Ceny nového Jaguara XF

Streda, 13 február 2008

Najnovší Jaguar XF vyvíjali tak, aby pokoril všetkých svojich konkurentov. Podarilo sa to? Treba ho vyskúšať. Ceny už poznáme.

Jaguar XF Jaguar XF

Najnovší prírastok v rodine značky Jaguar, nový model vyššej strednej triedy s označením XF, sa začne u nás predávať od marca. Základná verzia so vznetovým motorom 2.7D V6 bi-turbo vo výbave Luxury bude stáť 1 667 000 korún. Za rovnakú cenu si môž kúpiť Jaguar XF s atmosférickým zážihovým motorom 3,0 V6. Vrcholom motorizácie bude preplňovaný zážihový osemvalec 4.2 V8 Supercharged s označením SV8, ktorý sa bude ponúkať za 2 779 000 Sk.

Základný typ výbavy Luxury ponúka niekoľko zaujímavých prvkov: tempomat s automatickým obmedzovačom rýchlosti ASL, bezkľúčové štartovanie Jaguar Smart Key System, dažďový senzor či multifunkčný volant so sekvenčným radením potiahnutý kožou. Pocit luxusu v interiéri umocňuje kožené čalúnenie palubovky a dverí, čo sa v tejto triede vozidiel objavuje ako základná výbava vôbec po prvýkrát. Pohodlie a bezpečnosť zvyšuje aj systém bezdrôtového pripojenia mobilného telefónu Bluetooth, zadné parkovacie senzory s výstupom parkovacej kamery na 7palcovú plnofarebnú dotykovú obrazovku. Príjemnú náladu v kabíne pomáha vytvoriť aj interiérové osvetlenie Cool Phosphor Blue.

Jaguar XF Jaguar XF

Jaguar XF zaujal už pri svojej premiére pred vyše rokom v Detroite 2007. Minulý mesiac získal ocenenie Auto roka 2008 prestížneho britského časopisu What car? v kategórii Executive cars a následne aj triumf celkového víťaza a titul Auto roka 2008 medzi všetkými víťazmi jednotlivých kategórií.

Nových cenoviek sa dočkal aj faceliftovaný model X-Type. Cena limuzíny s dvojlitrovým turbodieselom sa začína na 1 036 000 Sk vo verzii Classic, výbava Executive bude stáť od 1 200 000 Sk. Jaguar X-Type modelového roku 2009 so zážihovým motorom 2,5 V6 sa bude predávať za 1 169 000 Sk.

Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.