Ceny Nissanu Leaf II na slovenskom trhu

Pondelok, 22 január 2018

Nissan sa môže pochváliť s viac ako 300 tisíc predanými automobilmi a s takmer 3,5 miliardami najazdených kilometrov. Jeho model Leaf prvej generácie s čisto elektrickým pohonom prešiel od uvedenia na trh v roku 2010 celú túto vzdialenosť s nulovými emisiami. Teraz je tu nový Leaf, modernejší, s vynoveným vzhľadom a dojazdom až 378 kilometrov.

Nissan Leaf II
Nissan prichádza na slovenský trh s druhou generáciou nového modelu Leaf

Túto vzdialenosť je schopný prejsť na jedno nabitie, ponúka nové moderné technológie, ako systém ProPilot alebo ovládanie vozidla iba pomocou plynového pedálu vďaka funkcii e-Pedal. Vďaka ním nový Nissan Leaf opäť nastavuje štandard vo svojej triede. Ceny novej generácie priekopníka segmentu elektromobilov začínajú na slovenskom trhu na 31 400 eurách. Zaujme tak nielen väčším dojazdom, ale aj cenou.

Druhá generála nového kompaktného elektromobilu Leaf prichádza na slovenský trh a zastúpenie importéra na Slovensku zverejnilo jeho ceny. K dispozícii budú od začiatku predaja štyri stupne výbavy – Visia, Acenta, N-Connecta a Tekna.

Základná verzia Visia s cenou od 31 400 eur má okrem iného šesť airbagov, systém sledovania mŕtveho uhlu, upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu, systém rozpoznávania dopravných značiek, tempomat, inteligentný kľúč I-Key, svetlomety s LED denným svietením, inteligentným núdzovým brzdením a rozpoznávaním chodcov.

Leaf v druhej výbave Acenta prináša viac výbavy a cena sa odvíja od sumy 32 900 eur. Má napríklad navyše oproti výbave Visia navigačný systém Nissan Connect EV so 7palcovým farebným dotykovým displejom, predné hmlové svetlá, inteligentný tempomat, vyhrievané spätné zrkadlá a volant potiahnutý kožou.

Leaf vo výbave N-Connecta začína na 34 900 eurách a je voľbou pre tých, ktorí chcú viac komfortu. Okrem predných a zadných parkovacích senzorov je tu aj inteligentný 360 ° kamerový parkovací systém, vyhrievanie všetkých sedadiel a volantu, zatmavené sklá a 17palcové hliníkové kolesá.

Vrcholnou verziou výbavy je Tekna. Okrem všetkých kľúčových technológií z nižších úrovní výbavy má navyše technológiu autonómneho riadenia ProPilot a predné LED svetlomety s automatickým nastavením sklonu. Modely Tekna sú od 36 400 eur. Komfort a pohodlie zaisťuje kožené čalúnenie a audio systém Bose® so 6 reproduktormi a subwooferom.

Nový Nissan Leaf si zákazník môže vybrať v 10 farbách laku, vrátane 6 metalických a 1 perleťovej. Verzie N-Connecta a Tekna ponúkajú dvojfarebný lak: perleťovo bielu karosériu, čiernu strechu a zatmavené zrkadlá.

Nissan Leaf II – technické údaje

ElektromotorSynchronný na striedavý prúd
Najväčší výkon (kW)110
Krút. moment (Nm)320
Kapac. batérií (kWh)40
Max. rýchlosť (km/h)144
Zrých. 0-100 km/h (s)8,6
Dojazd (km)378

Ceny Nissan Leaf II (eur)

Visia31 400
Acenta32 900
N-Connecta34 900
Tekna36 400

Objednať nový Nissan Leaf druhej generácie si možno v sieti autorizovaných predajcov značky Nissan. Na nákup elektrického Nissana Leaf sa vzťahuje štátna podpora 5000 eur.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.