Ceny Nissanu Leaf II na slovenskom trhu

Pondelok, 22 január 2018

Nissan sa môže pochváliť s viac ako 300 tisíc predanými automobilmi a s takmer 3,5 miliardami najazdených kilometrov. Jeho model Leaf prvej generácie s čisto elektrickým pohonom prešiel od uvedenia na trh v roku 2010 celú túto vzdialenosť s nulovými emisiami. Teraz je tu nový Leaf, modernejší, s vynoveným vzhľadom a dojazdom až 378 kilometrov.

Nissan Leaf II
Nissan prichádza na slovenský trh s druhou generáciou nového modelu Leaf

Túto vzdialenosť je schopný prejsť na jedno nabitie, ponúka nové moderné technológie, ako systém ProPilot alebo ovládanie vozidla iba pomocou plynového pedálu vďaka funkcii e-Pedal. Vďaka ním nový Nissan Leaf opäť nastavuje štandard vo svojej triede. Ceny novej generácie priekopníka segmentu elektromobilov začínajú na slovenskom trhu na 31 400 eurách. Zaujme tak nielen väčším dojazdom, ale aj cenou.

Druhá generála nového kompaktného elektromobilu Leaf prichádza na slovenský trh a zastúpenie importéra na Slovensku zverejnilo jeho ceny. K dispozícii budú od začiatku predaja štyri stupne výbavy – Visia, Acenta, N-Connecta a Tekna.

Základná verzia Visia s cenou od 31 400 eur má okrem iného šesť airbagov, systém sledovania mŕtveho uhlu, upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu, systém rozpoznávania dopravných značiek, tempomat, inteligentný kľúč I-Key, svetlomety s LED denným svietením, inteligentným núdzovým brzdením a rozpoznávaním chodcov.

Leaf v druhej výbave Acenta prináša viac výbavy a cena sa odvíja od sumy 32 900 eur. Má napríklad navyše oproti výbave Visia navigačný systém Nissan Connect EV so 7palcovým farebným dotykovým displejom, predné hmlové svetlá, inteligentný tempomat, vyhrievané spätné zrkadlá a volant potiahnutý kožou.

Leaf vo výbave N-Connecta začína na 34 900 eurách a je voľbou pre tých, ktorí chcú viac komfortu. Okrem predných a zadných parkovacích senzorov je tu aj inteligentný 360 ° kamerový parkovací systém, vyhrievanie všetkých sedadiel a volantu, zatmavené sklá a 17palcové hliníkové kolesá.

Vrcholnou verziou výbavy je Tekna. Okrem všetkých kľúčových technológií z nižších úrovní výbavy má navyše technológiu autonómneho riadenia ProPilot a predné LED svetlomety s automatickým nastavením sklonu. Modely Tekna sú od 36 400 eur. Komfort a pohodlie zaisťuje kožené čalúnenie a audio systém Bose® so 6 reproduktormi a subwooferom.

Nový Nissan Leaf si zákazník môže vybrať v 10 farbách laku, vrátane 6 metalických a 1 perleťovej. Verzie N-Connecta a Tekna ponúkajú dvojfarebný lak: perleťovo bielu karosériu, čiernu strechu a zatmavené zrkadlá.

Nissan Leaf II – technické údaje

ElektromotorSynchronný na striedavý prúd
Najväčší výkon (kW)110
Krút. moment (Nm)320
Kapac. batérií (kWh)40
Max. rýchlosť (km/h)144
Zrých. 0-100 km/h (s)8,6
Dojazd (km)378

Ceny Nissan Leaf II (eur)

Visia31 400
Acenta32 900
N-Connecta34 900
Tekna36 400

Objednať nový Nissan Leaf druhej generácie si možno v sieti autorizovaných predajcov značky Nissan. Na nákup elektrického Nissana Leaf sa vzťahuje štátna podpora 5000 eur.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.