Citroën: internet WiFi sa spája s dvojitým šípom

Pondelok, 26 júl 2010

Citroën zvyšuje komfort svojich osobných automobilov a začal dodávať do svojich vozidiel novú pridanú hodnotu. Je ňou internet Citroën WiFi On Board. V ponuke je od marca tohto roku a po prvý raz sa objavuje v jednopriestorových modeloch Citroën C4 Picasso a C4 Picasso.

Citroën WiFi On Board

Citroën je tak prvým európskym výrobcom automobilov, ktorý ponúka do svojich vozidiel možnosť prikúpiť si prístup na internet Citroën WiFi On Board. Zariadenie sa postupne dostane do všetkých automobilov, ktoré má Citroën v ponuke a ktoré umožnia cestujúcim počas jazdy naplno využívať možnosť plnohodnotného prístupu na internet.

Zariadenie sa používa veľmi jednoducho a pracuje s pomocou jednotky WiFi, zabudovanej vo vozidle. Zariadenie sa predáva v rámci ponuky doplnkovej výbavy a poskytuje plnohodnotné bezdrôtové pripojenie na základe SIM karty s aktivovanými dátovými službami v sieti 3G/3G+, ktorú dodá operátor podľa výberu konkrétneho klienta.

Pokrytie interiéru vozidla signálom Citroën WiFi On Board umožňuje, aby cestujúci počas jazdy využívali prístup k mailom, chatu, praktickým informáciám, prípadne hrali sieťové hry. Prístup na internet funguje za jazdy, aj keď auto stojí a má spustený motor. Prístup na internet prostredníctvom siete 3G sa dá v zahraničí vypnúť, aby sa tak predišlo vysokým faktúram za dátové služby.

Citroën WiFi On Board sa dá na palubu jednopriestorových vozidiel ako Citroën C3 Picasso a C4 Picasso, ale aj novej C3 a DS3 objednať už od marca. Do konca roka 2010 pribudne možnosť doobjednať si tento prvok výbavy aj do ostatných vozidiel značky Citroën, vrátane ľahkých úžitkových vozidiel.

WiFi On Board pre citroëny sa bude predávať približne za 500 eur a v cene je zahrnutá aj montáž.

Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.