ČESMAD navrhuje: doživotne pre alkoholikov

Pondelok, 27 jún 2011

Sú nehody, pri ktorých mrazí. Aj z okolností, za akých sa stali. Veľkou výstrahou pre profesionálnych vodičov je dopravná nehoda, ku ktorej došlo prednedávnom v Maďarsku. Pri nej mal mať vodič kamióna až štyri promile alkoholu v krvi. Táto až neuveriteľná informácia našla odozvu v slovenskom združení autodopravcov Česmad.

Kamion havaria
Následky havárií kamiónov sú väčšinou tragické, podobne ako bola tá v Maďarsku

Mimoriadne tragická dopravná nehoda v Maďarsku z 20. júna je veľkou výstrahou pre začínajúcu sa letnú sezónu. Informácia o tom, že vodič kamióna mal v krvi údajne až 4 promile alkoholu je alarmujúca a pre všetkých slušných vodičov-profesionálov šokujúca.

"Niečo také by sa nemalo opakovať a je pochopiteľné, že na to musíme reagovať", povedal prezident združenia Pavol Jančovič. Združenie cestných autodopravcov preto navrhuje sprísnenie postihov pre profesionálnych vodičov kamiónov.

"Správny profesionál si za volant kamióna pod vplyvom alkoholu nikdy nesadne. Ak áno, musí prísť o všetky práva a výhody, vrátane oprávnenia viesť nákladné motorové vozidlá, kamióny, či autobusy. A to doživotne", dodal Pavol Jančovič.

Autor: jg, česmad
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.