Cruise M-Bike: Bicykel špeciálnej edície BMW M

Streda, 22 apríl 2015

Ak fandíte rýchlym autám BMW M a ešte ste si na tento model nenašetrili, potom počiatočné úspory vám vystačia na bicykel, ktorý je označený ako BMW Cruise M-Bike Limited Edition. Limitovanou edíciou Cruise M-Bike dopĺňa BMW svoju jarnú kolekciu bicyklov a vzdáva farebnú poctu vozidlám BMW M.

1 BMW Cruise M-Bike Limited Edition
Špeciálna edícia bicyklov BMW Cruise M-Bike Limited Edition

V limitovanej edícii ide o 500 kusovú špeciálnu produkciu bicyklov. Spoločnosť BMW M GmbH ju vybavila svojou charakteristickou žltou metalízou Austin Yellow. Navyše každý model z limitovanej edície bude mať vlastnú plaketu a certifikát.

Bicykel BMW Cruise M-Bike vyniká moderným dizajnom a ľahkými konštrukčnými prvkami. Vizuálne príťažlivý je tzv. bullneck na hornej tyči v prednej časti rámu, ktorý bol prevzatý z motocyklového dizajnu a pripomína umiestnenie nádrže. Vďaka hliníkovému rámu vyrobenému technológiou hydraulického tvárnenia a karbónovým komponentom je BMW Cruise M-Bike ľahký a zároveň stabilný.

4 BMW Cruise M-Bike Limited Edition

Napriek nízkej hmotnosti je rám dostatočne pevný a zaručuje maximálny prenos sily na hnané koleso pri čo najmenšej námahe. Koncepcia ergonomicky nastaviteľných riadidiel zaisťuje pohodlnú jazdu a hydraulické kotúčové brzdy Shimano sa postarajú o bezpečnú jazdu a zastavenie.

3 BMW Cruise M-Bike Limited Edition

Výroba bicyklov BMW má viac ako 60 ročnú tradíciu a bavorský výrobca ňou dokazuje svoju kompetenciu aj v oblasti vývoja moderných a vysoko kvalitných bicyklov. Aj nová kolekcia sa vyznačuje univerzálnosťou a vysokou kvalitou. BMW Cruise Bike je vďaka symbióze dynamiky a funkčnosti vhodný pre jazdu v meste. Športovou alternatívou je model BMW Trekking Bike s piestovým dynamom a stabilným nosičom batožiny so zabudovanou pumpou.

2 BMW M a Cruise M-Bike Limited Edition
Bicykel Cruise M-Bike Limited Edition i reálny BMW M zdobí žltá metalíza Austin Yelow

Cena bicykla základného modelu BMW Cruise M-Bike je 1153 eur a bicykel špeciálnej edície BMW Cruise M-Bike Limited Edition má cenu 1600 eur. Vrchársky BMW Mountainbike All Mountain má cenu 3141 eur a bicykel pre deti BMW Kidsbike sa predáva za 272 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.