Cruise M-Bike: Bicykel špeciálnej edície BMW M

Streda, 22 apríl 2015

Ak fandíte rýchlym autám BMW M a ešte ste si na tento model nenašetrili, potom počiatočné úspory vám vystačia na bicykel, ktorý je označený ako BMW Cruise M-Bike Limited Edition. Limitovanou edíciou Cruise M-Bike dopĺňa BMW svoju jarnú kolekciu bicyklov a vzdáva farebnú poctu vozidlám BMW M.

1 BMW Cruise M-Bike Limited Edition
Špeciálna edícia bicyklov BMW Cruise M-Bike Limited Edition

V limitovanej edícii ide o 500 kusovú špeciálnu produkciu bicyklov. Spoločnosť BMW M GmbH ju vybavila svojou charakteristickou žltou metalízou Austin Yellow. Navyše každý model z limitovanej edície bude mať vlastnú plaketu a certifikát.

Bicykel BMW Cruise M-Bike vyniká moderným dizajnom a ľahkými konštrukčnými prvkami. Vizuálne príťažlivý je tzv. bullneck na hornej tyči v prednej časti rámu, ktorý bol prevzatý z motocyklového dizajnu a pripomína umiestnenie nádrže. Vďaka hliníkovému rámu vyrobenému technológiou hydraulického tvárnenia a karbónovým komponentom je BMW Cruise M-Bike ľahký a zároveň stabilný.

4 BMW Cruise M-Bike Limited Edition

Napriek nízkej hmotnosti je rám dostatočne pevný a zaručuje maximálny prenos sily na hnané koleso pri čo najmenšej námahe. Koncepcia ergonomicky nastaviteľných riadidiel zaisťuje pohodlnú jazdu a hydraulické kotúčové brzdy Shimano sa postarajú o bezpečnú jazdu a zastavenie.

3 BMW Cruise M-Bike Limited Edition

Výroba bicyklov BMW má viac ako 60 ročnú tradíciu a bavorský výrobca ňou dokazuje svoju kompetenciu aj v oblasti vývoja moderných a vysoko kvalitných bicyklov. Aj nová kolekcia sa vyznačuje univerzálnosťou a vysokou kvalitou. BMW Cruise Bike je vďaka symbióze dynamiky a funkčnosti vhodný pre jazdu v meste. Športovou alternatívou je model BMW Trekking Bike s piestovým dynamom a stabilným nosičom batožiny so zabudovanou pumpou.

2 BMW M a Cruise M-Bike Limited Edition
Bicykel Cruise M-Bike Limited Edition i reálny BMW M zdobí žltá metalíza Austin Yelow

Cena bicykla základného modelu BMW Cruise M-Bike je 1153 eur a bicykel špeciálnej edície BMW Cruise M-Bike Limited Edition má cenu 1600 eur. Vrchársky BMW Mountainbike All Mountain má cenu 3141 eur a bicykel pre deti BMW Kidsbike sa predáva za 272 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.