Citroëny idú na odbyt

Streda, 13 marec 2013

Automobily Citroën idú na Slovensku úspešne na odbyt aj v mesiaci február. A to aj napriek stagnujúcemu trhu, ktorý pretrváva tak u nás ako aj inde vo svete. Pre francúzsku značku je potešiteľné, že zaznamenala nárast predaja. Počet registrovaných automobilov Citroën vzrástol vo februári 2013 oproti rovnakému obdobiu roku 2012 o takmer 15 %.

Citroen C4 Picasso 0393
Úspešný predaj pre Citroën pokračoval aj vo februári a značka si drží piatu priečku

Podľa výsledkov zachytených štatistikou Zväzu automobilového priemyslu predal Citroën na Slovensku vo februári spolu 277 nových vozidiel. Vďaka tomuto výsledku získala značka piatu priečku medzi značkami a jej trhový podiel činí 5,87 %.

Za prvé dva mesiace tohto roka predal Citroën spolu 547 automobilov. Z nich bolo 440 osobných a 107 ľahkých úžitkových . V porovnaní s predajom za rovnaké obdobie roku 2012 to predstavuje nárast o 28,5 %. Zvýšil sa tiež trhový podiel značky – z minuloročnej hodnoty 4,04 % na aktuálnu hodnotu 5,02 %.

Na pozitívnom výsledku sa najvýraznejšie podpísali modely Citroën C4 a Berlingo. Oba tieto modely sú najpredávanejšími aj kumulatívne za prvé dva mesiace tohto roka.

Do konca marca zostáva naďalej v platnosti akcia, v ktorej si môžete v Citroëne vymeniť svoje staré auto akejkoľvek značky za nový Citroën s bonusom od 1000 až do 5000 eur v závislosti od modelu. Napríklad pri kúpe slovenského Citroën C3 Picasso, ktorý sa vyrába výlučne v trnavskej fabrike, môže kupujúci týmto spôsobom získať bonus až 2500 eur a mať doma v garáži tento rodinný van za cenu len 9290 eur. Akcia platí len do konca marca.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.