Ceny nového Jaguara XF

Streda, 13 február 2008

Najnovší Jaguar XF vyvíjali tak, aby pokoril všetkých svojich konkurentov. Podarilo sa to? Treba ho vyskúšať. Ceny už poznáme.

Jaguar XF Jaguar XF

Najnovší prírastok v rodine značky Jaguar, nový model vyššej strednej triedy s označením XF, sa začne u nás predávať od marca. Základná verzia so vznetovým motorom 2.7D V6 bi-turbo vo výbave Luxury bude stáť 1 667 000 korún. Za rovnakú cenu si môž kúpiť Jaguar XF s atmosférickým zážihovým motorom 3,0 V6. Vrcholom motorizácie bude preplňovaný zážihový osemvalec 4.2 V8 Supercharged s označením SV8, ktorý sa bude ponúkať za 2 779 000 Sk.

Základný typ výbavy Luxury ponúka niekoľko zaujímavých prvkov: tempomat s automatickým obmedzovačom rýchlosti ASL, bezkľúčové štartovanie Jaguar Smart Key System, dažďový senzor či multifunkčný volant so sekvenčným radením potiahnutý kožou. Pocit luxusu v interiéri umocňuje kožené čalúnenie palubovky a dverí, čo sa v tejto triede vozidiel objavuje ako základná výbava vôbec po prvýkrát. Pohodlie a bezpečnosť zvyšuje aj systém bezdrôtového pripojenia mobilného telefónu Bluetooth, zadné parkovacie senzory s výstupom parkovacej kamery na 7palcovú plnofarebnú dotykovú obrazovku. Príjemnú náladu v kabíne pomáha vytvoriť aj interiérové osvetlenie Cool Phosphor Blue.

Jaguar XF Jaguar XF

Jaguar XF zaujal už pri svojej premiére pred vyše rokom v Detroite 2007. Minulý mesiac získal ocenenie Auto roka 2008 prestížneho britského časopisu What car? v kategórii Executive cars a následne aj triumf celkového víťaza a titul Auto roka 2008 medzi všetkými víťazmi jednotlivých kategórií.

Nových cenoviek sa dočkal aj faceliftovaný model X-Type. Cena limuzíny s dvojlitrovým turbodieselom sa začína na 1 036 000 Sk vo verzii Classic, výbava Executive bude stáť od 1 200 000 Sk. Jaguar X-Type modelového roku 2009 so zážihovým motorom 2,5 V6 sa bude predávať za 1 169 000 Sk.

Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.