Citroëny idú na odbyt

Streda, 13 marec 2013

Automobily Citroën idú na Slovensku úspešne na odbyt aj v mesiaci február. A to aj napriek stagnujúcemu trhu, ktorý pretrváva tak u nás ako aj inde vo svete. Pre francúzsku značku je potešiteľné, že zaznamenala nárast predaja. Počet registrovaných automobilov Citroën vzrástol vo februári 2013 oproti rovnakému obdobiu roku 2012 o takmer 15 %.

Citroen C4 Picasso 0393
Úspešný predaj pre Citroën pokračoval aj vo februári a značka si drží piatu priečku

Podľa výsledkov zachytených štatistikou Zväzu automobilového priemyslu predal Citroën na Slovensku vo februári spolu 277 nových vozidiel. Vďaka tomuto výsledku získala značka piatu priečku medzi značkami a jej trhový podiel činí 5,87 %.

Za prvé dva mesiace tohto roka predal Citroën spolu 547 automobilov. Z nich bolo 440 osobných a 107 ľahkých úžitkových . V porovnaní s predajom za rovnaké obdobie roku 2012 to predstavuje nárast o 28,5 %. Zvýšil sa tiež trhový podiel značky – z minuloročnej hodnoty 4,04 % na aktuálnu hodnotu 5,02 %.

Na pozitívnom výsledku sa najvýraznejšie podpísali modely Citroën C4 a Berlingo. Oba tieto modely sú najpredávanejšími aj kumulatívne za prvé dva mesiace tohto roka.

Do konca marca zostáva naďalej v platnosti akcia, v ktorej si môžete v Citroëne vymeniť svoje staré auto akejkoľvek značky za nový Citroën s bonusom od 1000 až do 5000 eur v závislosti od modelu. Napríklad pri kúpe slovenského Citroën C3 Picasso, ktorý sa vyrába výlučne v trnavskej fabrike, môže kupujúci týmto spôsobom získať bonus až 2500 eur a mať doma v garáži tento rodinný van za cenu len 9290 eur. Akcia platí len do konca marca.

Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."