Citroën: Rok 2019 bol pre Francúzov úspešný

Utorok, 21 január 2020

Francúzska značka Citroën môže mať radosť z výsledkov a bilancovania predaja nových automobilov na Slovensku za rok 2019.

Citroen-C5-Aircross
Citroën C5 Aircross, minuloročná novinka francúzskej automobilky v kategórii SUV

V roku 2019 dosiahol Citroën na Slovensku historický rekord v predaji automobilov za posledných osem rokov. Čísla hovoria o 5457 registrovaných nových osobných a úžitkových automobiloch, čo predstavuje päť percent slovenského trhu.

Citroën sa tak posunul o jednu priečku vyššie oproti roku 2018 a zaradil sa v kategórii osobných a malých úžitkových automobilov medzi osem napredávanejších automobilových značiek na Slovensku. S medziročným nárastom predaja nových áut o deväť percent rástla francúzska značka rýchlejšie ako celoslovenský trh, ktorého nárast predstavoval len 2,7 %.

Značka s dvojitým šípom v znaku získala v roku 2019 o 442 viac nových zákazníkov, ktorí si vybrali a kúpili nový Citroën. Značka za minulý rok bola piatou najrýchlejšie rastúcou na slovenskom trhu.

Nárast zákazníkov sa výrazne prejavil pri kúpe nových osobných automobilov. Významným prínosom bolo tiež uvedenie nového SUV, modelu C5 Aircross. Model s vysokým komfortom a najnovšími technológiami sa v roku svojho uvedenia na trh zaradil na Slovensku medzi dvanásť najpredávanejších SUV.

Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.