Cena pre Alfa MiTo

Streda, 29 október 2008

Na model MiTo automobilky Alfa Romeo sa niesli ešte pred jeho uvedením samé chvály. O tom, že ide naozaj o mimoriadne vydarený automobil svedčí fakt, že v prestížnej ankete Auto Europa 2009, ktorej sa zúčastnili všetky nové modely tohto roka, získala prvenstvo práve Alfa MiTo.

Alfa Romeo MiTo Alfa Romeo MiTo

Prvé miesto v prestížnej ankete získala Alfa Romeo MiTo pred Lanciou Delta, tretiu priečka získal Ford s modelom Fiesta. Ocenenie Auto Europa 2009, ktoré udelila Talianska únia motoristických novinárov, je považované za najdôležitejšie ocenenie špecializovanej talianskej tlače. Únia, ktorá vznikla v roku 1987, udeľuje ocenenie automobilu, ktorý bol skonštruovaný a uvedený do predaja v Európe a hodnotí jeho technologickú vyspelosť, cenu a vzhľad z hľadiska najoptimálnejšej kombinácie pre konečných zákazníkov.

S malým športovým kompaktným automobilom vstúpil taliansky výrobca na trh po prvýkrát a predurčil ho k získaniu novej generácie fanúšikov značky Alfa Romeo. S dĺžkou štyroch metrov ponúka všetky hodnoty Alfy Romeo: taliansky štýl, športový charakter a vyspelú technológiu pre potešenie z jazdy. Externú agresívnu líniu dopĺňajú moderné interiéry v štýly "made in Italy". Pri uvedení na trh sú k dispozícii tri motory: dva benzínové 1,4/78 k a 1,4 Turbo/155 k a turbodiesel 1,6 JTDM s výkonom 120 koní.

Ako každá Alfa Romeo aj MiTo je koncentrát vyspelých technológií. Má elektronický systém Q2, systém DST integrovaný vo VDC a predovšetkým systém D.N.A., ktorý je v tomto segmente premiérou. Na stredovom paneli je možné si zvoliť nastavenie motora, bŕzd, tuhosti riadenia, tlmičov a prevodovky v troch rôznych režimoch: DYNAMIC ako super športový, NORMAL pre mestskú premávku a All WEATHER pre sťažené klimatické podmienky.

Oficiálne bude Alfa Romeo MiTo ocenená v decembri na Motor Show v Bologni. V doterajšej v histórii vyhrali túto anketu Alfa 164 (1988), Fiat Tipo (1989), Fiat Cinquecento (1993), Fiat Punto (1995), Fiat Bravo/Brava (1996), Alfa Romeo 156 (1998), Alfa Romeo 166 (1999), Fiat Panda (2004), Fiat Grande Punto (2007) a Fiat 500 (2008).

Autor: J. Goldberger
Foto: Alfa Romeo
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.