Chevrolet poslal na Dakar Silverado

Pondelok, 07 január 2013

Po prvý raz posiela americký výrobca Chevrolet na Dakar svoj silný kaliber. Do sedadla modelu Silverado tímu Eric Vigouroux Racing si ako pilot sadne francúzsky jazdec a zakladateľ tímu Eric Vigouroux a chystá sa byť vážnym konkurentom tých najlepších.

Chevrolet Dakar
Chevrolet Silverado sa po úspechu v marockej rallye pokúsi o dobrý výsledok aj na Dakare

Na to má Francúz pripravený Chevrolet Silverado v jeho modifikovanej druhej generácii. Je odhodlaný odviesť na tratiach Dakaru čo najlepší výkon a zabojovať o dobrý výsledok. Jazdec, ktorý nie je diaľkových rallye žiadnym nováčikom, by rád zopakoval svoj výsledok z októbra minulého roka na Rally of Morocco, kde dominoval v kategórii 2WD a zvíťazil.

"Nepochybne patríme k najlepším amatérom, ktorí sa postavili proti veľkým továrenským tímom a v Maroku sme svoje ambície dokázali pretaviť na úspech. A hoci konkurencia na Dakare je extrémne silná, vieme, že môžeme prekvapiť. Najdôležitejšie však je, že máme ambíciu poprať sa o vynikajúci výsledok," povedal jazdec tímu Eric Vigouroux.

Obrovitý americký pic-up Chevrolet Silverado používa pohon zadných kolies, je vybavený silným sedemlitrovým vidlicovým osemvalcovým motorom 7,0L V8 Corvette, produkuje 300 koní pri 3800 ot./min. a dosahuje krútiaci moment 600 Nm. Celkom nový "civilný" Silverado, ktorý sa predáva v USA, bol uvedený na trh koncom minulého roka.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.