Citroën DS3: trojnásobné ocenenie

Štvrtok, 09 december 2010

Najnovší Citroën DS3 získal hneď trojnásobné ocenenie. Najprv koncom novembra mu francúzska novinárska obec udelila titul Auto roka 2011. Krátko nato získal DS3 rovnaké ocenenie aj v Nórsku. A v týchto dňoch korunoval DS3 Autom roka aj anglický magazín Top Gear. Všetky tieto trofeje sú odmenou za odvahu a kreativitu konštruktérov a dizajnérov značky Citroën.

Citroën DS3
Ocenenia Auto roka získal Citroën DS3 vo Francúzsku, Nórsku a od časopisu Top Gear

Citroën DS3 spolu s C3 získali najprv šerpu Auto roka 2011 v ankete, ktorú organizoval internetový portál Auto Mag Info. Krátko nato model DS3 získal titul Auto roka 2011 v ankete organizovanej nórskym denníkom Dagbladet a automobilovým časopisom Vi Menn. Hlasujúci cez Internet uprednostnili Citroën DS3 spomedzi 30 konkurenčných vozidiel.

Prestížnu cenu Auto roka získal Citroën DS3 od anglického magazínu Top Gear. Zvíťazil v silnej konkurencii automobilových výrobcov, vrátane prémiových značiek ako Jaguar, Bentley, Honda, Peugeot, Bugatti či Pagani. Modelu DS3 udelil Top Gear aj ocenenie v kategórii Najlepšie malé auto.

Citroën DS3 zaznamenal od svojho uvedenia už vyše 55 000 objednávok. Rad DS značky Citroën je určený pre klientov, ktorí hľadajú osobitý štýl, silné zážitky a pokrokovú architektúru. Štýl DS3 je exkluzívny vďaka pokročilým možnostiam personalizácie. Výborné jazdné vlastnosti a inteligencia jeho koncepcie ho radia medzi multifunkčné automobily vhodné na každú príležitosť.

Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.