ContiRoadAttack 3: Nové eso Continentalu

Pondelok, 28 august 2017

Nemecký výrobca pneumatík Continental uvádza na slovenský trh novú univerzálnu motocyklovú pneumatiku ContiRoadAttack 3 určenú pre športov- turistickú triedu motocyklov.

1 ContiRoadAttack 3
Nová motocyklová pneumatika ContiRoadAttack 3 pre športovo-turistickú triedu

Nová pneumatika ponúkne zlepšenú priľnavosť na mokrej vozovke vďaka optimalizovanej zmesi pneumatiky. Revolučný povrch behúňa Traction skin umožňuje extrémne bezpečné a krátke brzdenie. Zároveň ponúka maximálne využitie výkonu motocykla ihneď po obutí novej pneumatiky vďaka špeciálnemu obrúseniu povrchu a postupu pri vulkanizácii.

Technológia EasyHandling zabezpečuje lineárne ovládanie a udržiavanie rovnováhy v zákrutách. Výrazne tiež zlepšuje presnosť ovládania vo všetkých jazdných situáciách. Vďaka vysokej kvalite výroby poskytuje vyvážené charakteristiky počas celej doby životnosti. Technológia MultiGrip umožňuje dosiahnutie rovnomernej priľnavosti vďaka riadenej teplote vytvrdzovania pneumatiky počas výrobného procesu.

2 ContiRoadAttack 3 - najvyššie štandardy
Moderné technológie použité pri výrobe novej pneumatiky ContiRoadAttack 3

Kvalitu novej pneumatiky potvrdilo viacero nezávislých testov. V jednom z nich podrobila redakcia renomovaného nemeckého motoristického časopisu testu šesť rôznych športovo-cestovných pneumatík veľkostí 120/70 ZR 17 (predná) a 180/55 ZR 17 (zadná). Hlavné hodnotiace kritériá zahŕňali ovládateľnosť, správanie v hraničných podmienkach a na mokru, priľnavosť pri zrýchlení a v naklonenej polohe, presnosť ovládania, jazdu v zákrute a stabilitu na rovnej dráhe.

Za jednoznačného víťaza označili testovací jazdci pneumatiku ContiRoadAttack 3. Vyzdvihli presvedčivú výkonnosť tejto pneumatiky a jej správanie v mokrých podmienkach. Ocenili aj nové sofistikované riešenia založené na exkluzívnych technológiách MultiGrip, TractionSkin, ZeroDegree, RainGrip a EasyHandling.

Autor: J. Goldberger
Foto: Continental
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.