CS Cargo a Auto-Impex pre pivovarníkov

Utorok, 02 apríl 2013

Spoločne urobili dobrý obchod. Dobrý pre Auto-Impex, ktorý je autorizovaným predajcom vozidiel Iveco, rovnako dobrý aj pre CS Cargo, ktorý od Auto-Impexu prevzal 35 vozidiel Iveco, aby zabezpečil značkám Topvar, Šariš, Veľkopopovický kozel a Pilsner Urquel rozvoz ich produktov. Inak povedané, postaral sa o nápojovú logistiku pre štyri pivovarnícke značky.

CS Cargo - Iveco
Spolupráca CS Cargo, Auto-Impexu a pivovarov vyústila do predaja 35 modelov Iveco

Pre CS Cargo, jednu z popredných logistických spoločností poskytujúcich komplexné dopravné a logistické služby v regióne strednej a východnej Európy, predstavuje nákup 35 vozidiel Iveco významné posilnenie vozového parku spoločnosti na Slovensku. Zvýšenie počtu vozidiel CS Cargo Slovakia súvisí s nedávnym rozšírením vzájomnej spolupráce CS Cargo so spoločnosťou Pivovary Topvar.

Podľa Michala Horáka, generálneho riaditeľa spoločnosti CS Cargo Slovakia nové vozidlá nasadí CS Cargo kompletne do prevádzky už v najbližších dňoch."Veríme, že naša spolupráca so spoločnosťou Pivovary Topvar bude pokračovať rovnako úspešne ako doteraz," dodal Michal Horák.

Typová škála nadobudnutých vozidiel Iveco podľa generálneho riaditeľa spoločnosti CS Cargo Slovakia plne zodpovedá charakteru novej zákazky, ktorá je zameraná na zabezpečovanie služieb sekundárnej distribúcie výrobkov spoločnosti Pivovary Topvar z distribučných centier k odberateľom.

"Tak, ako dbáme na bezpečnosť na cestách, napríklad v projekte Keď jazdíte, nepite!, alebo na vzdelávanie vodičov o zodpovednej konzumácii alkoholu, tak dbáme aj o bezpečnosť pri preprave našich výrobkov. Že to s kvalitou v každom ohľade myslíme vážne, potvrdzuje aj práve realizovaný projekt obnovy vozového parku v spolupráci s CS Cargo," vyslovila spokojnosť Miriam Šramová, manažérka korporátnych vzťahov spoločnosti Pivovary Topvar.

"Pre značku Iveco sme sa rozhodli hlavne preto, že Iveco má v tomto segmente vozidiel výborné dlhodobé referencie, dokázala splniť všetky požiadavky ohľadom špecifických parametrov jednotlivých vozidiel podľa potrieb našej spoločnosti a rozhodovali sme sa tiež na základe nákladovej efektívnosti," dodal Michal Horák z CS Cargo Slovakia.

Výber padol na vozidlá modelového radu Eurocargo, ktorý vďaka svojej konštrukcii, manévrovacím schopnostiam a rôznym verziám najviac vyhovuje súčasným potrebám CS Cargo. Pribudlo desať vozidiel Iveco Eurocargo ML 75E16 vybavených 6stupňovou manuálnou prevodovkou a motorom s maximálnym výkonom 160 koní so zhrňovacou nadstavbou Compaan. Nadstavba Compaan je aj na dvoch vozidlách Iveco Eurocargo ML 120E18P, ktoré majú motor s výkonom 182 koní. Najpočetnejšou skupinou sú vozidlá Iveco ML 150E22P so 6stupňovou manuálnou prevodovkou a motorom s výkonom 217 koní s nadstavbou Hustra, na ktorej sú namontované hydraulické čelá Dhollandia s nosnosťou 1500 kg.

Všetky vozidlá sú vybavené modernými motormi Tector so vstrekovaním common-rail s technológiou SCR, ktorá významne prispieva k znižovaniu prevádzkových nákladov a s ktorou vozidlá spĺňajú aktuálne najvyššiu emisnú normu Euro 5. Súčasťou novej flotily sú aj dve vozidlá Iveco Daily 35C15V, dodávky s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony a objemom skrine 12 m3, ktoré bude slúžiť pre rozvoz "zlatého moku" v mestách.

CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco
Autor: J. Goldberger ml.
Pridať komentár
Bleskovky
1-Sikyna-Imola
Seriál majstrovstiev sveta v motokrose pokračoval v talianskej Imole pätnástym kolom. Jazdcov čakala rýchla a náročná trať na slávnom Autodrome Enza a Dina Ferrariho. Richard Šikyňa (MX Slovakia - JD Gunnex KTM RT), jediný Slovák v štartovom poli, si v kvalifikácii triedy KTM 250 SXF vyjazdil 17. priečku. V pretekoch v úvode prvej jazdy po kolízii s iným jazdcom a poškodení motocykla z pretekov odstúpil. V druhej jazde aj napriek technickým problémom bol v cieli na 14. mieste a pripísal si ďalších 7 bodov do priebežného hodnotenia seriálu. So 105 bodmi mu patrí 22. miesto priebežného hodnotenia.
1-Autíčko
Skupina vysokoškolských študentov prerobila detské elektrické autíčka pre potreby dvoch hendikepovaných deti. Urobili to počas šesťtýždňovej letnej stáže v Technologickom centre Adient v Trenčíne v rámci trinásteho ročníka projektu letnej študentskej stáže. Do projektu sa zapojili talentovaní študenti z viacerých slovenských aj zahraničných vysokých škôl. Projekt zahŕňal návrh, prípravu realizácie a úpravu špeciálnych sedadiel, ako aj ďalších komponentov autíčka. Pracovalo na ňom dvanásť vybraných študentov z vysokých škôl technického smeru z Trenčína, Bratislavy, Brna, Liberca a Edinburgu.
Seat Leon
V posledný júlový týždeň Seat Leon tretej generácie dosiahol významný míľnik, keď od svojho uvedenia na trh sa predal jeden milión exemplárov. Najlepšie predávaný model španielskej značky mal svetovú výstavnú premiéru v októbri 2012 na parížskom autosalóne a krátko na to sa začal predávať. Vďaka úplne novému dizajnu podľa filozofie formula Leon, založenej na harmónii dizajnu a funkčnosti, sa stal najpredávanejším modelom z programu Seatu a prekonal dominanciu modelu Ibiza z predchádzajúcich 30 rokov. Leon tretej generácie, navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v závode Martorell, využíva modulárnu stavebnicu komponentov s priečne uloženým motorom MQB koncernu Volkswagen. Nová stavebnica znamenala skok v oblasti technológie a výroby a kvalita výroby dosiahla štandard koncernu Volkswagen.