Česká novinka zabezpečí motocykel

Streda, 22 marec 2017

Máte obavu nechať stáť svoj motocykel na nestráženom mieste a dostatočne nezabezpečené? V českej republike prichádza na trh novinka, ktorá má strážiť motocykel pred odcudzením.

Sherlog Moto

Novinku uvádza Secar Bohemia z názvom Sherlog Moto. Má poistiť motocykel proti krádeži zariadením, ktoré kombinuje rádiové zabezpečenie s aktívnou jednotkou s autorizačným čipom. Úspešnosť vyhľadania motocykla v prípade krádeže by mala byť na úrovni 98 %.

Sherlog Moto kombinuje prvky aktívneho zabezpečenia s "pokrádežovým" systémom. Na motocykel sa nainštaluje špeciálne vyvinuté zariadenie, ktoré je napojené na privátnu rádiovú sieť výrobcu. Súčasťou zabezpečenia bude autorizačný čip, pomocou ktorého sa bude automaticky detekovať oprávnená jazda.

Ak s motocyklom pôjde niekto, kto nebude mať pri sebe autorizačný čip, jednotka ukrytá na neznámom mieste motocykla automaticky nahlási poplach klientskemu centru, ktoré má non-stop službu. To obratom potom kontaktuje majiteľa a poplach preverí. Ak nepôjde o planý poplach, na miesto výskytu signálu motocykla vyrazí vyhľadávací tím súčasne so zásahovým vozidlom českej polície.

Systém Sherlog Moto bude fungovať na privátnej rádiovej sieti s viac ako stovkou pevných bodov po celej Českej republike. Čas na vyhľadanie a navrátenie odcudzeného motocykla by mal byť približne dve hodiny. Sherlog Moto uvedú do činnosti 3. apríla tohto roku.

Ako to bude s fungovaním novinky na Slovensku. Motocykle u nás zabezpečuje podobnou jednotkou ako autá Secar Slovensko, pričom česká novinka Sherlog Moto je dostupná len v ČR.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.