Citroën si štýlovo pripomenul históriu

Piatok, 15 august 2014

Na zraze historických vozidiel značky Citroën Euro Citro 2014 vo francúzskom meste Le Mans, v priestoroch kde sa každoročne konajú slávne 24hodinové preteky, sme síce osobne neboli, zato máme odtiaľ snímky dokumentujúce túto veľkolepú udalosť. Preneste sa virtuálne o niekoľko desaťročí do minulosti a zaspomínajte si na slávne modely francúzskej automobilky.

1 Euro Citro 2014
Priestor na zraze historických automobilov mali skutočné modely, ale aj zmenšeniny

Po piatich rokoch, keď predchádzajúci zraz sa konal v roku 2009, sa v Le Mans opäť predstavili modely z bohatej histórie značky Citroën, vrátane prezentačných jázd na okruhu. Udalosti a z časti i priebeh tohto podujatia pripomína séria fotografií z miesta konania zrazu, okruhu pretekov 24LeMans.

To, že podujatie Citroënu malo veľký úspech u majiteľov skvostov tejto francúzskej značky, svedčí aj skutočnosť, že sa na tejto veľkolepej akcii zúčastnilo viac ako 3000 historických vozidiel Citroën a podľa odhadov viac ako desaťtisíc návštevníkov.

4 Euro Citro 2014
Ozdobou každého automobilového podujatia sú dnes už historické modely Citroën DS

Pozornosť pútali aj vystavené štúdie z Conservatoire Citroën a ďalšie vystavené exponáty, ktorých tu bolo až 150 exemplárov, ale tiež nový Citroën C4 Cactus, najnovší model značky. Všetky boli sprievodnými vozidlami originálneho peletónu historických vozidiel.

1 Euro Citro 2014 2 Euro Citro 2014 3 Euro Citro 2014 4 Euro Citro 2014 5 Euro Citro 2014 6 Euro Citro 2014 7 Euro Citro 2014 8 Euro Citro 2014 9 Euro Citro 2014 10 Euro Citro 2014 11 Euro Citro 2014 12 Euro Citro 2014
Autor: janGold
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.