Camaro s prestížnym ocenením

Nedeľa, 18 apríl 2010

Chevrolet Camaro získal titul World Car Design of the Year, ktorý mu udelila porota zložená z piatich celosvetovo vysoko uznávaných expertov na dizajn. Športovo ladený Američan odsunul vo finále na ďalšie priečky Citroën C3 Picasso, Kiu Soul a Toyotu Prius.

Chevrolet Camaro
Ocenenie víťaznému modelu Chevrolet Camaro kupé odovzdali na prebiehajúcom medzinárodnom autosalóne New York International Auto Show.

"Znovuvytvorením tohto športového automobilu sme dokázali, že ľudia sú nadšení Chevroletmi rovnako ako kedykoľvek v minulosti," povedal Tom Peters, riaditeľ Design Director, Global RWD, Performance Cars and Full-size Trucks. "Sme nadšení vynikajúcou reakciou na Camaro. Dokonca aj na nových trhoch pre pre Chevrolet dokázalo Camaro vytvoriť emociálnu príťažlivosť pre značku."

Chevrolet Camaro

Od predstavenia Chevroleta Camaro na jar 2009 sa predalo už vyše 80 000 týchto vozidiel. Camaro tak počas ostatných desiatich mesiacov predbehlo v predaji svojich priamych konkurentov a zaujalo najvyššiu pozíciu medzi športovými automobilmi počas každého z týchto mesiacov.

Dobrou správou pre motoristických nadšencov zo Slovenska a tých, ktorí si ctia americké klasické legendárne športové automobily je, že Chevrolet Camaro by sa mal dovážať aj k nám, a to tak vo verzii kupé ako aj kabriolet.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.