Citroen C4 Picasso ide na dračku

Streda, 25 október 2017

Dvojica vanov Citroën C4 Picasso a Grand C4 Picasso predstavená v roku 2013 a modernizovaná na jeseň 2016 si pripisuje predajný úspech v podobe pol milióna predaných vozidiel na celom svete. Výrazný predajný úspech v podobe viac ako pol milióna predaných kusov sa modelu Citroën C4 Picasso podarilo dosiahnuť už po štyroch rokoch výroby.

Citroen C4 Picasso
Citroën C4 Picasso druhej generácie si za štyri roky výroby získal zákazníkov na celom svete

Druhá generácia modelu C4 Picasso predstavená v júni 2013 ako päťmiestna verzia a potom v septembri 2013 ako sedemmiestny model Grand C4 Picass. Modernizácia prebehla v roku 2016. Zdobia ju bohaté technologicky vyspelé systémy ako dotykový displej, 3D navigačný systém s hlasovým ovládaním, bezdotykové ovládanie veka batožinového priestoru, čítanie dopravných značiek, adaptívny tempomat s funkciou stop/start a mnoho ďalších.

S týmito tromfami je C4 Picasso významným modelom v segmente vanov, pričom ponúka najviac pokrokových technológií. Svojimi vlastnosťami zosobňuje to najlepšie z programu Citroën Advanced Comfort, pričom spája vnútorný priestor, variabilitu a komfort, ktoré zvyšujú pohodlie cestujúcich, ako napríklad panoramatické čelné sklo, samostatné zadné sedadlá, sedadlo spolujazdca vpredu s opierkou na nohy a mnohé ďalšie.

C4 Picasso sa vyznačuje aj dynamickými jazdnými vlastnosťami, pod ktoré sa podpisujú najmä účinné a výkonné motory, naftové BlueHDi a benzínové PureTech, ako aj nová automatická prevodovka EAT6.

Každoročne sa modelu Citroën C4 Picasso darí potvrdzovať svoju príťažlivosť. Jeho hlavnými trhmi sú Francúzsko, Španielsko a Veľká Británia. Viac ako 80 % predaných vozidiel tohto modelu bolo v dvoch najvyšších stupňoch výbavy Feel a Shine a viac ako 45 % predaných vozidiel bolo dodaných s automatickou prevodovkou EAT6.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."