Cooperovci: po autách vyrábajú bicykle

Štvrtok, 03 november 2011

Rodina Johna Coopera, tvorcu legendárneho auta MINI, začala vyrábať bicykle. Od júna ich môžeme stretnúť aj v slovenských mestách.

CooperT100 Spa
Po autách značky Cooper nastúpili bicykle. Na obrázku je model Cooper T100 SPA

Rodina Cooperovcov, ktorá stojí za legendárnym automobilom MINI Cooper, sa rozhodla odísť od áut a namiesto toho uviedla na trh sériu dizajnérsky príťažlivých bicyklov. V Británii sú bicykle Cooper od minulej cyklosezóny hitom, odteraz ich možno vidieť aj na Slovensku.

"Za firmou stojí Michael Cooper, syn legendárneho konštruktéra Johna Coopera, ktorý konštruoval pôvodné autá MINI," hovorí Ján Šifra, majiteľ cykloobchodu Modrofúz, ktorý na Slovensko bicykle Cooper dováža."Michael spolu s otcom radil dizajnérom BMW, keď od jeho rodiny preberali značku MINI Cooper. Dnes sa spolu s celou rodinou preorientovali na dve kolesá. Veria, že práve bicykel je dopravným prostriedkom 21. storočia," dopĺňa Ján Šifra.

Bicykle Cooper sú na trhu dostupné v šiestich mužských a jednej ženskej verzii. Nejde o jednorazovú aktivitu Cooperovcov, na bicykle preorientovali celú firmu.

Model bicykla T100 Monza ocenili editori magazínu Cycling Plus za výnimočné jazdné vlastnosti a skvelý pomer cena/výkon. Vyniká aj model T100 Spa, a to nielen celochrómovým vyhotovením, ale tiež agresívnou a zároveň elegantnou konštrukciou.

V luxusnejšej kategórii T200 dominuje model Championship 50, ktorý je inšpirovaný farebným vyhotovením víťaza pretekov Mini F1 Championship z päťdesiatych rokov. Tento bicykel získal za dizajn ocenenie od prestížneho magazínu Wallpaper.

Bicykle Cooper sú vďaka svojmu dizajnu určené nielen mladým nezávislým dizajnérom, architektom a umelcom, ale aj manažérom, ktorí by aspoň počas leta chceli vymeniť svoje drahé auto za rovnako luxusný a štýlový, no ekologickejší dopravný prostriedok.

Cena bicyklov Cooper je stanovená od 850 do 1250 eur.

CooperT100 Spa CooperT200 C50 Cooper Spa4 Cooper Spa5
Autor: red - gold
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."