Citroën DS3: trojnásobné ocenenie

Štvrtok, 09 december 2010

Najnovší Citroën DS3 získal hneď trojnásobné ocenenie. Najprv koncom novembra mu francúzska novinárska obec udelila titul Auto roka 2011. Krátko nato získal DS3 rovnaké ocenenie aj v Nórsku. A v týchto dňoch korunoval DS3 Autom roka aj anglický magazín Top Gear. Všetky tieto trofeje sú odmenou za odvahu a kreativitu konštruktérov a dizajnérov značky Citroën.

Citroën DS3
Ocenenia Auto roka získal Citroën DS3 vo Francúzsku, Nórsku a od časopisu Top Gear

Citroën DS3 spolu s C3 získali najprv šerpu Auto roka 2011 v ankete, ktorú organizoval internetový portál Auto Mag Info. Krátko nato model DS3 získal titul Auto roka 2011 v ankete organizovanej nórskym denníkom Dagbladet a automobilovým časopisom Vi Menn. Hlasujúci cez Internet uprednostnili Citroën DS3 spomedzi 30 konkurenčných vozidiel.

Prestížnu cenu Auto roka získal Citroën DS3 od anglického magazínu Top Gear. Zvíťazil v silnej konkurencii automobilových výrobcov, vrátane prémiových značiek ako Jaguar, Bentley, Honda, Peugeot, Bugatti či Pagani. Modelu DS3 udelil Top Gear aj ocenenie v kategórii Najlepšie malé auto.

Citroën DS3 zaznamenal od svojho uvedenia už vyše 55 000 objednávok. Rad DS značky Citroën je určený pre klientov, ktorí hľadajú osobitý štýl, silné zážitky a pokrokovú architektúru. Štýl DS3 je exkluzívny vďaka pokročilým možnostiam personalizácie. Výborné jazdné vlastnosti a inteligencia jeho koncepcie ho radia medzi multifunkčné automobily vhodné na každú príležitosť.

Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.