CS Cargo a Auto-Impex pre pivovarníkov

Utorok, 02 apríl 2013

Spoločne urobili dobrý obchod. Dobrý pre Auto-Impex, ktorý je autorizovaným predajcom vozidiel Iveco, rovnako dobrý aj pre CS Cargo, ktorý od Auto-Impexu prevzal 35 vozidiel Iveco, aby zabezpečil značkám Topvar, Šariš, Veľkopopovický kozel a Pilsner Urquel rozvoz ich produktov. Inak povedané, postaral sa o nápojovú logistiku pre štyri pivovarnícke značky.

CS Cargo - Iveco
Spolupráca CS Cargo, Auto-Impexu a pivovarov vyústila do predaja 35 modelov Iveco

Pre CS Cargo, jednu z popredných logistických spoločností poskytujúcich komplexné dopravné a logistické služby v regióne strednej a východnej Európy, predstavuje nákup 35 vozidiel Iveco významné posilnenie vozového parku spoločnosti na Slovensku. Zvýšenie počtu vozidiel CS Cargo Slovakia súvisí s nedávnym rozšírením vzájomnej spolupráce CS Cargo so spoločnosťou Pivovary Topvar.

Podľa Michala Horáka, generálneho riaditeľa spoločnosti CS Cargo Slovakia nové vozidlá nasadí CS Cargo kompletne do prevádzky už v najbližších dňoch."Veríme, že naša spolupráca so spoločnosťou Pivovary Topvar bude pokračovať rovnako úspešne ako doteraz," dodal Michal Horák.

Typová škála nadobudnutých vozidiel Iveco podľa generálneho riaditeľa spoločnosti CS Cargo Slovakia plne zodpovedá charakteru novej zákazky, ktorá je zameraná na zabezpečovanie služieb sekundárnej distribúcie výrobkov spoločnosti Pivovary Topvar z distribučných centier k odberateľom.

"Tak, ako dbáme na bezpečnosť na cestách, napríklad v projekte Keď jazdíte, nepite!, alebo na vzdelávanie vodičov o zodpovednej konzumácii alkoholu, tak dbáme aj o bezpečnosť pri preprave našich výrobkov. Že to s kvalitou v každom ohľade myslíme vážne, potvrdzuje aj práve realizovaný projekt obnovy vozového parku v spolupráci s CS Cargo," vyslovila spokojnosť Miriam Šramová, manažérka korporátnych vzťahov spoločnosti Pivovary Topvar.

"Pre značku Iveco sme sa rozhodli hlavne preto, že Iveco má v tomto segmente vozidiel výborné dlhodobé referencie, dokázala splniť všetky požiadavky ohľadom špecifických parametrov jednotlivých vozidiel podľa potrieb našej spoločnosti a rozhodovali sme sa tiež na základe nákladovej efektívnosti," dodal Michal Horák z CS Cargo Slovakia.

Výber padol na vozidlá modelového radu Eurocargo, ktorý vďaka svojej konštrukcii, manévrovacím schopnostiam a rôznym verziám najviac vyhovuje súčasným potrebám CS Cargo. Pribudlo desať vozidiel Iveco Eurocargo ML 75E16 vybavených 6stupňovou manuálnou prevodovkou a motorom s maximálnym výkonom 160 koní so zhrňovacou nadstavbou Compaan. Nadstavba Compaan je aj na dvoch vozidlách Iveco Eurocargo ML 120E18P, ktoré majú motor s výkonom 182 koní. Najpočetnejšou skupinou sú vozidlá Iveco ML 150E22P so 6stupňovou manuálnou prevodovkou a motorom s výkonom 217 koní s nadstavbou Hustra, na ktorej sú namontované hydraulické čelá Dhollandia s nosnosťou 1500 kg.

Všetky vozidlá sú vybavené modernými motormi Tector so vstrekovaním common-rail s technológiou SCR, ktorá významne prispieva k znižovaniu prevádzkových nákladov a s ktorou vozidlá spĺňajú aktuálne najvyššiu emisnú normu Euro 5. Súčasťou novej flotily sú aj dve vozidlá Iveco Daily 35C15V, dodávky s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony a objemom skrine 12 m3, ktoré bude slúžiť pre rozvoz "zlatého moku" v mestách.

CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco
Autor: J. Goldberger ml.
Pridať komentár
Bleskovky
Mazda-cx30
Mazda CX-30 získala ocenenie Zlatý volant 2019 v kategórii SUV/crossover pre vozidlá do dĺžky 4,4 m. Úplne nové kompaktné SUV tak získava svoje vôbec prvé ocenenie v jednej z najdôležitejších čitateľských súťaží. Cenu odovzdali včera v Berlíne prezidentovi Mazda Motor Europe Yasuhiro Aoyamaovi. Pre Mazdu je to historicky piate ocenenie v kategórii Zlatý volant. Prvé získala Mazda 323 v rokoch 1985 a 1989, potom Mazda 626 v roku 1992 a Mazda2 v roku 2014.
skoda-octavia
Automobilka Škoda predstavila novú generáciu modelu Octavia. Štvrtá generácia najpredávanejšieho modelu českej automobilky má nové dimenzie, emotívnejší vzhľad, je priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka väčšie možností konektivity. Je tiež dlhšia a širšia než predchádzajúce generácie a ponúka aj väčší batožinový priestor. Vďaka novému dizajnovému jazyku značky Škoda pôsobí Octavia ešte emotívnejšie. Nový koncept interiéru kombinuje väčšiu funkčnosť a ponuku priestoru s kvalitnými materiálmi a novými dizajnovými prvkami. Moderné možnosti konektivity a nové asistenčné systémy zaisťujú väčšiu úroveň bezpečnosti a komfortu. Svetová premiéra štvrtej generácie Škody Octavia sa konala netradične v pražskej Národnej galérii.
Igor-Drotár
Tradičné podujatie po skončení sezóny Setkání mistrů v českej Sosnovej neďaleko Českej Lípy,na ktorom nechýbal ani slovenský automobilový pretekár Igor Drotár, sa konalo už po osemnásty raz. Ani nepriazeň jesenného počasia neodradila davy fanúšikov, aby zaplnili priestor okolo sosnovskej arény. Tradičné podujatie otvárajú paralelné vyraďovacie preteky vždy dvoch áut. Z približne päťdesiatky zúčastnených pretekárov skončil Drotár v silnej konkurencii aj profesionálnych jazdcov na výbornom šiestom mieste. Igor Drotár: "V prvej jazde som zajazdil piaty najrýchlejší čas. Čakal som, že v druhej jazde sa zlepším, no pokazil som znovu štart a napokon som skončil šiesty, čo je z 50-ky skvelých jazdcov výborný výsledok."