Cruise M-Bike: Bicykel špeciálnej edície BMW M

Streda, 22 apríl 2015

Ak fandíte rýchlym autám BMW M a ešte ste si na tento model nenašetrili, potom počiatočné úspory vám vystačia na bicykel, ktorý je označený ako BMW Cruise M-Bike Limited Edition. Limitovanou edíciou Cruise M-Bike dopĺňa BMW svoju jarnú kolekciu bicyklov a vzdáva farebnú poctu vozidlám BMW M.

1 BMW Cruise M-Bike Limited Edition
Špeciálna edícia bicyklov BMW Cruise M-Bike Limited Edition

V limitovanej edícii ide o 500 kusovú špeciálnu produkciu bicyklov. Spoločnosť BMW M GmbH ju vybavila svojou charakteristickou žltou metalízou Austin Yellow. Navyše každý model z limitovanej edície bude mať vlastnú plaketu a certifikát.

Bicykel BMW Cruise M-Bike vyniká moderným dizajnom a ľahkými konštrukčnými prvkami. Vizuálne príťažlivý je tzv. bullneck na hornej tyči v prednej časti rámu, ktorý bol prevzatý z motocyklového dizajnu a pripomína umiestnenie nádrže. Vďaka hliníkovému rámu vyrobenému technológiou hydraulického tvárnenia a karbónovým komponentom je BMW Cruise M-Bike ľahký a zároveň stabilný.

4 BMW Cruise M-Bike Limited Edition

Napriek nízkej hmotnosti je rám dostatočne pevný a zaručuje maximálny prenos sily na hnané koleso pri čo najmenšej námahe. Koncepcia ergonomicky nastaviteľných riadidiel zaisťuje pohodlnú jazdu a hydraulické kotúčové brzdy Shimano sa postarajú o bezpečnú jazdu a zastavenie.

3 BMW Cruise M-Bike Limited Edition

Výroba bicyklov BMW má viac ako 60 ročnú tradíciu a bavorský výrobca ňou dokazuje svoju kompetenciu aj v oblasti vývoja moderných a vysoko kvalitných bicyklov. Aj nová kolekcia sa vyznačuje univerzálnosťou a vysokou kvalitou. BMW Cruise Bike je vďaka symbióze dynamiky a funkčnosti vhodný pre jazdu v meste. Športovou alternatívou je model BMW Trekking Bike s piestovým dynamom a stabilným nosičom batožiny so zabudovanou pumpou.

2 BMW M a Cruise M-Bike Limited Edition
Bicykel Cruise M-Bike Limited Edition i reálny BMW M zdobí žltá metalíza Austin Yelow

Cena bicykla základného modelu BMW Cruise M-Bike je 1153 eur a bicykel špeciálnej edície BMW Cruise M-Bike Limited Edition má cenu 1600 eur. Vrchársky BMW Mountainbike All Mountain má cenu 3141 eur a bicykel pre deti BMW Kidsbike sa predáva za 272 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
UltraGrip
Výsledky testov zimných pneumatík dlhodobo potvrdzujú kvalitu pneumatík radu Goodyear UltraGrip. Aj v najnovšom teste zimných pneumatík pre sezónu 2019 boli pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+ vyhlásené za víťaza testu. Rovnako ako Goodyear UltraGrip 9+ aj táto novinka ponúka tú správnu zmes. Špeciálny plastifikátor na báze živice a rastlinných olejov zaisťuje, že si pneumatiky uchovávajú pružnosť i za nízkych teplôt. To spolu so sofistikovaným dezénom a inovatívnymi 3D priečnymi drážkami zaisťuje, že zimné pneumatiky UltraGrip ponúkajú optimálnu priľnavosť a pohodlie za akýchkoľvek zimných podmienok - na snehu, na ľade, na mokrých i suchých komunikáciách.
Matej-Homola
Slovenský automobilový pretekár Matej Homola dokázal v talianskej Monze obsadiť v 13. pretekoch seriálu TCR veľmi pekné piate miesto, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na piatu priečku v cieli. Zviedol pre to niekoľko parádnych súbojov. Svoju rýchlosť z tréningu preniesol do pretekov, vďaka ktorej sa dostavil úspech. "Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tento raz fungovalo výborne," neskrýval nadšenie po pretekoch slovenský jazdec. "Zobral som výborné body, uvidíme ako dopadne zajtra." Nedeľňajšie štrnáste preteky seriálu TCR však nepriniesli Homolovi želaný výsledok a po kontakte s Talianom Pantiaticcimim skončil s poškodenou prednou nápravou a riadením na 14. mieste.
Nové-Dunlop
Dunlop uvádza na trh nové pneumatiky pre motokros Geomax MX53, ktoré nahrádzajú doterajšie MX52 pre pevný terén. Nové MX53 ponúkajú jazdcom najvyššiu výkonnosť vo svojej triede na širšej škále rôznych povrchov, než akú pokrývala predchádzajúca generácia. V širokom portfóliu pneumatík Geomax značky Dunlop sa nachádzajú medzi MX71 určenými do extra tvrdý povrchy a veľmi všestrannými MX33. Nová technológia Dunlopu posúva úžitkové vlastnosti pneumatík na novú úroveň. Veľkou výhodou nových pneumatík je ich vysoká výkonnosť za rôznych terénnych podmienok. Dopĺňajú pneumatiky strednej kategórie Geomax MX33, ktoré pomáhajú jazdcom vyhrávať preteky MXGP a supercross.