zapožičanie automobilov pre delegátov nielen odľahčí rozpočet na organizáciu podujatia, ale prispeje aj k jeho reprezentatívnosti a bezpečnosti prepravovaných účastníkov," vyhlásil pri preberaní limuzín Miroslav Lajčák.

Automobily BMW 7 sú zaujímavé aj z technického hľadiska. Ponúkajú množstvo noviniek, ako integrované systémy aktívnej a pasívnej bezpečnosti i ďalšie unikátne inovácie. Napríklad laserové svetlá, prvýkrát použité v tejto triede vozidiel. Limuzíny majú navyše ovládanie funkcií gestami vodiča, nočné videnie na detekciu osôb a zvierat na vozovke, kľúč s displejom s diaľkovým ovládaním parkovania, karbónovú karosériu a niekoľko ďalších pokročilých prvkov.

Autor: janGold
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.