Citroën DS4 v slovenskej predpremiére

Streda, 23 marec 2011

Citroën DS4, najnovší model značky Citroën, ktorý je pokračovaním prémiového segmentu a modelovej línie DS, je v týchto dňoch vystavený na Slovensku.

Citroën DS4

Až do nedele 27. marca sú v nákupnom centre Galleria Eurovea vystavené automobily Citroën DS4 a Citroën DS3, ktoré budú môcť vyhrať návštevníci obchodného centra pri príležitosti 1. výročia otvorenia Eurovea Gallerie.

Slovenská predpremiéra tohto vozidla je výnimočnejšia aj preto, že nový DS4 krátko po svojom predstavení získal ocenenie Najkrajšie auto roka 2010, ktoré mu udelilo viac ako 60 000 hlasujúcich zo 62 krajín. Navyše medzinárodná porota, ktorú tvorili osobnosti z oblasti dizajnu, športu, kultúry a médií, ocenila model DS4 aj ako vozidlo s najkrajším interiérom, a to aj vďaka jeho kvalite a spracovaniu. Obe ocenenia sú ocenením celého modelového radu s označením DS.

Citroën DS4, ktorý sa verejnosti po prvý raz predstavil na parížskom autosalóne v októbri 2010, bol pred pár dňami predstavený aj na najvýznamnejšom európskom autosalóne v Ženeve. Vidieť najnovší model v Bratislave je príležitosť nielen pre priaznivcov značky Citroën, ale aj pre tých návštevníkov Bratislavy a centra Galleria Eurovea, ktorých osloví modelový rad DS, jeho dynamické línie, osobitý dizajn a kreatívne riešenia modelov DS3 a DS4.

Slovenskú výstavnú premiéru Citroën DS4 absolvuje v expozícii značky Citroën počas bratislavského autosalónu, ktorý sa bude konať v dňoch 12. až 17.apríla 2011.

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.