Citroën zaútočí v Ženeve s produktovou ofenzívou

Štvrtok, 28 február 2013

Citroën už o pár dní predstaví na autosalóne v Ženeve vo svetovej premiére trojicu svojich noviniek. Štúdiu Technospace, z ktorej potom vzíde budúci model C4 Picasso, novým Citroënom C3 už v sériovej podobe a prototypom, ktorý využíva na pohon technológiu Hybrid Air.

Citroen Hybrid air
S týmto podvozkom sa v Ženeve predstaví prototyp, ktorý na svoj pohon využije Hybrid Air

Citroën plánuje v Ženeve silnú produktovú ofenzívu. Okrem Citroënu Technospace, štúdie budúceho C4 Picasso, nového modelu C3, ako nástupcu najpredávanejšieho zástupcu kategórie malých automobilov, nepomenovaného prototypu, ktorý využíva technológiu pohonu Hybrid Air, predstaví aj prémiový model DS3 Cabrio.

Francúzsky výrobca uvedie v Ženeve aj ďalšie dve limitované edície radu DS: DS3 Racing v príťažlivom matnom čierno-zlatom vyhotovení a model DS4 Electro Shot. Tiež špeciálny model, ktorý vznikol v spolupráci s talianskym módnym časopisom Vogue Homme - DS3 Cabrio L'Uomo Vogue.

Absolútnou novinkou Citroënu v Ženeve bude už spomínaná štúdia Technospace. Jej exteriér i interiér sa nesie, ako o tom v Citroëne hovoria, v znamení novej epochy. Vyniká priestorom, presvetleným interiérom a príkladným výhľadom z vozidla. Interiér vyniká vysokokvalitnými materiálmi a viacerými komfortnými technológiami, napríklad novým dotykovým ovládacím rozhraním so širokouhlým displejom s vysokým rozlíšením a 12palcovou uhlopriečkou, ale aj s prednými sedadlami Relax. Táto štúdia je predzvesťou nového Citroënu C4 Picasso.

Autor: J. Goldberger
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.