"Chopperisti" mieria na Spiš

Štvrtok, 06 august 2015

Máte chopper alebo ste fanúšikom silných a krásnych motocyklov a rockovej muziky? Potom vás čaká pestrý program na zraze, ktorý bude 7. a 8. augusta 2015 v srdci severného Spiša, v obci Hniezdne v Nestville Parku pri Starej Ľubovni.

1 Chopper

Organizátori očakávajú tento rok na Nestville Chopper Rock Feste viac ako štyristo motorkárov a približne päťtisíc návštevníkov. Počas dvoch dní festivalu chopperov a milovníkov motocyklov Harley-Davidson čaká na účastníkov a návštevníkov spanilá jazda motorkárov, voľba Miss, voľba najkrajšej motorky Chopper Festu, rôzne súťaže a exhibícia skutočných majstrov na dvojkolesových strojoch.

Najväčším lákadlom bude výstava legendárnych "harlejov", ktoré tu predvedú členovia klubu H.O.G. Chapter Prešov a H-D stacionár Jump Start. Návštevníci budú môcť bezprostredne obdivovať desiatky motoriek Harley-Davidson. Tí odvážni, ktorí túžia zajazdiť si na tomto stroji, budú mať počas podujatia jedinečnú možnosť posadať sa s inštruktorom na skutočný Harley-Davidson.

Na tradičnom stretnutí motorkárov nikdy nechýba dobrá rocková hudba a v Nestville to nebude inak. Správnu atmosféru tvrdých ostrieľaných mužov vytvoria revival kapely Metallica, Deeppurple, AC&DC, Kabát,Jon BonJovi a čerešničkou na torte bude vystúpenie Rammstein Revival. Motorkárom zahrá aj Cirkus, Sexit, Helenine oči, Greydogs a Metropolis.

2 Chopper

Okrem dobrej hudby bude pripravená aj fun zóna, kde sa návštevníci budú môcť zabaviť, odreagovať a športovo vyžiť. Čaká ich tu obľúbená atrakcia rodeo býk, ktorá simuluje jazdu na divokom býkovi. Silní muži preukážu svoju odvahu pri dvíhaní sudov s lahodnou whisky.

3 Chopper

V sobotu sa v areáli uskutočnia preteky v motokrose o Východoslovenský pohár Hniezdne 2015, ktoré organizuje Slovenská motocyklová federácia. Ide o regionálny pohár Slovenskej republiky v motokrose jednotlivcov a voľné preteky tried Mx1, Mx2, Mx4, MX1B, MX2B, Mx2- junior, MX85, MX65. Počíta sa aj s účasťou zahraničných jazdcov.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.