Chevrolet poslal na Dakar Silverado

Pondelok, 07 január 2013

Po prvý raz posiela americký výrobca Chevrolet na Dakar svoj silný kaliber. Do sedadla modelu Silverado tímu Eric Vigouroux Racing si ako pilot sadne francúzsky jazdec a zakladateľ tímu Eric Vigouroux a chystá sa byť vážnym konkurentom tých najlepších.

Chevrolet Dakar
Chevrolet Silverado sa po úspechu v marockej rallye pokúsi o dobrý výsledok aj na Dakare

Na to má Francúz pripravený Chevrolet Silverado v jeho modifikovanej druhej generácii. Je odhodlaný odviesť na tratiach Dakaru čo najlepší výkon a zabojovať o dobrý výsledok. Jazdec, ktorý nie je diaľkových rallye žiadnym nováčikom, by rád zopakoval svoj výsledok z októbra minulého roka na Rally of Morocco, kde dominoval v kategórii 2WD a zvíťazil.

"Nepochybne patríme k najlepším amatérom, ktorí sa postavili proti veľkým továrenským tímom a v Maroku sme svoje ambície dokázali pretaviť na úspech. A hoci konkurencia na Dakare je extrémne silná, vieme, že môžeme prekvapiť. Najdôležitejšie však je, že máme ambíciu poprať sa o vynikajúci výsledok," povedal jazdec tímu Eric Vigouroux.

Obrovitý americký pic-up Chevrolet Silverado používa pohon zadných kolies, je vybavený silným sedemlitrovým vidlicovým osemvalcovým motorom 7,0L V8 Corvette, produkuje 300 koní pri 3800 ot./min. a dosahuje krútiaci moment 600 Nm. Celkom nový "civilný" Silverado, ktorý sa predáva v USA, bol uvedený na trh koncom minulého roka.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.