Ceny Nissanu Leaf II na slovenskom trhu

Pondelok, 22 január 2018

Nissan sa môže pochváliť s viac ako 300 tisíc predanými automobilmi a s takmer 3,5 miliardami najazdených kilometrov. Jeho model Leaf prvej generácie s čisto elektrickým pohonom prešiel od uvedenia na trh v roku 2010 celú túto vzdialenosť s nulovými emisiami. Teraz je tu nový Leaf, modernejší, s vynoveným vzhľadom a dojazdom až 378 kilometrov.

Nissan Leaf II
Nissan prichádza na slovenský trh s druhou generáciou nového modelu Leaf

Túto vzdialenosť je schopný prejsť na jedno nabitie, ponúka nové moderné technológie, ako systém ProPilot alebo ovládanie vozidla iba pomocou plynového pedálu vďaka funkcii e-Pedal. Vďaka ním nový Nissan Leaf opäť nastavuje štandard vo svojej triede. Ceny novej generácie priekopníka segmentu elektromobilov začínajú na slovenskom trhu na 31 400 eurách. Zaujme tak nielen väčším dojazdom, ale aj cenou.

Druhá generála nového kompaktného elektromobilu Leaf prichádza na slovenský trh a zastúpenie importéra na Slovensku zverejnilo jeho ceny. K dispozícii budú od začiatku predaja štyri stupne výbavy – Visia, Acenta, N-Connecta a Tekna.

Základná verzia Visia s cenou od 31 400 eur má okrem iného šesť airbagov, systém sledovania mŕtveho uhlu, upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu, systém rozpoznávania dopravných značiek, tempomat, inteligentný kľúč I-Key, svetlomety s LED denným svietením, inteligentným núdzovým brzdením a rozpoznávaním chodcov.

Leaf v druhej výbave Acenta prináša viac výbavy a cena sa odvíja od sumy 32 900 eur. Má napríklad navyše oproti výbave Visia navigačný systém Nissan Connect EV so 7palcovým farebným dotykovým displejom, predné hmlové svetlá, inteligentný tempomat, vyhrievané spätné zrkadlá a volant potiahnutý kožou.

Leaf vo výbave N-Connecta začína na 34 900 eurách a je voľbou pre tých, ktorí chcú viac komfortu. Okrem predných a zadných parkovacích senzorov je tu aj inteligentný 360 ° kamerový parkovací systém, vyhrievanie všetkých sedadiel a volantu, zatmavené sklá a 17palcové hliníkové kolesá.

Vrcholnou verziou výbavy je Tekna. Okrem všetkých kľúčových technológií z nižších úrovní výbavy má navyše technológiu autonómneho riadenia ProPilot a predné LED svetlomety s automatickým nastavením sklonu. Modely Tekna sú od 36 400 eur. Komfort a pohodlie zaisťuje kožené čalúnenie a audio systém Bose® so 6 reproduktormi a subwooferom.

Nový Nissan Leaf si zákazník môže vybrať v 10 farbách laku, vrátane 6 metalických a 1 perleťovej. Verzie N-Connecta a Tekna ponúkajú dvojfarebný lak: perleťovo bielu karosériu, čiernu strechu a zatmavené zrkadlá.

Nissan Leaf II – technické údaje

ElektromotorSynchronný na striedavý prúd
Najväčší výkon (kW)110
Krút. moment (Nm)320
Kapac. batérií (kWh)40
Max. rýchlosť (km/h)144
Zrých. 0-100 km/h (s)8,6
Dojazd (km)378

Ceny Nissan Leaf II (eur)

Visia31 400
Acenta32 900
N-Connecta34 900
Tekna36 400

Objednať nový Nissan Leaf druhej generácie si možno v sieti autorizovaných predajcov značky Nissan. Na nákup elektrického Nissana Leaf sa vzťahuje štátna podpora 5000 eur.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.