Citroën a Peugeot pre Radu EÚ

Piatok, 24 jún 2016

Dvadsať peugeotov a rovnaký počet automobilov značky Citroën sa bude počas slovenského predsedníctva Rady Európskej únie v Bratislave starať o mobilitu zahraničných delegácií, ktorí sa v hlavnom meste Slovenska zúčastnia rokovaní tohto vrcholového európskeho orgánu.

1 Symbolické odovzdávanie áut
Slávnostné odovzdávanie 60 minivanov Citroën Spacetour a Peugeot Traveller pre mobilitu delegátov Rady EU z rúk slovenského zástupcu francúzskej automobilky M. Paľa

Štyridsať vozidiel Peugeot Traveller a Citroën Spacetourer na základe sponzorskej zmluvy prevzal štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a splnomocnenec vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade EÚ Ivan Korčok od generálneho riaditeľa spoločností Peugeot Slovakia a Citroën Slovakia Matúša Paľu. Vodičmi nových minivanov budú počas celých šesť mesiacov slovenského predsedníctva profesionálni vojaci ozbrojených síl SR.

"Vďaka trnavskému závodu skupiny PSA sú automobily značiek Peugeot a Citroën aj slovenskými značkami. Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ je historický okamih a považujeme za prirodzené ho touto formou podporiť," uviedol zástupca francúzskych automobiliek na Slovensku Matúš Paľa.

2 Flotila peugeotov a citrooenov
Flotila 60 minivanov Peugeot Traveller a Citroën Spacetour pre delegácie Rady EU

Sponzorstvo je jednou z foriem, ako zapojiť súkromný sektor do príprav a realizácie predsedníckych podujatí. Je to zaužívaná prax predsedajúcich krajín, ktorá je obojstranne výhodná. Pre Slovensko je to úspora verejných prostriedkov a pre partnerov možnosť zviditeľniť sa pred delegátmi štátov EÚ, ktorí pricestujú v najbližších mesiacoch na Slovensko.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.