Cena pre Alfa MiTo

Streda, 29 október 2008

Na model MiTo automobilky Alfa Romeo sa niesli ešte pred jeho uvedením samé chvály. O tom, že ide naozaj o mimoriadne vydarený automobil svedčí fakt, že v prestížnej ankete Auto Europa 2009, ktorej sa zúčastnili všetky nové modely tohto roka, získala prvenstvo práve Alfa MiTo.

Alfa Romeo MiTo Alfa Romeo MiTo

Prvé miesto v prestížnej ankete získala Alfa Romeo MiTo pred Lanciou Delta, tretiu priečka získal Ford s modelom Fiesta. Ocenenie Auto Europa 2009, ktoré udelila Talianska únia motoristických novinárov, je považované za najdôležitejšie ocenenie špecializovanej talianskej tlače. Únia, ktorá vznikla v roku 1987, udeľuje ocenenie automobilu, ktorý bol skonštruovaný a uvedený do predaja v Európe a hodnotí jeho technologickú vyspelosť, cenu a vzhľad z hľadiska najoptimálnejšej kombinácie pre konečných zákazníkov.

S malým športovým kompaktným automobilom vstúpil taliansky výrobca na trh po prvýkrát a predurčil ho k získaniu novej generácie fanúšikov značky Alfa Romeo. S dĺžkou štyroch metrov ponúka všetky hodnoty Alfy Romeo: taliansky štýl, športový charakter a vyspelú technológiu pre potešenie z jazdy. Externú agresívnu líniu dopĺňajú moderné interiéry v štýly "made in Italy". Pri uvedení na trh sú k dispozícii tri motory: dva benzínové 1,4/78 k a 1,4 Turbo/155 k a turbodiesel 1,6 JTDM s výkonom 120 koní.

Ako každá Alfa Romeo aj MiTo je koncentrát vyspelých technológií. Má elektronický systém Q2, systém DST integrovaný vo VDC a predovšetkým systém D.N.A., ktorý je v tomto segmente premiérou. Na stredovom paneli je možné si zvoliť nastavenie motora, bŕzd, tuhosti riadenia, tlmičov a prevodovky v troch rôznych režimoch: DYNAMIC ako super športový, NORMAL pre mestskú premávku a All WEATHER pre sťažené klimatické podmienky.

Oficiálne bude Alfa Romeo MiTo ocenená v decembri na Motor Show v Bologni. V doterajšej v histórii vyhrali túto anketu Alfa 164 (1988), Fiat Tipo (1989), Fiat Cinquecento (1993), Fiat Punto (1995), Fiat Bravo/Brava (1996), Alfa Romeo 156 (1998), Alfa Romeo 166 (1999), Fiat Panda (2004), Fiat Grande Punto (2007) a Fiat 500 (2008).

Autor: J. Goldberger
Foto: Alfa Romeo
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.