Citroën DS3: trojnásobné ocenenie

Štvrtok, 09 december 2010

Najnovší Citroën DS3 získal hneď trojnásobné ocenenie. Najprv koncom novembra mu francúzska novinárska obec udelila titul Auto roka 2011. Krátko nato získal DS3 rovnaké ocenenie aj v Nórsku. A v týchto dňoch korunoval DS3 Autom roka aj anglický magazín Top Gear. Všetky tieto trofeje sú odmenou za odvahu a kreativitu konštruktérov a dizajnérov značky Citroën.

Citroën DS3
Ocenenia Auto roka získal Citroën DS3 vo Francúzsku, Nórsku a od časopisu Top Gear

Citroën DS3 spolu s C3 získali najprv šerpu Auto roka 2011 v ankete, ktorú organizoval internetový portál Auto Mag Info. Krátko nato model DS3 získal titul Auto roka 2011 v ankete organizovanej nórskym denníkom Dagbladet a automobilovým časopisom Vi Menn. Hlasujúci cez Internet uprednostnili Citroën DS3 spomedzi 30 konkurenčných vozidiel.

Prestížnu cenu Auto roka získal Citroën DS3 od anglického magazínu Top Gear. Zvíťazil v silnej konkurencii automobilových výrobcov, vrátane prémiových značiek ako Jaguar, Bentley, Honda, Peugeot, Bugatti či Pagani. Modelu DS3 udelil Top Gear aj ocenenie v kategórii Najlepšie malé auto.

Citroën DS3 zaznamenal od svojho uvedenia už vyše 55 000 objednávok. Rad DS značky Citroën je určený pre klientov, ktorí hľadajú osobitý štýl, silné zážitky a pokrokovú architektúru. Štýl DS3 je exkluzívny vďaka pokročilým možnostiam personalizácie. Výborné jazdné vlastnosti a inteligencia jeho koncepcie ho radia medzi multifunkčné automobily vhodné na každú príležitosť.

Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.