Citroën DS4 v slovenskej predpremiére

Streda, 23 marec 2011

Citroën DS4, najnovší model značky Citroën, ktorý je pokračovaním prémiového segmentu a modelovej línie DS, je v týchto dňoch vystavený na Slovensku.

Citroën DS4

Až do nedele 27. marca sú v nákupnom centre Galleria Eurovea vystavené automobily Citroën DS4 a Citroën DS3, ktoré budú môcť vyhrať návštevníci obchodného centra pri príležitosti 1. výročia otvorenia Eurovea Gallerie.

Slovenská predpremiéra tohto vozidla je výnimočnejšia aj preto, že nový DS4 krátko po svojom predstavení získal ocenenie Najkrajšie auto roka 2010, ktoré mu udelilo viac ako 60 000 hlasujúcich zo 62 krajín. Navyše medzinárodná porota, ktorú tvorili osobnosti z oblasti dizajnu, športu, kultúry a médií, ocenila model DS4 aj ako vozidlo s najkrajším interiérom, a to aj vďaka jeho kvalite a spracovaniu. Obe ocenenia sú ocenením celého modelového radu s označením DS.

Citroën DS4, ktorý sa verejnosti po prvý raz predstavil na parížskom autosalóne v októbri 2010, bol pred pár dňami predstavený aj na najvýznamnejšom európskom autosalóne v Ženeve. Vidieť najnovší model v Bratislave je príležitosť nielen pre priaznivcov značky Citroën, ale aj pre tých návštevníkov Bratislavy a centra Galleria Eurovea, ktorých osloví modelový rad DS, jeho dynamické línie, osobitý dizajn a kreatívne riešenia modelov DS3 a DS4.

Slovenskú výstavnú premiéru Citroën DS4 absolvuje v expozícii značky Citroën počas bratislavského autosalónu, ktorý sa bude konať v dňoch 12. až 17.apríla 2011.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Seat-eScooter-concept
Seat bude prvým európskym automobilovým výrobcom, ktorý rozbehne výrobu vlastného elektrického skútra s parametrami motocykla s objemom motora 125 cm3. Koncept Seat eScooter mal oficiálnu premiéru 19. novembra na veľtrhu Smart City Expo World Congress v Barcelone. Bude prvým elektrickým skútrom vyrábaným európskym automobilovým výrobcom. Jeho predaj sa rozbehne v roku 2020 zákazníkom a spoločnostiam, ktoré poskytujú zdieľanie dopravných prostriedkov. Seat už dávnejšie oznámil, že preberá rolu lídra stratégie mikromobility v rámci koncernu Volkswagen. Tá zahŕňa štúdiu mestského vozidla Minimó, čo je štvorkolesové dvojmiestne vozidlo kombinujúce najvýhodnejšie prvky automobilu a motocykla. Súčasťou stratégie je aj elektrická kolobežka eXS Kickscooter powered by Segway, ktorú Seat predstavil v roku 2018 a ktorá sa už bežne predáva.
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.