Česká novinka zabezpečí motocykel

Streda, 22 marec 2017

Máte obavu nechať stáť svoj motocykel na nestráženom mieste a dostatočne nezabezpečené? V českej republike prichádza na trh novinka, ktorá má strážiť motocykel pred odcudzením.

Sherlog Moto

Novinku uvádza Secar Bohemia z názvom Sherlog Moto. Má poistiť motocykel proti krádeži zariadením, ktoré kombinuje rádiové zabezpečenie s aktívnou jednotkou s autorizačným čipom. Úspešnosť vyhľadania motocykla v prípade krádeže by mala byť na úrovni 98 %.

Sherlog Moto kombinuje prvky aktívneho zabezpečenia s "pokrádežovým" systémom. Na motocykel sa nainštaluje špeciálne vyvinuté zariadenie, ktoré je napojené na privátnu rádiovú sieť výrobcu. Súčasťou zabezpečenia bude autorizačný čip, pomocou ktorého sa bude automaticky detekovať oprávnená jazda.

Ak s motocyklom pôjde niekto, kto nebude mať pri sebe autorizačný čip, jednotka ukrytá na neznámom mieste motocykla automaticky nahlási poplach klientskemu centru, ktoré má non-stop službu. To obratom potom kontaktuje majiteľa a poplach preverí. Ak nepôjde o planý poplach, na miesto výskytu signálu motocykla vyrazí vyhľadávací tím súčasne so zásahovým vozidlom českej polície.

Systém Sherlog Moto bude fungovať na privátnej rádiovej sieti s viac ako stovkou pevných bodov po celej Českej republike. Čas na vyhľadanie a navrátenie odcudzeného motocykla by mal byť približne dve hodiny. Sherlog Moto uvedú do činnosti 3. apríla tohto roku.

Ako to bude s fungovaním novinky na Slovensku. Motocykle u nás zabezpečuje podobnou jednotkou ako autá Secar Slovensko, pričom česká novinka Sherlog Moto je dostupná len v ČR.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring