CS Cargo a Auto-Impex pre pivovarníkov

Utorok, 02 apríl 2013

Spoločne urobili dobrý obchod. Dobrý pre Auto-Impex, ktorý je autorizovaným predajcom vozidiel Iveco, rovnako dobrý aj pre CS Cargo, ktorý od Auto-Impexu prevzal 35 vozidiel Iveco, aby zabezpečil značkám Topvar, Šariš, Veľkopopovický kozel a Pilsner Urquel rozvoz ich produktov. Inak povedané, postaral sa o nápojovú logistiku pre štyri pivovarnícke značky.

CS Cargo - Iveco
Spolupráca CS Cargo, Auto-Impexu a pivovarov vyústila do predaja 35 modelov Iveco

Pre CS Cargo, jednu z popredných logistických spoločností poskytujúcich komplexné dopravné a logistické služby v regióne strednej a východnej Európy, predstavuje nákup 35 vozidiel Iveco významné posilnenie vozového parku spoločnosti na Slovensku. Zvýšenie počtu vozidiel CS Cargo Slovakia súvisí s nedávnym rozšírením vzájomnej spolupráce CS Cargo so spoločnosťou Pivovary Topvar.

Podľa Michala Horáka, generálneho riaditeľa spoločnosti CS Cargo Slovakia nové vozidlá nasadí CS Cargo kompletne do prevádzky už v najbližších dňoch."Veríme, že naša spolupráca so spoločnosťou Pivovary Topvar bude pokračovať rovnako úspešne ako doteraz," dodal Michal Horák.

Typová škála nadobudnutých vozidiel Iveco podľa generálneho riaditeľa spoločnosti CS Cargo Slovakia plne zodpovedá charakteru novej zákazky, ktorá je zameraná na zabezpečovanie služieb sekundárnej distribúcie výrobkov spoločnosti Pivovary Topvar z distribučných centier k odberateľom.

"Tak, ako dbáme na bezpečnosť na cestách, napríklad v projekte Keď jazdíte, nepite!, alebo na vzdelávanie vodičov o zodpovednej konzumácii alkoholu, tak dbáme aj o bezpečnosť pri preprave našich výrobkov. Že to s kvalitou v každom ohľade myslíme vážne, potvrdzuje aj práve realizovaný projekt obnovy vozového parku v spolupráci s CS Cargo," vyslovila spokojnosť Miriam Šramová, manažérka korporátnych vzťahov spoločnosti Pivovary Topvar.

"Pre značku Iveco sme sa rozhodli hlavne preto, že Iveco má v tomto segmente vozidiel výborné dlhodobé referencie, dokázala splniť všetky požiadavky ohľadom špecifických parametrov jednotlivých vozidiel podľa potrieb našej spoločnosti a rozhodovali sme sa tiež na základe nákladovej efektívnosti," dodal Michal Horák z CS Cargo Slovakia.

Výber padol na vozidlá modelového radu Eurocargo, ktorý vďaka svojej konštrukcii, manévrovacím schopnostiam a rôznym verziám najviac vyhovuje súčasným potrebám CS Cargo. Pribudlo desať vozidiel Iveco Eurocargo ML 75E16 vybavených 6stupňovou manuálnou prevodovkou a motorom s maximálnym výkonom 160 koní so zhrňovacou nadstavbou Compaan. Nadstavba Compaan je aj na dvoch vozidlách Iveco Eurocargo ML 120E18P, ktoré majú motor s výkonom 182 koní. Najpočetnejšou skupinou sú vozidlá Iveco ML 150E22P so 6stupňovou manuálnou prevodovkou a motorom s výkonom 217 koní s nadstavbou Hustra, na ktorej sú namontované hydraulické čelá Dhollandia s nosnosťou 1500 kg.

Všetky vozidlá sú vybavené modernými motormi Tector so vstrekovaním common-rail s technológiou SCR, ktorá významne prispieva k znižovaniu prevádzkových nákladov a s ktorou vozidlá spĺňajú aktuálne najvyššiu emisnú normu Euro 5. Súčasťou novej flotily sú aj dve vozidlá Iveco Daily 35C15V, dodávky s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony a objemom skrine 12 m3, ktoré bude slúžiť pre rozvoz "zlatého moku" v mestách.

CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco CS Cargo - Iveco
Autor: J. Goldberger ml.
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.