Citroën DS3: trojnásobné ocenenie

Štvrtok, 09 december 2010

Najnovší Citroën DS3 získal hneď trojnásobné ocenenie. Najprv koncom novembra mu francúzska novinárska obec udelila titul Auto roka 2011. Krátko nato získal DS3 rovnaké ocenenie aj v Nórsku. A v týchto dňoch korunoval DS3 Autom roka aj anglický magazín Top Gear. Všetky tieto trofeje sú odmenou za odvahu a kreativitu konštruktérov a dizajnérov značky Citroën.

Citroën DS3
Ocenenia Auto roka získal Citroën DS3 vo Francúzsku, Nórsku a od časopisu Top Gear

Citroën DS3 spolu s C3 získali najprv šerpu Auto roka 2011 v ankete, ktorú organizoval internetový portál Auto Mag Info. Krátko nato model DS3 získal titul Auto roka 2011 v ankete organizovanej nórskym denníkom Dagbladet a automobilovým časopisom Vi Menn. Hlasujúci cez Internet uprednostnili Citroën DS3 spomedzi 30 konkurenčných vozidiel.

Prestížnu cenu Auto roka získal Citroën DS3 od anglického magazínu Top Gear. Zvíťazil v silnej konkurencii automobilových výrobcov, vrátane prémiových značiek ako Jaguar, Bentley, Honda, Peugeot, Bugatti či Pagani. Modelu DS3 udelil Top Gear aj ocenenie v kategórii Najlepšie malé auto.

Citroën DS3 zaznamenal od svojho uvedenia už vyše 55 000 objednávok. Rad DS značky Citroën je určený pre klientov, ktorí hľadajú osobitý štýl, silné zážitky a pokrokovú architektúru. Štýl DS3 je exkluzívny vďaka pokročilým možnostiam personalizácie. Výborné jazdné vlastnosti a inteligencia jeho koncepcie ho radia medzi multifunkčné automobily vhodné na každú príležitosť.

Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.