Citroën a Peugeot pre Radu EÚ

Piatok, 24 jún 2016

Dvadsať peugeotov a rovnaký počet automobilov značky Citroën sa bude počas slovenského predsedníctva Rady Európskej únie v Bratislave starať o mobilitu zahraničných delegácií, ktorí sa v hlavnom meste Slovenska zúčastnia rokovaní tohto vrcholového európskeho orgánu.

1 Symbolické odovzdávanie áut
Slávnostné odovzdávanie 60 minivanov Citroën Spacetour a Peugeot Traveller pre mobilitu delegátov Rady EU z rúk slovenského zástupcu francúzskej automobilky M. Paľa

Štyridsať vozidiel Peugeot Traveller a Citroën Spacetourer na základe sponzorskej zmluvy prevzal štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a splnomocnenec vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade EÚ Ivan Korčok od generálneho riaditeľa spoločností Peugeot Slovakia a Citroën Slovakia Matúša Paľu. Vodičmi nových minivanov budú počas celých šesť mesiacov slovenského predsedníctva profesionálni vojaci ozbrojených síl SR.

"Vďaka trnavskému závodu skupiny PSA sú automobily značiek Peugeot a Citroën aj slovenskými značkami. Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ je historický okamih a považujeme za prirodzené ho touto formou podporiť," uviedol zástupca francúzskych automobiliek na Slovensku Matúš Paľa.

2 Flotila peugeotov a citrooenov
Flotila 60 minivanov Peugeot Traveller a Citroën Spacetour pre delegácie Rady EU

Sponzorstvo je jednou z foriem, ako zapojiť súkromný sektor do príprav a realizácie predsedníckych podujatí. Je to zaužívaná prax predsedajúcich krajín, ktorá je obojstranne výhodná. Pre Slovensko je to úspora verejných prostriedkov a pre partnerov možnosť zviditeľniť sa pred delegátmi štátov EÚ, ktorí pricestujú v najbližších mesiacoch na Slovensko.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.