Cena pre Alfa MiTo

Streda, 29 október 2008

Na model MiTo automobilky Alfa Romeo sa niesli ešte pred jeho uvedením samé chvály. O tom, že ide naozaj o mimoriadne vydarený automobil svedčí fakt, že v prestížnej ankete Auto Europa 2009, ktorej sa zúčastnili všetky nové modely tohto roka, získala prvenstvo práve Alfa MiTo.

Alfa Romeo MiTo Alfa Romeo MiTo

Prvé miesto v prestížnej ankete získala Alfa Romeo MiTo pred Lanciou Delta, tretiu priečka získal Ford s modelom Fiesta. Ocenenie Auto Europa 2009, ktoré udelila Talianska únia motoristických novinárov, je považované za najdôležitejšie ocenenie špecializovanej talianskej tlače. Únia, ktorá vznikla v roku 1987, udeľuje ocenenie automobilu, ktorý bol skonštruovaný a uvedený do predaja v Európe a hodnotí jeho technologickú vyspelosť, cenu a vzhľad z hľadiska najoptimálnejšej kombinácie pre konečných zákazníkov.

S malým športovým kompaktným automobilom vstúpil taliansky výrobca na trh po prvýkrát a predurčil ho k získaniu novej generácie fanúšikov značky Alfa Romeo. S dĺžkou štyroch metrov ponúka všetky hodnoty Alfy Romeo: taliansky štýl, športový charakter a vyspelú technológiu pre potešenie z jazdy. Externú agresívnu líniu dopĺňajú moderné interiéry v štýly "made in Italy". Pri uvedení na trh sú k dispozícii tri motory: dva benzínové 1,4/78 k a 1,4 Turbo/155 k a turbodiesel 1,6 JTDM s výkonom 120 koní.

Ako každá Alfa Romeo aj MiTo je koncentrát vyspelých technológií. Má elektronický systém Q2, systém DST integrovaný vo VDC a predovšetkým systém D.N.A., ktorý je v tomto segmente premiérou. Na stredovom paneli je možné si zvoliť nastavenie motora, bŕzd, tuhosti riadenia, tlmičov a prevodovky v troch rôznych režimoch: DYNAMIC ako super športový, NORMAL pre mestskú premávku a All WEATHER pre sťažené klimatické podmienky.

Oficiálne bude Alfa Romeo MiTo ocenená v decembri na Motor Show v Bologni. V doterajšej v histórii vyhrali túto anketu Alfa 164 (1988), Fiat Tipo (1989), Fiat Cinquecento (1993), Fiat Punto (1995), Fiat Bravo/Brava (1996), Alfa Romeo 156 (1998), Alfa Romeo 166 (1999), Fiat Panda (2004), Fiat Grande Punto (2007) a Fiat 500 (2008).

Autor: J. Goldberger
Foto: Alfa Romeo
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.