Carvago ponúka preverené jazdené autá z celej Európy

Pondelok, 07 jún 2021

Carvago, česká spoločnosť s jazdenými autami, prichádza na Slovensko ponúknuť zákazníkom široký výber preverených jazdených áut, vrátane možnosti vrátiť auto do 14 dní.

evolucia-carvago

Pred niekoľkými dňami vstúpilo na slovensky trh s jazdenými autami prvé európske on-line trhovisko jazdených áut Carvago, ktoré umožňuje on-line nákup auta – od objednania až po dovoz objednávateľovi domov. Ide o česky start-up a Slovensko je druhá krajina, v ktorej Carvago pôsobí.

Carvago chce výrazne zmeniť spôsob kupovania jazdených áut. Ponúkne on-line predaj preverených áut s doručením až domov. Európske on-line trhovisko jazdených áut ponúka slovenským zákazníkom jednoduchý prístup k približne 700 tisícom kvalitných jazdených áut z celej Európy s komplexnými službami vrátane financovania, predĺženej záruky na šesť mesiacov a možnosti vrátiť auto do 14 dní.

Z analýzy Carvaga vyplýva, že Slováci smerujú pri nákupe jazdených áut k mladším ročníkom a s menším počtom najazdených kilometrov. Najsilnejšiu skupinu nákupov tvorili v roku 2020 troj- a štvorročné auta s najazdenými kilometrami 150 až 200-tisíc a cenou od šesť do osem tisíc eur.

Portál carvago.com prináša na Slovensko unikátnu službu pre on-line nákup jazdených áut, ktorá kompletne mení zaužívané štandardy automobilového trhu. V Európe je v ponuke približne 6 miliónov áut, Carvago filtruje z tejto skupiny približne 700-tisíc okamžite dostupných zo 14 krajín Európy s vekom do 10 rokov a najazdenými maximálne 150.000 kilometrami.

Keď zákazník prejaví záujem o konkrétne auto, jeho technický stav kompletne preveruje certifikovaná technická inšpekcia CarAudit. Ak kontrola zistí na aute nedostatky alebo je auto inak rizikové, Carvago záujemcovi odporučí iné alternatívy a celý proces kontroly sa opakuje. K zákazníkom sa tak dostanú výlučne autá v dobrom technickom stave. Na každé auto poskytuje Carvago šesťmesačnú predĺženú záruku, ktorú si zákazník môže predĺžiť až na 2 roky.

Jedinečnou novinkou je možnosť vrátiť auto bez uvedenia dôvodu do 14 dní. Týmto krokom predaj jazdených áut po prvýkrát vstupuje do plnohodnotného on-line predaja a zákazník môže pri nákupe využiť všetky možnosti, ktoré mu dáva európska legislatíva pri kúpe tovaru cez internet.

Carvago si ako inovatívna služba kladie za cieľ zmeniť trh s jazdenými autami a priniesť do nákupu väčšiu transparentnosť. Aby pri kúpe jazdených áut sa ľudia nestali obeťami podvodov.

Autor: J. Goldberger, Zdroj: Carvago
Pridať komentár
Bleskovky
thumbnail
Botanická záhrada na univerzite vo Freiburgu má novú atrakciu: pavilón livMatS, ktorý kombinuje udržateľné stavebné materiály, architektúru a digitálne technológie. Túto unikátnu štruktúru vytvorili v interdisciplinárnej spolupráci medzi univerzitami v Stuttgarte a Freiburgu. Skupina Exolon podporila projekt polykarbonátovými pevnými plechmi. Pavilón nie je len atraktívnym miestom, ale je aj príkladom udržateľnej alternatívy ku konvenčným stavebným metódam, ktorá efektívne využíva zdroje, a je teda medzníkom pre udržateľnosť v architektúre. Ide totiž o prvú budovu, v ktorej nosnú konštrukciu tvoria výlučne roboticky vinuté ľanové vlákna. Návrh prenáša princípy z prírody do architektúry, možno aj do oblasti automotive, a umožňuje ľahkú, ale stabilnú konštrukciu.
lowRes-munich
BMW ponúka tento rok už tretiu bezdrôtovo dostupnú aktualizáciu softvéru. Nová komplexná diaľková aktualizácia softvéru Remote Software Upgrade sa zameriava na rozšírenie a vylepšenie asistenčných systémov vodiča. Do konca roka 2021 bude po svete jazdiť najväčšia flotila vozidiel kompatibilných s aktuálnymi inováciami, čo bude predstavovať viac ako 2,5 milióna pripojených vozidiel BMW. Akcia sa spustila v Nemecku a ďalšie trhy budú nasledovať. Viac zábavy prinesie na palubu služba Spotify, ktorá rozširuje ponuku BMW Connected Music a teraz môže prehrávať aj podcasty. Nové funkcie ponúkajú zákazníkom viac pohodlia, vyššiu bezpečnosť a aj viac radosti z jazdy.
Toyota-Tundra
Kríza v automobilovom priemysle sa výrazne prejavuje aj v tohtoročnej ponuke inzerovaných áut na slovenskom trhu. Z ponuky áut podľa typu karosérie vyplýva, že ich počet v tomto roku klesol vo všetkých kategóriách. Najnižší pokles je u vozidiel SUV, ktoré slovenskí inzerenti ponúkajú najviac, a to 29,4 %. Zatiaľ čo ich ponuka medziročne klesla o 4 %, dopyt vzrástol o 18 %. Zvyšuje sa však ich vek a počet najazdených kilometrov. Vozidlá SUV zostarli o viac ako 12 %, pričom mladšie sú len viacmiestne. Spolu s klesajúcou ponukou automobilov sa zvyšuje ich vek a počet najazdených kilometrov. Najvyšší medziročný nárast veku inzerovaných áut na slovenskom trhu možno pozorovať pri sedanoch, kde autá zostarli o 32,2 % na 7,8 roka. Všetky uvádzané údaje vychádzajú z analýzy trhu s jazdenými vozidlami spoločnosti Aures.