Carvago ponúka preverené jazdené autá z celej Európy

Pondelok, 07 jún 2021

Carvago, česká spoločnosť s jazdenými autami, prichádza na Slovensko ponúknuť zákazníkom široký výber preverených jazdených áut, vrátane možnosti vrátiť auto do 14 dní.

evolucia-carvago

Pred niekoľkými dňami vstúpilo na slovensky trh s jazdenými autami prvé európske on-line trhovisko jazdených áut Carvago, ktoré umožňuje on-line nákup auta – od objednania až po dovoz objednávateľovi domov. Ide o česky start-up a Slovensko je druhá krajina, v ktorej Carvago pôsobí.

Carvago chce výrazne zmeniť spôsob kupovania jazdených áut. Ponúkne on-line predaj preverených áut s doručením až domov. Európske on-line trhovisko jazdených áut ponúka slovenským zákazníkom jednoduchý prístup k približne 700 tisícom kvalitných jazdených áut z celej Európy s komplexnými službami vrátane financovania, predĺženej záruky na šesť mesiacov a možnosti vrátiť auto do 14 dní.

Z analýzy Carvaga vyplýva, že Slováci smerujú pri nákupe jazdených áut k mladším ročníkom a s menším počtom najazdených kilometrov. Najsilnejšiu skupinu nákupov tvorili v roku 2020 troj- a štvorročné auta s najazdenými kilometrami 150 až 200-tisíc a cenou od šesť do osem tisíc eur.

Portál carvago.com prináša na Slovensko unikátnu službu pre on-line nákup jazdených áut, ktorá kompletne mení zaužívané štandardy automobilového trhu. V Európe je v ponuke približne 6 miliónov áut, Carvago filtruje z tejto skupiny približne 700-tisíc okamžite dostupných zo 14 krajín Európy s vekom do 10 rokov a najazdenými maximálne 150.000 kilometrami.

Keď zákazník prejaví záujem o konkrétne auto, jeho technický stav kompletne preveruje certifikovaná technická inšpekcia CarAudit. Ak kontrola zistí na aute nedostatky alebo je auto inak rizikové, Carvago záujemcovi odporučí iné alternatívy a celý proces kontroly sa opakuje. K zákazníkom sa tak dostanú výlučne autá v dobrom technickom stave. Na každé auto poskytuje Carvago šesťmesačnú predĺženú záruku, ktorú si zákazník môže predĺžiť až na 2 roky.

Jedinečnou novinkou je možnosť vrátiť auto bez uvedenia dôvodu do 14 dní. Týmto krokom predaj jazdených áut po prvýkrát vstupuje do plnohodnotného on-line predaja a zákazník môže pri nákupe využiť všetky možnosti, ktoré mu dáva európska legislatíva pri kúpe tovaru cez internet.

Carvago si ako inovatívna služba kladie za cieľ zmeniť trh s jazdenými autami a priniesť do nákupu väčšiu transparentnosť. Aby pri kúpe jazdených áut sa ľudia nestali obeťami podvodov.

Autor: J. Goldberger, Zdroj: Carvago
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.