"Chopperisti" mieria na Spiš

Štvrtok, 06 august 2015

Máte chopper alebo ste fanúšikom silných a krásnych motocyklov a rockovej muziky? Potom vás čaká pestrý program na zraze, ktorý bude 7. a 8. augusta 2015 v srdci severného Spiša, v obci Hniezdne v Nestville Parku pri Starej Ľubovni.

1 Chopper

Organizátori očakávajú tento rok na Nestville Chopper Rock Feste viac ako štyristo motorkárov a približne päťtisíc návštevníkov. Počas dvoch dní festivalu chopperov a milovníkov motocyklov Harley-Davidson čaká na účastníkov a návštevníkov spanilá jazda motorkárov, voľba Miss, voľba najkrajšej motorky Chopper Festu, rôzne súťaže a exhibícia skutočných majstrov na dvojkolesových strojoch.

Najväčším lákadlom bude výstava legendárnych "harlejov", ktoré tu predvedú členovia klubu H.O.G. Chapter Prešov a H-D stacionár Jump Start. Návštevníci budú môcť bezprostredne obdivovať desiatky motoriek Harley-Davidson. Tí odvážni, ktorí túžia zajazdiť si na tomto stroji, budú mať počas podujatia jedinečnú možnosť posadať sa s inštruktorom na skutočný Harley-Davidson.

Na tradičnom stretnutí motorkárov nikdy nechýba dobrá rocková hudba a v Nestville to nebude inak. Správnu atmosféru tvrdých ostrieľaných mužov vytvoria revival kapely Metallica, Deeppurple, AC&DC, Kabát,Jon BonJovi a čerešničkou na torte bude vystúpenie Rammstein Revival. Motorkárom zahrá aj Cirkus, Sexit, Helenine oči, Greydogs a Metropolis.

2 Chopper

Okrem dobrej hudby bude pripravená aj fun zóna, kde sa návštevníci budú môcť zabaviť, odreagovať a športovo vyžiť. Čaká ich tu obľúbená atrakcia rodeo býk, ktorá simuluje jazdu na divokom býkovi. Silní muži preukážu svoju odvahu pri dvíhaní sudov s lahodnou whisky.

3 Chopper

V sobotu sa v areáli uskutočnia preteky v motokrose o Východoslovenský pohár Hniezdne 2015, ktoré organizuje Slovenská motocyklová federácia. Ide o regionálny pohár Slovenskej republiky v motokrose jednotlivcov a voľné preteky tried Mx1, Mx2, Mx4, MX1B, MX2B, Mx2- junior, MX85, MX65. Počíta sa aj s účasťou zahraničných jazdcov.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.