Citroën: internet WiFi sa spája s dvojitým šípom

Pondelok, 26 júl 2010

Citroën zvyšuje komfort svojich osobných automobilov a začal dodávať do svojich vozidiel novú pridanú hodnotu. Je ňou internet Citroën WiFi On Board. V ponuke je od marca tohto roku a po prvý raz sa objavuje v jednopriestorových modeloch Citroën C4 Picasso a C4 Picasso.

Citroën WiFi On Board

Citroën je tak prvým európskym výrobcom automobilov, ktorý ponúka do svojich vozidiel možnosť prikúpiť si prístup na internet Citroën WiFi On Board. Zariadenie sa postupne dostane do všetkých automobilov, ktoré má Citroën v ponuke a ktoré umožnia cestujúcim počas jazdy naplno využívať možnosť plnohodnotného prístupu na internet.

Zariadenie sa používa veľmi jednoducho a pracuje s pomocou jednotky WiFi, zabudovanej vo vozidle. Zariadenie sa predáva v rámci ponuky doplnkovej výbavy a poskytuje plnohodnotné bezdrôtové pripojenie na základe SIM karty s aktivovanými dátovými službami v sieti 3G/3G+, ktorú dodá operátor podľa výberu konkrétneho klienta.

Pokrytie interiéru vozidla signálom Citroën WiFi On Board umožňuje, aby cestujúci počas jazdy využívali prístup k mailom, chatu, praktickým informáciám, prípadne hrali sieťové hry. Prístup na internet funguje za jazdy, aj keď auto stojí a má spustený motor. Prístup na internet prostredníctvom siete 3G sa dá v zahraničí vypnúť, aby sa tak predišlo vysokým faktúram za dátové služby.

Citroën WiFi On Board sa dá na palubu jednopriestorových vozidiel ako Citroën C3 Picasso a C4 Picasso, ale aj novej C3 a DS3 objednať už od marca. Do konca roka 2010 pribudne možnosť doobjednať si tento prvok výbavy aj do ostatných vozidiel značky Citroën, vrátane ľahkých úžitkových vozidiel.

WiFi On Board pre citroëny sa bude predávať približne za 500 eur a v cene je zahrnutá aj montáž.

Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.