Česká novinka zabezpečí motocykel

Streda, 22 marec 2017

Máte obavu nechať stáť svoj motocykel na nestráženom mieste a dostatočne nezabezpečené? V českej republike prichádza na trh novinka, ktorá má strážiť motocykel pred odcudzením.

Sherlog Moto

Novinku uvádza Secar Bohemia z názvom Sherlog Moto. Má poistiť motocykel proti krádeži zariadením, ktoré kombinuje rádiové zabezpečenie s aktívnou jednotkou s autorizačným čipom. Úspešnosť vyhľadania motocykla v prípade krádeže by mala byť na úrovni 98 %.

Sherlog Moto kombinuje prvky aktívneho zabezpečenia s "pokrádežovým" systémom. Na motocykel sa nainštaluje špeciálne vyvinuté zariadenie, ktoré je napojené na privátnu rádiovú sieť výrobcu. Súčasťou zabezpečenia bude autorizačný čip, pomocou ktorého sa bude automaticky detekovať oprávnená jazda.

Ak s motocyklom pôjde niekto, kto nebude mať pri sebe autorizačný čip, jednotka ukrytá na neznámom mieste motocykla automaticky nahlási poplach klientskemu centru, ktoré má non-stop službu. To obratom potom kontaktuje majiteľa a poplach preverí. Ak nepôjde o planý poplach, na miesto výskytu signálu motocykla vyrazí vyhľadávací tím súčasne so zásahovým vozidlom českej polície.

Systém Sherlog Moto bude fungovať na privátnej rádiovej sieti s viac ako stovkou pevných bodov po celej Českej republike. Čas na vyhľadanie a navrátenie odcudzeného motocykla by mal byť približne dve hodiny. Sherlog Moto uvedú do činnosti 3. apríla tohto roku.

Ako to bude s fungovaním novinky na Slovensku. Motocykle u nás zabezpečuje podobnou jednotkou ako autá Secar Slovensko, pričom česká novinka Sherlog Moto je dostupná len v ČR.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."