ČESMAD navrhuje: doživotne pre alkoholikov

Pondelok, 27 jún 2011

Sú nehody, pri ktorých mrazí. Aj z okolností, za akých sa stali. Veľkou výstrahou pre profesionálnych vodičov je dopravná nehoda, ku ktorej došlo prednedávnom v Maďarsku. Pri nej mal mať vodič kamióna až štyri promile alkoholu v krvi. Táto až neuveriteľná informácia našla odozvu v slovenskom združení autodopravcov Česmad.

Kamion havaria
Následky havárií kamiónov sú väčšinou tragické, podobne ako bola tá v Maďarsku

Mimoriadne tragická dopravná nehoda v Maďarsku z 20. júna je veľkou výstrahou pre začínajúcu sa letnú sezónu. Informácia o tom, že vodič kamióna mal v krvi údajne až 4 promile alkoholu je alarmujúca a pre všetkých slušných vodičov-profesionálov šokujúca.

"Niečo také by sa nemalo opakovať a je pochopiteľné, že na to musíme reagovať", povedal prezident združenia Pavol Jančovič. Združenie cestných autodopravcov preto navrhuje sprísnenie postihov pre profesionálnych vodičov kamiónov.

"Správny profesionál si za volant kamióna pod vplyvom alkoholu nikdy nesadne. Ak áno, musí prísť o všetky práva a výhody, vrátane oprávnenia viesť nákladné motorové vozidlá, kamióny, či autobusy. A to doživotne", dodal Pavol Jančovič.

Autor: jg, česmad
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.