Citroën a Peugeot pre Radu EÚ

Piatok, 24 jún 2016

Dvadsať peugeotov a rovnaký počet automobilov značky Citroën sa bude počas slovenského predsedníctva Rady Európskej únie v Bratislave starať o mobilitu zahraničných delegácií, ktorí sa v hlavnom meste Slovenska zúčastnia rokovaní tohto vrcholového európskeho orgánu.

1 Symbolické odovzdávanie áut
Slávnostné odovzdávanie 60 minivanov Citroën Spacetour a Peugeot Traveller pre mobilitu delegátov Rady EU z rúk slovenského zástupcu francúzskej automobilky M. Paľa

Štyridsať vozidiel Peugeot Traveller a Citroën Spacetourer na základe sponzorskej zmluvy prevzal štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a splnomocnenec vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade EÚ Ivan Korčok od generálneho riaditeľa spoločností Peugeot Slovakia a Citroën Slovakia Matúša Paľu. Vodičmi nových minivanov budú počas celých šesť mesiacov slovenského predsedníctva profesionálni vojaci ozbrojených síl SR.

"Vďaka trnavskému závodu skupiny PSA sú automobily značiek Peugeot a Citroën aj slovenskými značkami. Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ je historický okamih a považujeme za prirodzené ho touto formou podporiť," uviedol zástupca francúzskych automobiliek na Slovensku Matúš Paľa.

2 Flotila peugeotov a citrooenov
Flotila 60 minivanov Peugeot Traveller a Citroën Spacetour pre delegácie Rady EU

Sponzorstvo je jednou z foriem, ako zapojiť súkromný sektor do príprav a realizácie predsedníckych podujatí. Je to zaužívaná prax predsedajúcich krajín, ktorá je obojstranne výhodná. Pre Slovensko je to úspora verejných prostriedkov a pre partnerov možnosť zviditeľniť sa pred delegátmi štátov EÚ, ktorí pricestujú v najbližších mesiacoch na Slovensko.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.