Citroën zaútočí v Ženeve s produktovou ofenzívou

Štvrtok, 28 február 2013

Citroën už o pár dní predstaví na autosalóne v Ženeve vo svetovej premiére trojicu svojich noviniek. Štúdiu Technospace, z ktorej potom vzíde budúci model C4 Picasso, novým Citroënom C3 už v sériovej podobe a prototypom, ktorý využíva na pohon technológiu Hybrid Air.

Citroen Hybrid air
S týmto podvozkom sa v Ženeve predstaví prototyp, ktorý na svoj pohon využije Hybrid Air

Citroën plánuje v Ženeve silnú produktovú ofenzívu. Okrem Citroënu Technospace, štúdie budúceho C4 Picasso, nového modelu C3, ako nástupcu najpredávanejšieho zástupcu kategórie malých automobilov, nepomenovaného prototypu, ktorý využíva technológiu pohonu Hybrid Air, predstaví aj prémiový model DS3 Cabrio.

Francúzsky výrobca uvedie v Ženeve aj ďalšie dve limitované edície radu DS: DS3 Racing v príťažlivom matnom čierno-zlatom vyhotovení a model DS4 Electro Shot. Tiež špeciálny model, ktorý vznikol v spolupráci s talianskym módnym časopisom Vogue Homme - DS3 Cabrio L'Uomo Vogue.

Absolútnou novinkou Citroënu v Ženeve bude už spomínaná štúdia Technospace. Jej exteriér i interiér sa nesie, ako o tom v Citroëne hovoria, v znamení novej epochy. Vyniká priestorom, presvetleným interiérom a príkladným výhľadom z vozidla. Interiér vyniká vysokokvalitnými materiálmi a viacerými komfortnými technológiami, napríklad novým dotykovým ovládacím rozhraním so širokouhlým displejom s vysokým rozlíšením a 12palcovou uhlopriečkou, ale aj s prednými sedadlami Relax. Táto štúdia je predzvesťou nového Citroënu C4 Picasso.

Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.