Car2go: elektrosmarty mieria do Európy

Streda, 10 august 2011

Tristo najmodernejších bezemisných Smart Fortwo electric drive bude ešte tohto roku na prenájom systémom car2go v severoamerickom San Diegu a do konca roku 2011 aj v holandskom Amsterdame. Realizátori projektu to avizujú ako severoamerický a európsky začiatok éry mestskej premávky vozidiel s čisto elektrickým pohonom.

Smart electric
Elektrické bezemisné Smarty Fortwo electric drive mieria aj do európskych miest

Prenájom elektrických smartov (elektromotor 30 kW/41 k, dojazd do135 km, úplné nabitie lítiovo-iónových batérií za približne 8 hodín) vybavených najaktuálnejšou technológiou telematiky od car2go sa už uplatňuje v Ulme, Hamburgu, Austine a Vancouveri. Ďalších vyše 40-tisíc registrovaných užívateľov systému má k dispozícii tisíc vozidiel značky smart fortwo car2go edition so spaľovacími motormi s nízkymi emisiami.

Podľa doterajších skúseností sa očakáva sa, že užívatelia nových smartov budú jazdiť na krátke jazdy do vzdialenosti zhruba desiatich kilometrov, k čomu je ich dojazd na úsporný, tichý a výlučne elektrický pohon lokálne jazdiaci bez emisií viac než postačujúci.

Výhodou systému car2go tiež je, že ponúka svojim členom možnosť spontánneho požičania auta bez toho, aby museli vopred uviesť koniec prenájmu alebo miesto jeho vrátenia.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.