Citroën DS3: trojnásobné ocenenie

Štvrtok, 09 december 2010

Najnovší Citroën DS3 získal hneď trojnásobné ocenenie. Najprv koncom novembra mu francúzska novinárska obec udelila titul Auto roka 2011. Krátko nato získal DS3 rovnaké ocenenie aj v Nórsku. A v týchto dňoch korunoval DS3 Autom roka aj anglický magazín Top Gear. Všetky tieto trofeje sú odmenou za odvahu a kreativitu konštruktérov a dizajnérov značky Citroën.

Citroën DS3
Ocenenia Auto roka získal Citroën DS3 vo Francúzsku, Nórsku a od časopisu Top Gear

Citroën DS3 spolu s C3 získali najprv šerpu Auto roka 2011 v ankete, ktorú organizoval internetový portál Auto Mag Info. Krátko nato model DS3 získal titul Auto roka 2011 v ankete organizovanej nórskym denníkom Dagbladet a automobilovým časopisom Vi Menn. Hlasujúci cez Internet uprednostnili Citroën DS3 spomedzi 30 konkurenčných vozidiel.

Prestížnu cenu Auto roka získal Citroën DS3 od anglického magazínu Top Gear. Zvíťazil v silnej konkurencii automobilových výrobcov, vrátane prémiových značiek ako Jaguar, Bentley, Honda, Peugeot, Bugatti či Pagani. Modelu DS3 udelil Top Gear aj ocenenie v kategórii Najlepšie malé auto.

Citroën DS3 zaznamenal od svojho uvedenia už vyše 55 000 objednávok. Rad DS značky Citroën je určený pre klientov, ktorí hľadajú osobitý štýl, silné zážitky a pokrokovú architektúru. Štýl DS3 je exkluzívny vďaka pokročilým možnostiam personalizácie. Výborné jazdné vlastnosti a inteligencia jeho koncepcie ho radia medzi multifunkčné automobily vhodné na každú príležitosť.

Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.