Cupra partnerom slovenského Padelu

Utorok, 06 jún 2023

Cupra je odnož Seatu a padel nový druh športu, ktorý vznikol v Latinskej Amerike a cez Španielsko dobíja Európu. Aj Slovensko.

1- upra-padel

Padel má byť jeden z najrýchlejšie rastúcich športov v Európe. Šport, ktorý kombinuje prvky tenisu, squashu a raketbalu. Cupra, zameraná na rýchle športové autá, sa spojila so Slovenskou padelovou asociáciou a stala sa partnerom tohto športu na Slovensku.

Možno dopomohlo k tomu aj to, že padel a Cupra majú niekoľko spoločných znakov. Napríklad ako padel raketovo rastie, na druhej strane značka Cupra dosahuje rekordné predaje svojich áut a získava mnoho nových zákazníkov po celom svete. Oboch aktérov spájajú aj spoločné španielske korene.

Matej Macháček, manažér značiek Cupra a Seat: "V spoločnosti Cupra vieme, že naše autá dokážu vytvoriť silnú emocionálnu väzbu. Človek si sadne za volant nášho auta a hneď je vo svojom živne. Podobne je to aj s padelom. Vezmete do ruky raketu a padel si hneď zamilujete."

Aj to sú dôvody, prečo sa Cupra a padel navzájom dopĺňajú. Cupre a padelu si našli spoločnú cestu a podarilo sa im prepojiť dve španielske značky aj na Slovensku.

1- upra-padel 2- upra-padel 3- upra-padel
Autor: J. Goldberger
Foto: cupra
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.