ContiRoadAttack 3: Nové eso Continentalu

Pondelok, 28 august 2017

Nemecký výrobca pneumatík Continental uvádza na slovenský trh novú univerzálnu motocyklovú pneumatiku ContiRoadAttack 3 určenú pre športov- turistickú triedu motocyklov.

1 ContiRoadAttack 3
Nová motocyklová pneumatika ContiRoadAttack 3 pre športovo-turistickú triedu

Nová pneumatika ponúkne zlepšenú priľnavosť na mokrej vozovke vďaka optimalizovanej zmesi pneumatiky. Revolučný povrch behúňa Traction skin umožňuje extrémne bezpečné a krátke brzdenie. Zároveň ponúka maximálne využitie výkonu motocykla ihneď po obutí novej pneumatiky vďaka špeciálnemu obrúseniu povrchu a postupu pri vulkanizácii.

Technológia EasyHandling zabezpečuje lineárne ovládanie a udržiavanie rovnováhy v zákrutách. Výrazne tiež zlepšuje presnosť ovládania vo všetkých jazdných situáciách. Vďaka vysokej kvalite výroby poskytuje vyvážené charakteristiky počas celej doby životnosti. Technológia MultiGrip umožňuje dosiahnutie rovnomernej priľnavosti vďaka riadenej teplote vytvrdzovania pneumatiky počas výrobného procesu.

2 ContiRoadAttack 3 - najvyššie štandardy
Moderné technológie použité pri výrobe novej pneumatiky ContiRoadAttack 3

Kvalitu novej pneumatiky potvrdilo viacero nezávislých testov. V jednom z nich podrobila redakcia renomovaného nemeckého motoristického časopisu testu šesť rôznych športovo-cestovných pneumatík veľkostí 120/70 ZR 17 (predná) a 180/55 ZR 17 (zadná). Hlavné hodnotiace kritériá zahŕňali ovládateľnosť, správanie v hraničných podmienkach a na mokru, priľnavosť pri zrýchlení a v naklonenej polohe, presnosť ovládania, jazdu v zákrute a stabilitu na rovnej dráhe.

Za jednoznačného víťaza označili testovací jazdci pneumatiku ContiRoadAttack 3. Vyzdvihli presvedčivú výkonnosť tejto pneumatiky a jej správanie v mokrých podmienkach. Ocenili aj nové sofistikované riešenia založené na exkluzívnych technológiách MultiGrip, TractionSkin, ZeroDegree, RainGrip a EasyHandling.

Autor: J. Goldberger
Foto: Continental
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.