Chevrolet Corvette oslávi šesťdesiatiny

Utorok, 04 december 2012

Legendárny Chevrolet Corvette, jedinečný americký hi-tech automobil , ktorého posledná generácia upútava uhladeným vzhľadom a vysokým výkonom, oslávi na budúci rok významné jubileum – 60. výročie svojho vzniku.

Chevrolet Corvette 427 Convertible Corvette 1953
Chevrolet Corvette 427 Convertible a pôvodná Corvette prvej generácie z roku 1953

Corvette je stelesnením skutočného športového automobilu. O jej jazdné výkony sa stará osvedčený vidlicový osemvalec s objemom 5,7 litru, celý z hliníka, ktorý dáva výkon 350 koní pri 5400 otáčkach za minútu. Pochváliť sa vďaka veľkému objemu môže aj vysokým krútiacim momentom 483 Nm pri 4200 otáčkach. Zaujímavosťou je, že ani motor zatiaľ poslednej generácie Corvetty nemá viacventilovú techniku.

"Počas takmer 60 rokov Corvette ponúkala moderné riešenia, technológie a úžasný výkon," povedal šéfdizajnér Tadge Juechter, muž zodpovedný za dohľad nad vznikom Corvette 427 Convertible Collector's Edition, ktorá je oslavou tejto legendy.

Nová Corvette 427 Convertible Collector's Edition bola špeciálne postavená ako spomienka na 60. výročie tohto legendárneho automobilu. Je to doteraz najrýchlejšia Corvette vo verzii kabriolet a zahŕňa všetky technické prvky, ktoré preslávili jej meno.

Aj po 60 rokoch stelesňuje model Corvette technologický pokrok. Preslávila sa však aj vo filmovom priemysle. Chevrolet ju prirovnáva k vínu, takže vraj aj Corvette je s pribúdajúcim vekom stále lepšia.

Príbeh Corvette sa nekončí: na budúcoročnom North American International Auto Show v Detroite oficiálne predstavia nový Chevrolet Corvette C7.

Autor: J. Goldberger
Foto: Chevrolet
Pridať komentár
Bleskovky
mini-vision-urbanaut
Pri predstavovaní virtuálnej štúdie Mini Vision Urbanaut v novembri 2020 odhalila značka MINI úplne novú interpretáciu mobility prostredníctvom inovatívnej vízie využitia priestoru. Spoločnosť BMW, ktorej súčasťou Mini je, teraz predstavuje fyzický model automobilu, ktorý záujemcom umožní intenzívnejší kontakt s priestorovým konceptom a použitými trvalo udržateľnými materiálmi. Model zažije svoju svetovú premiéru 1. júla 2021 na konferencii DLD Summer. Nový Mini Vision Urbanaut bližšie predstavíme spolu s fotogalériou obrázkov v najbližších dňoch.
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.