ČESMAD navrhuje: doživotne pre alkoholikov

Pondelok, 27 jún 2011

Sú nehody, pri ktorých mrazí. Aj z okolností, za akých sa stali. Veľkou výstrahou pre profesionálnych vodičov je dopravná nehoda, ku ktorej došlo prednedávnom v Maďarsku. Pri nej mal mať vodič kamióna až štyri promile alkoholu v krvi. Táto až neuveriteľná informácia našla odozvu v slovenskom združení autodopravcov Česmad.

Kamion havaria
Následky havárií kamiónov sú väčšinou tragické, podobne ako bola tá v Maďarsku

Mimoriadne tragická dopravná nehoda v Maďarsku z 20. júna je veľkou výstrahou pre začínajúcu sa letnú sezónu. Informácia o tom, že vodič kamióna mal v krvi údajne až 4 promile alkoholu je alarmujúca a pre všetkých slušných vodičov-profesionálov šokujúca.

"Niečo také by sa nemalo opakovať a je pochopiteľné, že na to musíme reagovať", povedal prezident združenia Pavol Jančovič. Združenie cestných autodopravcov preto navrhuje sprísnenie postihov pre profesionálnych vodičov kamiónov.

"Správny profesionál si za volant kamióna pod vplyvom alkoholu nikdy nesadne. Ak áno, musí prísť o všetky práva a výhody, vrátane oprávnenia viesť nákladné motorové vozidlá, kamióny, či autobusy. A to doživotne", dodal Pavol Jančovič.

Autor: jg, česmad
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.