Citroën a Peugeot pre Radu EÚ

Piatok, 24 jún 2016

Dvadsať peugeotov a rovnaký počet automobilov značky Citroën sa bude počas slovenského predsedníctva Rady Európskej únie v Bratislave starať o mobilitu zahraničných delegácií, ktorí sa v hlavnom meste Slovenska zúčastnia rokovaní tohto vrcholového európskeho orgánu.

1 Symbolické odovzdávanie áut
Slávnostné odovzdávanie 60 minivanov Citroën Spacetour a Peugeot Traveller pre mobilitu delegátov Rady EU z rúk slovenského zástupcu francúzskej automobilky M. Paľa

Štyridsať vozidiel Peugeot Traveller a Citroën Spacetourer na základe sponzorskej zmluvy prevzal štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a splnomocnenec vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade EÚ Ivan Korčok od generálneho riaditeľa spoločností Peugeot Slovakia a Citroën Slovakia Matúša Paľu. Vodičmi nových minivanov budú počas celých šesť mesiacov slovenského predsedníctva profesionálni vojaci ozbrojených síl SR.

"Vďaka trnavskému závodu skupiny PSA sú automobily značiek Peugeot a Citroën aj slovenskými značkami. Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ je historický okamih a považujeme za prirodzené ho touto formou podporiť," uviedol zástupca francúzskych automobiliek na Slovensku Matúš Paľa.

2 Flotila peugeotov a citrooenov
Flotila 60 minivanov Peugeot Traveller a Citroën Spacetour pre delegácie Rady EU

Sponzorstvo je jednou z foriem, ako zapojiť súkromný sektor do príprav a realizácie predsedníckych podujatí. Je to zaužívaná prax predsedajúcich krajín, ktorá je obojstranne výhodná. Pre Slovensko je to úspora verejných prostriedkov a pre partnerov možnosť zviditeľniť sa pred delegátmi štátov EÚ, ktorí pricestujú v najbližších mesiacoch na Slovensko.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.