Camaro s prestížnym ocenením

Nedeľa, 18 apríl 2010

Chevrolet Camaro získal titul World Car Design of the Year, ktorý mu udelila porota zložená z piatich celosvetovo vysoko uznávaných expertov na dizajn. Športovo ladený Američan odsunul vo finále na ďalšie priečky Citroën C3 Picasso, Kiu Soul a Toyotu Prius.

Chevrolet Camaro
Ocenenie víťaznému modelu Chevrolet Camaro kupé odovzdali na prebiehajúcom medzinárodnom autosalóne New York International Auto Show.

"Znovuvytvorením tohto športového automobilu sme dokázali, že ľudia sú nadšení Chevroletmi rovnako ako kedykoľvek v minulosti," povedal Tom Peters, riaditeľ Design Director, Global RWD, Performance Cars and Full-size Trucks. "Sme nadšení vynikajúcou reakciou na Camaro. Dokonca aj na nových trhoch pre pre Chevrolet dokázalo Camaro vytvoriť emociálnu príťažlivosť pre značku."

Chevrolet Camaro

Od predstavenia Chevroleta Camaro na jar 2009 sa predalo už vyše 80 000 týchto vozidiel. Camaro tak počas ostatných desiatich mesiacov predbehlo v predaji svojich priamych konkurentov a zaujalo najvyššiu pozíciu medzi športovými automobilmi počas každého z týchto mesiacov.

Dobrou správou pre motoristických nadšencov zo Slovenska a tých, ktorí si ctia americké klasické legendárne športové automobily je, že Chevrolet Camaro by sa mal dovážať aj k nám, a to tak vo verzii kupé ako aj kabriolet.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.