Cupra: Športová značka má svoj areál

Piatok, 13 marec 2020

Španielska značka Seat si pred dvoma rokmi založila svoju športovú značku Cupra. Niečo ako je pre Fiat odnož Abarth. Teraz si otvorením svojej novej centrály a areálu pripomína druhé výročie vzniku značky.

1-Cupra-Ateco

Značka Cupra, ktorá si zakladá na dizajne a športovom charaktere postavila nový areál, novú centrálu, ktorá bude reprezentovať jej DNA. Stalo sa tak dva roky po tom, čo sa odlúčila od Seatu a rozhodla ísť svojou vlastnou cestou. Centrálou a sídlom značky je dvojpodlažná budova s atraktívnym dizajnom pripomínajúcim boxy na pretekárskej trati.

Wayne Griffiths, predseda predstavenstva značky Cupra: "Centrála Cupra predstavuje kulmináciu našej konsolidácie ako nezávislej značky. Vlastné zariadenia nám umožnili rozšíriť náš tím na 200 zamestnancov, ako aj rozšíriť našu rodinu automobilových fanúšikov na celom svete.

Nová Cupra Garage, ako budovu pomenovali, umožňuje konsolidovať štruktúru v rozhodujúcom období značky, v roku kedy značka dopĺňa svoj výrobný program novými modelmi Leon a Formentor. Nový domov značky Cupra poskytne výrobnú bázu pre jej pokračujúci rast.

2-Cupra-centrála

V súlade s trendom mobility budúcnosti, na ktorý sa značka Cupra upriamuje, je nová budova vybavená aj 12 nabíjacími miestami pre elektrické automobily.

Už po dvoch rokoch existencie značky predaj modelov Cupra vzrástol o 71,8 % oproti roku 2018 a dosiahol 24 700 predaných automobilov vďaka úspechu modelu Ateca.

Značka Cupra bude aj naďalej pokračovať v tradícii automobilového športu účasťou v seriáli TCR.

Autor: J. Goldberger
Foto: Cupra
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.