Camaro s prestížnym ocenením

Nedeľa, 18 apríl 2010

Chevrolet Camaro získal titul World Car Design of the Year, ktorý mu udelila porota zložená z piatich celosvetovo vysoko uznávaných expertov na dizajn. Športovo ladený Američan odsunul vo finále na ďalšie priečky Citroën C3 Picasso, Kiu Soul a Toyotu Prius.

Chevrolet Camaro
Ocenenie víťaznému modelu Chevrolet Camaro kupé odovzdali na prebiehajúcom medzinárodnom autosalóne New York International Auto Show.

"Znovuvytvorením tohto športového automobilu sme dokázali, že ľudia sú nadšení Chevroletmi rovnako ako kedykoľvek v minulosti," povedal Tom Peters, riaditeľ Design Director, Global RWD, Performance Cars and Full-size Trucks. "Sme nadšení vynikajúcou reakciou na Camaro. Dokonca aj na nových trhoch pre pre Chevrolet dokázalo Camaro vytvoriť emociálnu príťažlivosť pre značku."

Chevrolet Camaro

Od predstavenia Chevroleta Camaro na jar 2009 sa predalo už vyše 80 000 týchto vozidiel. Camaro tak počas ostatných desiatich mesiacov predbehlo v predaji svojich priamych konkurentov a zaujalo najvyššiu pozíciu medzi športovými automobilmi počas každého z týchto mesiacov.

Dobrou správou pre motoristických nadšencov zo Slovenska a tých, ktorí si ctia americké klasické legendárne športové automobily je, že Chevrolet Camaro by sa mal dovážať aj k nám, a to tak vo verzii kupé ako aj kabriolet.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.