Car2go: elektrosmarty mieria do Európy

Streda, 10 august 2011

Tristo najmodernejších bezemisných Smart Fortwo electric drive bude ešte tohto roku na prenájom systémom car2go v severoamerickom San Diegu a do konca roku 2011 aj v holandskom Amsterdame. Realizátori projektu to avizujú ako severoamerický a európsky začiatok éry mestskej premávky vozidiel s čisto elektrickým pohonom.

Smart electric
Elektrické bezemisné Smarty Fortwo electric drive mieria aj do európskych miest

Prenájom elektrických smartov (elektromotor 30 kW/41 k, dojazd do135 km, úplné nabitie lítiovo-iónových batérií za približne 8 hodín) vybavených najaktuálnejšou technológiou telematiky od car2go sa už uplatňuje v Ulme, Hamburgu, Austine a Vancouveri. Ďalších vyše 40-tisíc registrovaných užívateľov systému má k dispozícii tisíc vozidiel značky smart fortwo car2go edition so spaľovacími motormi s nízkymi emisiami.

Podľa doterajších skúseností sa očakáva sa, že užívatelia nových smartov budú jazdiť na krátke jazdy do vzdialenosti zhruba desiatich kilometrov, k čomu je ich dojazd na úsporný, tichý a výlučne elektrický pohon lokálne jazdiaci bez emisií viac než postačujúci.

Výhodou systému car2go tiež je, že ponúka svojim členom možnosť spontánneho požičania auta bez toho, aby museli vopred uviesť koniec prenájmu alebo miesto jeho vrátenia.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.