Chevrolet poslal na Dakar Silverado

Pondelok, 07 január 2013

Po prvý raz posiela americký výrobca Chevrolet na Dakar svoj silný kaliber. Do sedadla modelu Silverado tímu Eric Vigouroux Racing si ako pilot sadne francúzsky jazdec a zakladateľ tímu Eric Vigouroux a chystá sa byť vážnym konkurentom tých najlepších.

Chevrolet Dakar
Chevrolet Silverado sa po úspechu v marockej rallye pokúsi o dobrý výsledok aj na Dakare

Na to má Francúz pripravený Chevrolet Silverado v jeho modifikovanej druhej generácii. Je odhodlaný odviesť na tratiach Dakaru čo najlepší výkon a zabojovať o dobrý výsledok. Jazdec, ktorý nie je diaľkových rallye žiadnym nováčikom, by rád zopakoval svoj výsledok z októbra minulého roka na Rally of Morocco, kde dominoval v kategórii 2WD a zvíťazil.

"Nepochybne patríme k najlepším amatérom, ktorí sa postavili proti veľkým továrenským tímom a v Maroku sme svoje ambície dokázali pretaviť na úspech. A hoci konkurencia na Dakare je extrémne silná, vieme, že môžeme prekvapiť. Najdôležitejšie však je, že máme ambíciu poprať sa o vynikajúci výsledok," povedal jazdec tímu Eric Vigouroux.

Obrovitý americký pic-up Chevrolet Silverado používa pohon zadných kolies, je vybavený silným sedemlitrovým vidlicovým osemvalcovým motorom 7,0L V8 Corvette, produkuje 300 koní pri 3800 ot./min. a dosahuje krútiaci moment 600 Nm. Celkom nový "civilný" Silverado, ktorý sa predáva v USA, bol uvedený na trh koncom minulého roka.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.