Citroën: internet WiFi sa spája s dvojitým šípom

Pondelok, 26 júl 2010

Citroën zvyšuje komfort svojich osobných automobilov a začal dodávať do svojich vozidiel novú pridanú hodnotu. Je ňou internet Citroën WiFi On Board. V ponuke je od marca tohto roku a po prvý raz sa objavuje v jednopriestorových modeloch Citroën C4 Picasso a C4 Picasso.

Citroën WiFi On Board

Citroën je tak prvým európskym výrobcom automobilov, ktorý ponúka do svojich vozidiel možnosť prikúpiť si prístup na internet Citroën WiFi On Board. Zariadenie sa postupne dostane do všetkých automobilov, ktoré má Citroën v ponuke a ktoré umožnia cestujúcim počas jazdy naplno využívať možnosť plnohodnotného prístupu na internet.

Zariadenie sa používa veľmi jednoducho a pracuje s pomocou jednotky WiFi, zabudovanej vo vozidle. Zariadenie sa predáva v rámci ponuky doplnkovej výbavy a poskytuje plnohodnotné bezdrôtové pripojenie na základe SIM karty s aktivovanými dátovými službami v sieti 3G/3G+, ktorú dodá operátor podľa výberu konkrétneho klienta.

Pokrytie interiéru vozidla signálom Citroën WiFi On Board umožňuje, aby cestujúci počas jazdy využívali prístup k mailom, chatu, praktickým informáciám, prípadne hrali sieťové hry. Prístup na internet funguje za jazdy, aj keď auto stojí a má spustený motor. Prístup na internet prostredníctvom siete 3G sa dá v zahraničí vypnúť, aby sa tak predišlo vysokým faktúram za dátové služby.

Citroën WiFi On Board sa dá na palubu jednopriestorových vozidiel ako Citroën C3 Picasso a C4 Picasso, ale aj novej C3 a DS3 objednať už od marca. Do konca roka 2010 pribudne možnosť doobjednať si tento prvok výbavy aj do ostatných vozidiel značky Citroën, vrátane ľahkých úžitkových vozidiel.

WiFi On Board pre citroëny sa bude predávať približne za 500 eur a v cene je zahrnutá aj montáž.

Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.