Citroën zaútočí v Ženeve s produktovou ofenzívou

Štvrtok, 28 február 2013

Citroën už o pár dní predstaví na autosalóne v Ženeve vo svetovej premiére trojicu svojich noviniek. Štúdiu Technospace, z ktorej potom vzíde budúci model C4 Picasso, novým Citroënom C3 už v sériovej podobe a prototypom, ktorý využíva na pohon technológiu Hybrid Air.

Citroen Hybrid air
S týmto podvozkom sa v Ženeve predstaví prototyp, ktorý na svoj pohon využije Hybrid Air

Citroën plánuje v Ženeve silnú produktovú ofenzívu. Okrem Citroënu Technospace, štúdie budúceho C4 Picasso, nového modelu C3, ako nástupcu najpredávanejšieho zástupcu kategórie malých automobilov, nepomenovaného prototypu, ktorý využíva technológiu pohonu Hybrid Air, predstaví aj prémiový model DS3 Cabrio.

Francúzsky výrobca uvedie v Ženeve aj ďalšie dve limitované edície radu DS: DS3 Racing v príťažlivom matnom čierno-zlatom vyhotovení a model DS4 Electro Shot. Tiež špeciálny model, ktorý vznikol v spolupráci s talianskym módnym časopisom Vogue Homme - DS3 Cabrio L'Uomo Vogue.

Absolútnou novinkou Citroënu v Ženeve bude už spomínaná štúdia Technospace. Jej exteriér i interiér sa nesie, ako o tom v Citroëne hovoria, v znamení novej epochy. Vyniká priestorom, presvetleným interiérom a príkladným výhľadom z vozidla. Interiér vyniká vysokokvalitnými materiálmi a viacerými komfortnými technológiami, napríklad novým dotykovým ovládacím rozhraním so širokouhlým displejom s vysokým rozlíšením a 12palcovou uhlopriečkou, ale aj s prednými sedadlami Relax. Táto štúdia je predzvesťou nového Citroënu C4 Picasso.

Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.
skoda-kamiq
Automobilka Škoda predstavila svoj nový produkt pomenovaný Laura. Nejde o nový model automobilu, ale o digitálnu asistentku do mestského SUV Kamiq a kompaktného modelu Scala. Laura rozumie a hovorí až v šiestich jazykoch, dohovoríte sa s ňou po anglicky, ale aj po česky. Laura rozumie aj pokynom, ktoré sa zadávajú v celých vetách. Jedinou podmienkou fungovania hlasovej asistentky Laura je, aby auto bolo vybavené najvyššou verziou multimediálneho systému Amundsen. Nové rozšírené hlasové ovládanie reaguje na meno Laura. Zavedenie novej digitálnej asistentky potvrdzuje, že oba modely sú v rámci svojich segmentov priekopníkmi v oblasti infoteinment systémov a konektivity. Nová funkcia vrcholného infotainment systému Amundsen využíva štandardne dodávanú eSIM-kartu.
2-Ultragrip-performance
Výrobca pneumatík Goodyear rozšíril rad zimných pneumatík UltraGrip a majitelia menších mestských modelov, úžitkových vozidiel a silných áut si budú môcť na zimu obuť pneumatiky UltraGrip9+, UltraGrip Cargo a UltraGrip Performance+. Model UltraGrip 9+ ponúka dlhší kilometrový výkon a vyššiu priľnavosť na snehovej pokrývke a zľadovatenej ceste, UltraGrip Cargo zlepšujú brzdné vlastnosti úžitkových vozidiel na zľadovatených cestách a Ultra Grip Performance+ ponúkajú lepšie brzdné vlastnosti a vyššiu priľnavosť pre vodičov výkonných áut a mimoriadne jazdné vlastnosti na mokrom aj suchom povrchu v zimných podmienkach. Základom technológie WinterGrip je nová zmes, ktorá zlepšuje pružnosť gumy za nízkych teplôt a zvyšuje tak priľnavosť na zasneženej a zľadovatenej vozovke.