Citroën: Rok 2019 bol pre Francúzov úspešný

Utorok, 21 január 2020

Francúzska značka Citroën môže mať radosť z výsledkov a bilancovania predaja nových automobilov na Slovensku za rok 2019.

Citroen-C5-Aircross
Citroën C5 Aircross, minuloročná novinka francúzskej automobilky v kategórii SUV

V roku 2019 dosiahol Citroën na Slovensku historický rekord v predaji automobilov za posledných osem rokov. Čísla hovoria o 5457 registrovaných nových osobných a úžitkových automobiloch, čo predstavuje päť percent slovenského trhu.

Citroën sa tak posunul o jednu priečku vyššie oproti roku 2018 a zaradil sa v kategórii osobných a malých úžitkových automobilov medzi osem napredávanejších automobilových značiek na Slovensku. S medziročným nárastom predaja nových áut o deväť percent rástla francúzska značka rýchlejšie ako celoslovenský trh, ktorého nárast predstavoval len 2,7 %.

Značka s dvojitým šípom v znaku získala v roku 2019 o 442 viac nových zákazníkov, ktorí si vybrali a kúpili nový Citroën. Značka za minulý rok bola piatou najrýchlejšie rastúcou na slovenskom trhu.

Nárast zákazníkov sa výrazne prejavil pri kúpe nových osobných automobilov. Významným prínosom bolo tiež uvedenie nového SUV, modelu C5 Aircross. Model s vysokým komfortom a najnovšími technológiami sa v roku svojho uvedenia na trh zaradil na Slovensku medzi dvanásť najpredávanejších SUV.

Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.