ČESMAD navrhuje: doživotne pre alkoholikov

Pondelok, 27 jún 2011

Sú nehody, pri ktorých mrazí. Aj z okolností, za akých sa stali. Veľkou výstrahou pre profesionálnych vodičov je dopravná nehoda, ku ktorej došlo prednedávnom v Maďarsku. Pri nej mal mať vodič kamióna až štyri promile alkoholu v krvi. Táto až neuveriteľná informácia našla odozvu v slovenskom združení autodopravcov Česmad.

Kamion havaria
Následky havárií kamiónov sú väčšinou tragické, podobne ako bola tá v Maďarsku

Mimoriadne tragická dopravná nehoda v Maďarsku z 20. júna je veľkou výstrahou pre začínajúcu sa letnú sezónu. Informácia o tom, že vodič kamióna mal v krvi údajne až 4 promile alkoholu je alarmujúca a pre všetkých slušných vodičov-profesionálov šokujúca.

"Niečo také by sa nemalo opakovať a je pochopiteľné, že na to musíme reagovať", povedal prezident združenia Pavol Jančovič. Združenie cestných autodopravcov preto navrhuje sprísnenie postihov pre profesionálnych vodičov kamiónov.

"Správny profesionál si za volant kamióna pod vplyvom alkoholu nikdy nesadne. Ak áno, musí prísť o všetky práva a výhody, vrátane oprávnenia viesť nákladné motorové vozidlá, kamióny, či autobusy. A to doživotne", dodal Pavol Jančovič.

Autor: jg, česmad
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.