Ceny nového Jaguara XF

Streda, 13 február 2008

Najnovší Jaguar XF vyvíjali tak, aby pokoril všetkých svojich konkurentov. Podarilo sa to? Treba ho vyskúšať. Ceny už poznáme.

Jaguar XF Jaguar XF

Najnovší prírastok v rodine značky Jaguar, nový model vyššej strednej triedy s označením XF, sa začne u nás predávať od marca. Základná verzia so vznetovým motorom 2.7D V6 bi-turbo vo výbave Luxury bude stáť 1 667 000 korún. Za rovnakú cenu si môž kúpiť Jaguar XF s atmosférickým zážihovým motorom 3,0 V6. Vrcholom motorizácie bude preplňovaný zážihový osemvalec 4.2 V8 Supercharged s označením SV8, ktorý sa bude ponúkať za 2 779 000 Sk.

Základný typ výbavy Luxury ponúka niekoľko zaujímavých prvkov: tempomat s automatickým obmedzovačom rýchlosti ASL, bezkľúčové štartovanie Jaguar Smart Key System, dažďový senzor či multifunkčný volant so sekvenčným radením potiahnutý kožou. Pocit luxusu v interiéri umocňuje kožené čalúnenie palubovky a dverí, čo sa v tejto triede vozidiel objavuje ako základná výbava vôbec po prvýkrát. Pohodlie a bezpečnosť zvyšuje aj systém bezdrôtového pripojenia mobilného telefónu Bluetooth, zadné parkovacie senzory s výstupom parkovacej kamery na 7palcovú plnofarebnú dotykovú obrazovku. Príjemnú náladu v kabíne pomáha vytvoriť aj interiérové osvetlenie Cool Phosphor Blue.

Jaguar XF Jaguar XF

Jaguar XF zaujal už pri svojej premiére pred vyše rokom v Detroite 2007. Minulý mesiac získal ocenenie Auto roka 2008 prestížneho britského časopisu What car? v kategórii Executive cars a následne aj triumf celkového víťaza a titul Auto roka 2008 medzi všetkými víťazmi jednotlivých kategórií.

Nových cenoviek sa dočkal aj faceliftovaný model X-Type. Cena limuzíny s dvojlitrovým turbodieselom sa začína na 1 036 000 Sk vo verzii Classic, výbava Executive bude stáť od 1 200 000 Sk. Jaguar X-Type modelového roku 2009 so zážihovým motorom 2,5 V6 sa bude predávať za 1 169 000 Sk.

Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.