"Chopperisti" mieria na Spiš

Štvrtok, 06 august 2015

Máte chopper alebo ste fanúšikom silných a krásnych motocyklov a rockovej muziky? Potom vás čaká pestrý program na zraze, ktorý bude 7. a 8. augusta 2015 v srdci severného Spiša, v obci Hniezdne v Nestville Parku pri Starej Ľubovni.

1 Chopper

Organizátori očakávajú tento rok na Nestville Chopper Rock Feste viac ako štyristo motorkárov a približne päťtisíc návštevníkov. Počas dvoch dní festivalu chopperov a milovníkov motocyklov Harley-Davidson čaká na účastníkov a návštevníkov spanilá jazda motorkárov, voľba Miss, voľba najkrajšej motorky Chopper Festu, rôzne súťaže a exhibícia skutočných majstrov na dvojkolesových strojoch.

Najväčším lákadlom bude výstava legendárnych "harlejov", ktoré tu predvedú členovia klubu H.O.G. Chapter Prešov a H-D stacionár Jump Start. Návštevníci budú môcť bezprostredne obdivovať desiatky motoriek Harley-Davidson. Tí odvážni, ktorí túžia zajazdiť si na tomto stroji, budú mať počas podujatia jedinečnú možnosť posadať sa s inštruktorom na skutočný Harley-Davidson.

Na tradičnom stretnutí motorkárov nikdy nechýba dobrá rocková hudba a v Nestville to nebude inak. Správnu atmosféru tvrdých ostrieľaných mužov vytvoria revival kapely Metallica, Deeppurple, AC&DC, Kabát,Jon BonJovi a čerešničkou na torte bude vystúpenie Rammstein Revival. Motorkárom zahrá aj Cirkus, Sexit, Helenine oči, Greydogs a Metropolis.

2 Chopper

Okrem dobrej hudby bude pripravená aj fun zóna, kde sa návštevníci budú môcť zabaviť, odreagovať a športovo vyžiť. Čaká ich tu obľúbená atrakcia rodeo býk, ktorá simuluje jazdu na divokom býkovi. Silní muži preukážu svoju odvahu pri dvíhaní sudov s lahodnou whisky.

3 Chopper

V sobotu sa v areáli uskutočnia preteky v motokrose o Východoslovenský pohár Hniezdne 2015, ktoré organizuje Slovenská motocyklová federácia. Ide o regionálny pohár Slovenskej republiky v motokrose jednotlivcov a voľné preteky tried Mx1, Mx2, Mx4, MX1B, MX2B, Mx2- junior, MX85, MX65. Počíta sa aj s účasťou zahraničných jazdcov.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.