Česká novinka zabezpečí motocykel

Streda, 22 marec 2017

Máte obavu nechať stáť svoj motocykel na nestráženom mieste a dostatočne nezabezpečené? V českej republike prichádza na trh novinka, ktorá má strážiť motocykel pred odcudzením.

Sherlog Moto

Novinku uvádza Secar Bohemia z názvom Sherlog Moto. Má poistiť motocykel proti krádeži zariadením, ktoré kombinuje rádiové zabezpečenie s aktívnou jednotkou s autorizačným čipom. Úspešnosť vyhľadania motocykla v prípade krádeže by mala byť na úrovni 98 %.

Sherlog Moto kombinuje prvky aktívneho zabezpečenia s "pokrádežovým" systémom. Na motocykel sa nainštaluje špeciálne vyvinuté zariadenie, ktoré je napojené na privátnu rádiovú sieť výrobcu. Súčasťou zabezpečenia bude autorizačný čip, pomocou ktorého sa bude automaticky detekovať oprávnená jazda.

Ak s motocyklom pôjde niekto, kto nebude mať pri sebe autorizačný čip, jednotka ukrytá na neznámom mieste motocykla automaticky nahlási poplach klientskemu centru, ktoré má non-stop službu. To obratom potom kontaktuje majiteľa a poplach preverí. Ak nepôjde o planý poplach, na miesto výskytu signálu motocykla vyrazí vyhľadávací tím súčasne so zásahovým vozidlom českej polície.

Systém Sherlog Moto bude fungovať na privátnej rádiovej sieti s viac ako stovkou pevných bodov po celej Českej republike. Čas na vyhľadanie a navrátenie odcudzeného motocykla by mal byť približne dve hodiny. Sherlog Moto uvedú do činnosti 3. apríla tohto roku.

Ako to bude s fungovaním novinky na Slovensku. Motocykle u nás zabezpečuje podobnou jednotkou ako autá Secar Slovensko, pričom česká novinka Sherlog Moto je dostupná len v ČR.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.